1 Mayıs 2019 Çarşamba 10:03

MODA

Prof. Dr. Ahmet Kırman Türkiye Ve İtalya Arasındaki Ekonomik İlişkilere Katkısından Dolayı “İtalya Yıldızı” Nişanına Layık Görüldü

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu’nun Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, İtalya ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesine ve iki ülke arasındaki karşılıklı yatırımların geliştirilmesine verdiği değerli katkılardan dolayı İtalya Dışişleri Bakanlığı’nın önerisi ve İtalya Cumhurbaşkanlığı’nın kararıyla “İtalya Yıldızı” nişanı ve “Şövalye” unvanına layık görüldü. Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman’a nişanı İtalya Büyükelçisi Massimo Gaiani takdim etti.

Prof. Dr. Ahmet Kırman Türkiye Ve İtalya Arasındaki Ekonomik İlişkilere Katkısından Dolayı “İtalya Yıldızı” Nişanına Layık Görüldü
Prof. Dr. Ahmet Kırman Türkiye Ve İtalya Arasındaki Ekonomik İlişkilere Katkısından Dolayı “İtalya Yıldızı” Nişanına Layık Görüldü
Prof. Dr. Ahmet Kırman Türkiye Ve İtalya Arasındaki Ekonomik İlişkilere Katkısından Dolayı “İtalya Yıldızı” Nişanına Layık Görüldü
Prof. Dr. Ahmet Kırman Türkiye Ve İtalya Arasındaki Ekonomik İlişkilere Katkısından Dolayı “İtalya Yıldızı” Nişanına Layık Görüldü
Prof. Dr. Ahmet Kırman Türkiye Ve İtalya Arasındaki Ekonomik İlişkilere Katkısından Dolayı “İtalya Yıldızı” Nişanına Layık Görüldü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

01.05.2019 - Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, İtalya ve Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesine ve iki ülke arasındaki karşılıklı yatırımların geliştirilmesine verdiği değerli katkılardan dolayı “İtalya Yıldızı” nişanı ve “Şövalye” unvanına layık görüldü. İtalya Dışişleri Bakanlığı’nın önerisi ve İtalya Cumhurbaşkanlığı’nın kararıyla verilen nişan, Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman’a İtalya Büyükelçisi Massimo Gaiani tarafından takdim edildi.

Şişecam Topluluğu Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Prof. Dr. Ahmet Kırman, İtalya’nın İstanbul’daki Başkonsolosluğu’nda düzenlenen törende yaptığı konuşmada, üç kıtada 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir topluluk olan Şişecam için İtalya’nın önemine dikkat çekti. Kırman, şöyle konuştu: “İtalya gerek gerçekleştirdiğimiz yatırımlar gerekse ticari faaliyetlerimiz açısından Şişecam Topluluğu’nun büyük önem verdiği ülkeler arasında yer almaktadır. Topluluğumuzun İtalya’da, kimyasallar, cam ev eşyası ve düzcam alanlarında gerçekleştirdiği yatırımların toplam tutarı 120 milyon Euro seviyesine ulaşmıştır. Önde gelen ihraç pazarlarımız arasında yer alan İtalya’ya Türkiye’den gerçekleştirdiğimiz cam ve kimyasal ürün ihracatı yıllık 90 milyon dolar seviyesine ulaşmaktadır. Dolayısıyla İtalya, 60 milyonu aşkın nüfusu, 2 trilyon dolara ulaşan ekonomisi ve köklü sanayi geçmişiyle Topluluğumuz açısından özel bir ülke konumundadır. İş birliğimizin güçlenerek artmasını diliyor, şahsıma takdim edilen bu anlamlı ve önemli nişan için Sayın Büyükelçi’ye ve İtalya Cumhurbaşkanlığı’na teşekkür ediyorum.”

