7 Aralık 2019 Cumartesi 10:16

GÜNDEM

Prof. Dr. Ahmet Kırman, Tataristan Cumhurbaşkanı Tarafından Üstün Hizmet Madalyasına Layık Görüldü

Prof. Dr. Ahmet Kırman, Tataristan Cumhurbaşkanı

Prof. Dr. Ahmet Kırman, Tataristan Cumhurbaşkanı Tarafından Üstün Hizmet Madalyasına Layık Görüldü
Prof. Dr. Ahmet Kırman, Tataristan Cumhurbaşkanı Tarafından Üstün Hizmet Madalyasına Layık Görüldü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

tarafından üstün hizmet madalyasına layık görüldü

Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov tarafından ekonomik iş birliğine ve yatırımların gelişmesine verdiği değerli katkılardan dolayı üstün hizmet madalyasına layık görüldü.

07.12.2019 – Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti tarafından ekonomik iş birliğine ve yatırımların gelişmesine verdiği değerli katkılardan dolayı üstün hizmet madalyasına layık görüldü. Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, makamında düzenlenen törende, Prof. Dr. Ahmet Kırman’a üstün hizmet madalyasını tevdi etti.Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, Başkonsolos İsmet Erikan’ın da katıldığı törende, Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Kırman’a üstün hizmet madalyası tevdi etti.Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov, Başkonsolos İsmet Erikan’ın da katıldığı törende, Şişecam Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ahmet Kırman’a üstün hizmet madalyası tevdi etti.

Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, öncelikle Tataristan Cumhurbaşkanı Rustam Minnihanov’a teşekkürlerini sunarken, şöyle konuştu: “Şişecam Topluluğu, düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında global bir oyuncudur. Bugün 22 bin çalışanımız, dört kıtada 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetlerimiz ve 150 ülkeyi aşan satışlarımızla uluslararası ölçekte faaliyet gösteriyoruz. Yatırım stratejisini değer yaratan büyüme üzerine odaklayan Topluluğumuz, faaliyet gösterdiği tüm coğrafyalara toplumsal ve ekonomik değer katmayı amaçlamaktadır.”

Şişecam Topluluğu’nun Tataristan’daki yatırımları 350 milyon dolara ulaştı

Dünya cam sektörünün ana faaliyet alanları olan düzcam, cam ev eşyası ve cam ambalajın üçünde birden faaliyet gösteren tek küresel üretici konumundaki Şişecam Topluluğu’nun Rusya Federasyonu’nda tüm bu faaliyet alanlarında yatırımları bulunduğuna dikkat çeken Kırman, şunları söyledi: “Rusya Federasyonu’nda 1,5 milyon tonun üzerinde yıllık üretim kapasitesine sahip olan Topluluğumuzun toplam yatırım tutarı ise 1,2 milyar dolar seviyesinin üzerindedir. Topluluğumuz Rusya Federasyonu’ndaki cam ambalaj ve cam ev eşyası yatırımlarına en son olarak Tataristan Cumhuriyeti’ndeki düzcam yatırımlarını eklemiştir. Saint-Gobain ortaklığıyla 210 milyon dolarlık yatırımla kurduğumuz 230.000 ton/yıl kapasiteli düzcam fabrikası 2014 yılında hayata geçti. Yüzde 100 Şişecam Topluluğu’nun yatırımı olan yıllık 3,2 milyon metrekare üretim kapasiteli otomotiv camları tesisi ise 100 milyon dolara mal oldu. Böylece sahip olduğu teknolojiler açısından dünyanın önde gelen düzcam ve otomotiv camları tesislerini devreye almış olduk. Bugün itibarıyla Tataristan’daki toplam yatırımlarımız ek ve idame yatırımlarla birlikte 350 milyon dolar seviyesine ulaştı. Topluluğumuz gerçekleştirdiği düzcam ve otomotiv camları üretim tesisleri yatırımlarıyla da büyük başarı göstererek, bölgedeki düzcam pazarında da önemli bir oyuncu haline gelmiştir.”

Şişecam Topluluğu Hakkında

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. Topluluk “Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır, Hindistan ve ABD’de faaliyet göstermektedir.

Bugün dünyanın cam ev eşyasında üçüncü, cam ambalaj ve düzcamda beşinci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, dünyanın en büyük yedinci sentetik soda üreticisi olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.Şişecam, 80 yılı aşkın deneyimi, 22 bin çalışanı, 14 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

İbb, Açık Veri Portalını Hizmete Sundu

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun “Zirve 2020”de açılacağını duyurduğu “İBB Açık Veri Portalı” hizmete sunuldu. https://data.ibb.gov.tr internet adresinden ulaşılabilen portal, bilgiye kolay ulaşım ve analiz imkanı ile kamuda şeffaflık vaat ediyor.


Rahşan Ecevit, Son Yolculuğuna Uğurlandı

RAHŞAN ECEVİT, SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI


Yapay Zeka Ve Robotlar 'Hotel Restoran Cafe’ Ho Re Ca Sektörünün Hizmetinde...

31.Hotel Equipment ve 27.Food Product Fuarı’na Yerli ve Yenilikçi Ürünler Damgasını Vurdu


İstanbul Bbsk'lı Kutlu, Tokyo 2020 Vizesini Aldı

İSTANBUL BBSK'LI KUTLU, TOKYO 2020 VİZESİNİ ALDI


Moda Endüstrisinde Sürdürülebilirlik Büyük Bir Devrim

Kaynakların verimli kullanılması ve doğaya duyarlı üretim eksenli “Sürdürülebilirlik” kurumların kamuoyunun dikkati çekmek için üzerinde yoğun mesai harcadığı bir kavram haline geldi.


Etiketler: Şişecam, Topluluğu, düzcam, Kırman, Tataristan

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.