28 Ağustos 2019 Çarşamba 15:59

GÜNDEM

Pirelli Belçika Grand Prix'si Öncesi Uyarıyor

Milano, 28 Ağustos –Formula 1 sezonu, yaz molasının ardından yarış takvimindeki en efsanevi pistlerden biriyle devam ediyor. Pirelli, Belçika’daki Spa-Francorchamps pistine C1, C2, ve C3 hamurlarını sırasıyla Beyaz sert, Sarı orta ve Kırmızı yumuşak seçeneklerini getiriyor, yani P Zero Formula 1 serisinin en sert üçlüsünü öneriyor. Değişik eğimleriyle bilinen Spa pistinde Eau Rouge ve Raidillon kompleksi gibi ünlü bölümler sayesinde lastiklere aşırı yük binerken, pilotlar kısa bir zaman aralığında çok farklı g kuvvetleri deneyimleyebiliyor.

Pirelli Belçika Grand Prix'si Öncesi Uyarıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Pist özellikleri

Mario Isola – F1 ve Otomobil Yarışları Başkanı

“Spa, pilotlar açısından her zaman en harika pistlerden biridir ama aynı nedenle lastikler sezon boyunca karşılaşabilecekleri en büyük streslerden bazılarına burada maruz kalır. Sonuçta, geçen yıla göre biraz farklı bir seçenek olarak en sert üç hamuru önerdik; böylece pilotların her defasında en sınıra kadar zorlamaları ve hız yönetimi ihtiyacını minimize etmeleri mümkün olacak. Örneğin, bu yıl Silverstone için önerilen daha sert hamur,başa baş mücadeleye ve en sonunda iyi kullanılmış lastiklerle Lewis Hamilton'un en hızlı turu yapmasına neden oldu. Spa 24 Hours yarışının da tedarikçisi olduğumuz için Spa hakkında deneyimli ve bilgiliyiz. Geçen ayki yarışın, yağmur nedeniyle saatlerce durdurulması da değişken hava koşulları yaşanabileceğini gösterdi. Geçen sene Belçika Grand Prix sıralama turları da yağmur altında gerçekleşmişti. Araç geçişlerinin gayet mümkün olduğu bu pistte doğru koşullar altında agresif bir stratejinin işe yaraması mümkün.”

Diğer Pirelli haberleri

İlginizi Çekebilir

Fibrobeton, Yga İşbirliği İle Düzce’De Mucit Çocuklar Yetiştirecek...

Fibrobeton “Çocuklarımız bilimle büyüsün” dedi,


Ankara Zülfü Livaneli’Ye Koştu

ANKARA ZÜLFÜ LİVANELİ’YE KOŞTU


‘Büyük Gözaltı’ 10 Aralık’Ta!

Taner Barlas’ın kurguladığı, Rutkay Aziz’in yönettiği ve iki usta tiyatrocunun aynı zamanda rol da aldıkları ‘Büyük Gözaltı’ (1984) oyunu, 10 Aralık Salı saat 20:30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde tiyatroseverlerle buluşuyor.


“İstanbul’U Koşuyorum” 2019 Sezonunu Vodafone İle Bebek’Te Kapatacak

“İstanbul’u Koşuyorum” etkinliklerinin bu yılki son yarışı olan Bebek Etabı, Vodafone’un ana sponsorluğunda 8 Aralık Pazar günü koşulacak. Yarış alanında Vodafone’un kuracağı standa gelen sporseverlere, Vodafone 41. İstanbul Maratonu’nun tanıtım ve markalama çalışmaları için kullanılan malzemelerin geri dönüşümünden elde edilen çantalar hediye edilecek.


Pegasus’Un İkinci “A321 Neo”Su Filoya Katıldı

Pegasus Hava Yolları’nın 100 uçaklık Airbus siparişinin ikinci A321 Neo tipi uçağı filoya katıldı. Pegasus’un yeni A321 Neo’suna “Özden Ece” adı verildi.


Etiketler: mümkün, sert, için, Geçen, yağmur

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.