Şişecam Topluluğu İtalya’da kimyasallar, cam ev eşyası ve düzcam alanlarında faaliyet gösteriyor

Şişecam Topluluğu, İtalya’daki ilk yatırımını 2005 yılında krom kimyasalları alanında faaliyet gösteren Cromital S.p.A.’ya yüzde 50 ortak olarak gerçekleştirdi. İtalya’nın kuzeyinde konumlanmış olan bu şirketin 2011 yılında ise tamamı Topluluk bünyesinde katıldı. Bugün krom bazlı kimyasallar alanında faaliyet gösteren Cromital başta İtalyan deri ve metal kaplama sektörleri olmak üzere Avrupa’daki birçok sektöre girdi sağlamaktadır.

Şişecam İtalya’daki ikinci yatırımını ise Paşabahçe Mağazaları’nın yurt dışındaki ilk mağazasını tasarım ve modanın şehri olarak bilinen Milano’da 2015 yılında açarak gerçekleştirdi. İtalya’da cam ev eşyası alanında ayrıca lojistik ve dağıtım ağı için önemli yatırımları da bulunan Topluluk,bu ülke üzerinden ABD, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki pazarlarına ulaşıyor.

Şişecam Topluluğu İtalya’daki üçüncü yatırımını da 2016 yılında düzcam üreticisi Sangalli Vetro’nun ülkenin kuzeyinde yer alan Porto Nogaro tesisini bünyesine katarak gerçekleştirdi. Bu operasyon sonucunda, Şişecam üretim kapasitesi açısından Avrupa düzcam pazarında bir basamak yükselerek, Avrupa’nın en büyük düzcam üreticisi konumuna geldi. Şişecam’ın İtalya’daki son yatırım hamlesi ise yine düzcam alanında oldu. Geçtiğimiz yılın Haziran ayında Sangalli Vetro’nun İtalya’nın güneyinde yer alan Manfredonia tesisini bünyesine katan Topluluk, bu ülkedeki düzcam üretim kapasitesini ikiye katlarken, düzcamda Avrupa’daki liderliğini daha da pekiştirmiş oldu.

Şişecam Topluluğu Hakkında

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. “Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapmaktadır.

Bugün dünyanın cam ev eşyasında üçüncü, cam ambalaj ve düzcamda beşinci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, dünyanın en büyük 10 soda üreticisinden biri olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.Şişecam, 80 yılı aşkın deneyimi, 22 bine yakın çalışanı, 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

Huaweı Tüketici Elektroniği Grubu En İyi Müşteri Deneyimini Sunuyor

Huawei Tüketici Elektroniği Grubu, Türkiye’nin en yüksek müşteri memnuniyetini sağlayan cep telefonu markası seçildi. Şikayetvar.com’un istatistik raporlarına göre Huawei, 2019 yılının üçüncü çeyreğinde, birçok alt kırılım ile birlikte genel ortalamada da birinci oldu.


İki Dev Birleşti Wunderman Thompson Doğdu

Wunderman Thompson’ın Türkiye’deki faaliyetlerine ise çok sayıda uluslararası şirkette üst düzey yöneticilik görevinde bulunmuş olan Ender Buruk liderlik edecek. “Yaratıcılık, veri ve teknolojiyle müşterilerine ilham veren yeni bir ajans” olarak konumlanıp alanında öncü olmayı sürdürecek olan Wunderman Thompson, Türkiye’nin de içinde olduğu dünya genelinde 90 pazarda 200 lokasyonda 20 bin çalışanla hizmet verecek.


Veeam’İn, 2019 Magic Quadrant Veri Yedekleme Ve Depolama Çözümleri’Nde Üçüncü Liderlik Başarısı

Veeam Software Hakkında


Başkan İmamoğlu’Ndan Bir İlk “Temel Atmama Töreni Yapacağım!”

BAŞKAN İMAMOĞLU’NDAN BİR İLK: “TEMEL ATMAMA TÖRENİ YAPACAĞIM!”


Goodyear, Yeni Ultragrip Serisiyle Ödüllü Kış Lastikleri Portföyünü İleriye Taşıdı

23 Ekim 2019


Etiketler: İtalya, Şişecam, Topluluğu, daki, düzcam

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.