19 Aralık 2018 Çarşamba 09:03

GÜNDEM

Prof. Dr. Sevil Atasoy, Dünyadaki 23 Ünlü Adli Bilimci Arasında

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Adli Bilimler Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sevil Atasoy, dünyadaki 23 ünlü adli bilimciden biri oldu. CRIMES LAB’ın listesinde yer alan tek Türk olan Prof. Dr. Atasoy, 14. Sırada bulunuyor.

Prof. Dr. Sevil Atasoy, Dünyadaki 23 Ünlü Adli Bilimci Arasında
Prof. Dr. Sevil Atasoy, Dünyadaki 23 Ünlü Adli Bilimci Arasında
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Suçun önlemesi ve suçlunun yakalanması adına bugüne kadar yaptığı çalışmalarla bir çok başarıya imza atan Prof. Dr. Sevil Atasoy, Adli Bilimler alanında dünya listesine girdi.

Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, Bağımlılık ve Adli Bilimler Enstitüsü Müdürü, aynı zamanda Adli Bilimler Bölüm Başkanı olan Prof. Dr. Sevil Atasoy, dünya sıralamasındaki tek Türk oldu.

Adli bilimler alanındaki gelişme ve çalışmalara yer verilen CRIMES LAB’ın “23 ünlü kadın adli bilim insanı listemiz” başlığında yayınladığı çalışmada Atasoy 14. sırada yer aldı. Listedeki tek Türk olan Prof. Dr. Sevil Atasoy, böylece Türkiye’yi bu alanda dünyada temsil eden bilim insanı olarak da kayıtlara geçti.

Prof. Dr. Sevil Atasoy kimdir?

Listede Prof. Dr. Sevil Atasoy ile ilgili olarak da şu bilgilere yer veriliyor:

"Prof. Dr. Sevil Atasoy, lisansını kimya alanında, yüksek lisansını biyokimyada, doktorasını felsefede ve doktora derecesini Biyokimya alanında yaptı. Adli Bilimler, madde bağımlılığı ve bağımlılık alanlarında çalışmalarda bulunan Prof. Dr. Sevil Atasoy, Türkiye’deki Masumiyet Projesinin direktörü olarak görev yapıyor.

Birleşmiş Milletler Uluslararası Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) üyeliği yapan Prof. Dr. Sevil Atasoy,Üsküdar Üniversitesi Şiddet ve Suçla Mücadele Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü görevini de yürütüyor. Prof. Dr. Atasoy’un Türkiye’de kriminologlar ve bu uzmanların suçların çözülmesi için kullandıkları yöntemlere yer verilen bir televizyon programı bulunuyor.”

Ayrıntı için:

İlginizi Çekebilir

Çocuklar İçinde İnovatif Tasarımlar Miniso’Da

Miniso, zararlı maddeler içermeyen özel oyuncaklarıyla annelerin gönlünü fethediyor.Çevre dostu ve sağlıklı ahşap grubunda renkli oyuncaklar sunan markanın diğer ürünleri arasında çift taraflı yazı ve oyun tahtası, eğlenceli oyun etiketleri, yumuşak peluş oyuncaklar da yer alıyor. Eğitici oyuncak kategorisinde yer alan çeşit çeşit oyuncaklarla çocuklar eğlenerek öğreniyor ve gelişimlerine katkı sağlanıyor.


Meyve Suyu Meyvenin Özüdür

21 Ocak 2019


Ne Yaparsanız Yapın Bunu Yapmadan Zayıflayamazsınız!

NE YAPARSANIZ YAPIN BUNU YAPMADAN ZAYIFLAYAMAZSINIZ!


Uluslararası Alım Heyetleri Mart Ayında İstanbul’Da

Atık Yönetimi Sektörü İvme Kazanıyor


Soğuk Havada Üşümenizi Engelleyecek Öneriler

Kış mevsiminin ortasında olduğumuz bu dönemlerde bizi en rahatsız eden konulardan biri de üşümek. Üşüyünce hasta olunduğu algısı oldukça yaygın ancak basit önlemlerle hem üşümeden hem de hasta olmadan kışı atlatmak mümkün. Memorial Şişli Hastanesi İç Hastalıkları Bölümü’nden Uz. Dr. Özlem Kaplan, soğuktan ve kış hastalıklarından korunmanın yolları hakkında bilgi verdi.


Etiketler: Prof, Atasoy, Sevil, Adli, Bilimler

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.