21 Haziran 2019 Cuma 10:13

BİLİM TEKNOLOJİ

Popodan gözlü solucan

Gözü poposunda olan deniz solucanı keşfedildi

Popodan gözlü solucan
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bazı insanların kafalarının arkasında gözleri olduğunu iddia edilir. Bu insanlar için sadece bir deyim ama İskoçya kıyılarında keşfedilen yeni deniz solucanı türü için gerçeğin ta kendisi. İskoçya deniz solucanının gözleri poposunun arkasında.

Avrupa Taksonomi Dergisi'nin (European Journal of Taxonomy) Haziran sayısında varlığı ilk kez açıklanan garip küçük kurtçuk türüne Ampharete Oculicirrata adı verildi. Ampharete Oculicirrata'nın poposunda boncuğa  benzer iki siyah göz ( ya da göze benzer bir organ) yer alıyor.

34Volt İstanbullunun Açılış Sayfası

Live Science dergisinde yer alan bilgilere göre; gözü poposunda olan deniz solucanı İskoçya'nı kuzeyindeki Batı Shetland Raf Deniz Koruma Alanındaki deniz dibi canlılarını araştıran bir ekip tarafından keşfedildi. Biyoçeşitliliğinin henüz keşfedilmemiş bölgede denizin yaklaşık 120 metre derinliğinden toplanan 80'den fazla deniz canlısı arasında bu solucan da yer alıyordu.

Resimde büyütülmüş haliyle gördüğünüz solucanın boyu yaklaşık 5 milimetre. Yani bu garip yaratık bi santimetrenin sadece yarısı kadar. Solucanın ağzının çevresinde yiyecekleri hissetmesine yardımcı olacak saçaklanmış duyargaçlar olduğu görülüyor.

www.kioskla.co

İlginizi Çekebilir

Evde Kalanlar Yüzde 40 Daha Fazla Çalışıyor!

İş eve sığdı, tele satış dönemi geri döndü…


Tarım Ve Gıdada Sürdürülebilirlik Ana Hedef Olacak

Türk gıda ve tarımının geleceği masaya yatırıldı. Türkiye'nin tarım ürünleri ihracatına yıllık 5 milyar dolarlık katkı sağlayan Egeli tarım ihracatçıları, Covid-19 salgını sonrasında tarım sektörünün gündeminin sürdürülebilirlik olması gerektiğini dile getirdiler.


Intel® Esl Türkiye Şampiyonası Kış Sezonu Finalleri Başlıyor

Intel® ESL Türkiye Şampiyonası Kıs¸ Sezonu Finalleri için geri sayım başladı. 27 Mayıs tarihinde CS:GO, 14 Haziran’da ise Clash Royale finallerinde Türkiye’nin en iyi takımları belli olacak.


Unesco Kadıköy Belediyesi’Nin Dayanışma Mutfağını Paylaştı

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü UNESCO, Kadıköy Belediyesi’nin Türkiye’nin ünlü şef ve aşçılarından oluşan ‘Sen Güvende Kal’ ekibiyle birlikte, Kadıköy’de yaşayan 65 yaş üstü ihtiyaç sahipleri için hazırladığı sıcak yemek hizmetini sosyal medya hesabından paylaştı.


Airbus, Nasa’Nın Orion Uzay Aracına Üçüncü Avrupa Servis Modülü Yapımı İçin Esa İle Sözleşme İmzaladı

Bremen, 26 Mayıs 2020 - Avrupa Uzay Ajansı (ESA), Amerikan mürettebatlı Orion uzay aracının üçüncü Avrupa Servis Modülünün (ESM) üretimi için Airbus ile yaklaşık 250 milyon Avro değerinde bir sözleşme imzaladı.


Etiketler: deniz, İskoçya, solucan, arkasında, gözleri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.