21 Haziran 2019 Cuma 10:13

BİLİM TEKNOLOJİ

Popodan gözlü solucan

Gözü poposunda olan deniz solucanı keşfedildi

Popodan gözlü solucan
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Bazı insanların kafalarının arkasında gözleri olduğunu iddia edilir. Bu insanlar için sadece bir deyim ama İskoçya kıyılarında keşfedilen yeni deniz solucanı türü için gerçeğin ta kendisi. İskoçya deniz solucanının gözleri poposunun arkasında.

Avrupa Taksonomi Dergisi'nin (European Journal of Taxonomy) Haziran sayısında varlığı ilk kez açıklanan garip küçük kurtçuk türüne Ampharete Oculicirrata adı verildi. Ampharete Oculicirrata'nın poposunda boncuğa  benzer iki siyah göz ( ya da göze benzer bir organ) yer alıyor.

34Volt İstanbullunun Açılış Sayfası

Live Science dergisinde yer alan bilgilere göre; gözü poposunda olan deniz solucanı İskoçya'nı kuzeyindeki Batı Shetland Raf Deniz Koruma Alanındaki deniz dibi canlılarını araştıran bir ekip tarafından keşfedildi. Biyoçeşitliliğinin henüz keşfedilmemiş bölgede denizin yaklaşık 120 metre derinliğinden toplanan 80'den fazla deniz canlısı arasında bu solucan da yer alıyordu.

Resimde büyütülmüş haliyle gördüğünüz solucanın boyu yaklaşık 5 milimetre. Yani bu garip yaratık bi santimetrenin sadece yarısı kadar. Solucanın ağzının çevresinde yiyecekleri hissetmesine yardımcı olacak saçaklanmış duyargaçlar olduğu görülüyor.

www.kioskla.co

İlginizi Çekebilir

Kitap Karşılaştırmalı Siyasal Ekonomi Devletler, Piyasalar Ve Küresel Kapitalizm

Koç Üniversitesi Yayınları’nın (KÜY) politik ekonomi kategorisinde yayımladığı “Karşılaştırmalı Siyasal Ekonomi: Devletler, Piyasalar ve Küresel Kapitalizm” isimli kitap raflardaki yerini aldı. Warwick Üniversitesi Siyaset ve Uluslararası Araştırmalar Bölümü Profesörü Ben Clift’in kaleme aldığı kitap, Esin Soğancılar tarafından Türkçeye kazandırıldı.


Wix Fitness Spor Salonu Ve Fitness Girişimcileri İçin Dijital Çözüm

Fitness girişimcilerinin işlerini büyütmeleri, müşteri ilişkilerini yönetmeleri, markalarının reklamını yapmaları ve seslendikleri kitleyi genişletmeleri için özel olarak tasarlanmış hepsi bir yerde bir çözüm platformu


Desıgn Week Turkey’E 61 Bin Kişi İle Rekor Katılım

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) tarafından Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla 14-17 Kasım tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen Design Week Turkey 2019, 61 bin 382 ziyaretçi ile bugüne kadar ki en yüksek katılımcı sayısına ulaştı.TİM Başkanı İsmail Gülle, “Design Week Turkey’in her geçen sene daha fazla insana ulaşması, bizler açısından da en büyük motivasyon kaynağı oluyor. Önümüzdeki yıl, ülkemizin markalaşma yolculuğuna da önemli katkı sağlayacak yeni bir projeyi de hayata geçireceğiz”dedi.


Setur, Erken Rezervasyon Kampanyasında %50’Ye Varan İndirimler Sunuyor

Türkiye’nin lider turizm şirketlerinden Setur, 2020 yılı tatilini önceden planlayanlara %50’ye varan indirim fırsatlarıyla tatil yapma olanağı sunuyor.


“Prematüre Gücü” Projesi Büyüyerek Devam Ediyor!

Türkiye’de 33 yıldır yenilikçi ve güvenilir ürünleriyle bebeklerin sağlıklı ve mutlu gelişimine katkı sağlamak için çalışan Prima, “Prematüre Gücü” projesi kapsamında, dünyanın en küçük kahramanları olan prematürelere ve ailelerine desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda şu ana kadar 500 bini aşkın bebek bezini hastanelere bağışlayan Prima, buna ek olarak prematüre ebeveynler için eğitim seminerleri düzenledi ve Anne Bebek Uyum odası açılması için katkıda bulundu. Prematüre Gücü projesini büyüten Prima, bu yıl ebeveynlerin desteği ile de prematüre bebek bezi bağışını iki katına çıkarmayı hedefliyor.


Etiketler: deniz, İskoçya, solucan, arkasında, gözleri

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.