12 Mayıs 2015 Salı 22:58

ŞEHİR

Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı: Trafik Sıkışıklığının Maliyeti 6 Milyar Lira

Bahçeşehir Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği’nin 2014 yılında yaptığı, yaklaşık 10 bin kişi katılımlı İstanbul Ulaşım-Trafik Anketi sonuçlarına göre halkın gözünde İstanbul’un en büyük sorunu ulaşım-trafik sorunu olarak belirlendi.

 Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı: Trafik Sıkışıklığının Maliyeti 6 Milyar Lira
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

27-29 Mayıs arasında düzenlenecek Intertraffic İstanbul Fuarı’nın bilgilendirme toplantısında konuşan Intertraffic İstanbul Fuarı Danışmanı Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı, trafik sıkışıklığının İstanbul’a maliyetinin 6 milyar lira, trafik kazalarının Türkiye’ye maliyetinin ise 20 milyar lira olduğunu açıkladı.

Star Gazetesi'nin haberine göre: Prof. Dr. Ilıcalı “Avrupa Birliği ülkelerine baktığımızda, toplu taşıma bu metropollerde çok gelişmiş olduğundan dolayı trafik sıkışıklığı neredeyse ortadan kalktı. Örneğin, İstanbul’da yıllık 6 milyar lirayı bulan trafik sıkışıklığı maliyeti, Berlin’de 390 milyon Euro, Londra’da 900 milyon sterlin, Barselona’da ise 2.5 milyar Euro” dedi. Prof. Dr. Ilıcalı “İstanbullu sadece akşam trafiğinde yıllık 125 saatini harcıyor. Avrupa’da bu rakam yıllık 76 saat” diye konuştu.

Trafik Sıkışıklığını ölçen Tom Tom Endekse göre, trafiğin en kalabalık olduğu ilk 10 kenti ve ortalama tıkanıklık oranları şöyle sıralanıyor:

"1- Moskova (yüzde 65)

2- İstanbul (yüzde 57)

3- Rio de Janeiro (yüzde 50)

4- Varşova (yüzde 44)

5- Palermo (yüzde 40)

6- Marseille (yüzde 40)

7- Sao Paulo (yüzde 39)

8- Roma (yüzde 36)

9- Paris (yüzde 36)

10 - Stockholm (yüzde 36)"

İlginizi Çekebilir

İskandinav Stili Legno İle Banyolarda

İskandinav Stili Legno İle Banyolarda.


Pırellı Üç Yazar, Bir Video Ve Bir Resimli Hikaye, İle “Kontrolsüz Güç, Güç Değildir" Sloganının 25. Yılını Kutluyor

“Kontrolsüz güç, güç değildir” sloganı tam 25 yıldır Pirelli markasına dünya çapında eşlik ediyor. Şirket bu nedenle 2018 Faaliyet Raporu’nu bu ünlü ifadeye adıyor ve yıldönümünü üç uluslararası yazarın kaleme aldığı hikayeler, bir video ve pek çok yorum olasılığından bazılarını öneren bir fotoğraf dizisi ile kutluyor.


Boğaziçi Üniversitesi Step Takımı Türkiye Şampiyonu!

20 Mayıs 2019


“Türkiye’Nin Enerji Sistemi Masaya Yatırıldı”

TMMOB Makina Mühendisleri Odası Enerji Çalışma Grubu tarafından 2010'dan bu yana her yıl sürekli güncellenen “Türkiye Enerji Görünümü” başlıklı çalışmanın detayları, 16 Mayıs Perşembe günü Kadir Has Üniversitesi’nde ele alındı.


Nike’In Türkiye Milli Takımı Oyuncusu Melike Pekel’İn İlham Veren Kariyerini Paylaştığı Yeni Kampanya Videosu Yayınlandı

Nike’ın Türkiye Milli Takımı oyuncusu Melike Pekel’in ilham veren kariyerini paylaştığı yeni kampanya videosu yayınlandı. Milli sporcu ve kadın futbolcu olmanın gururunu taşıyan Melike Pekel’in hayalinin peşinden koşması, çaba ve fedakarlık göstermesi sonucunda hayalini değil, dünyayı değiştirmesinin hikayesini https://youtu.be/ZDh-aPK9efM linkinden izleyebilirsiniz.


Etiketler: tomtom, trafik sıkışıklığı, mustafa ılıcalı

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.