29 Nisan 2019 Pazartesi 09:43

GÜNDEM

Ptt’Den “Dünya Dansları” Konulu Anma Pulu

PTT AŞ tarafından Dünya Dans Günü’ne özel, tango ve vals dansları görsellerine yer verilerek hazırlanan “Dünya Dansları” konulu iki değerli anma pulu ile ilk gün zarfı 29 Nisan 2019 tarihinde tedavüle çıktı.

Ptt’Den “Dünya Dansları” Konulu Anma Pulu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi (PTT AŞ) tarafından “Dünya Dansları” konulu anma pulu 2019 yılı Pul Emisyon Programı kapsamında bugün tedavüle sunuldu. Posta pulunun yer aldığı portföy içerisinde; “Dünya Dansları” konulu 2x2 TL bedelli (36x52 mm boyutunda) Anma Pulu, söz konusu pula ait (140x210 mm boyutunda) 5,50 TL bedelli ilk gün zarfı PTT İşyerlerinde, PTT’ye ait www.filateli.gov.tr web adresinde ve filateli cep uygulamasında satışı gerçekleştirilecek.

Söz konusu filatelik ürünlerin satışı ile aynı tarihte "PTT Pul Müzesi Anafartalar Mah. Atatürk Bulv. No:13 Ulus/ANKARA" adresinde “Dünya Dansları 29.04.2019 ANKARA" ibareli ilk gün damgası kullandırılacak.

DÜNYA DANSLARI

Tango: Özünde derin bir melankoli barındıran, keskin hareketleri olan bir danstır. Aşkın ve tutkunun dansı olarak efsaneleşen bu dans aslında umutsuz bir aşkı, yersiz yurtsuz bir kadını, dışlanmayı, hasreti, acı çekmeyi, tutkuyu anlatır.Klasikleşerek dans dünyasında ölümsüzleşen yerini almıştır.

Vals: Romantizmin, inceliğin, zarafetin en güzel resimlerinden birini çizen bu dans tüm salon danslarının kralı olarak bilinir. Dünya dans literatüründe önemli bir yeri olan vals dansı,partnerlerin birlikte belirli bir daire ekseninde hızlı, kayar gibi yapılan dönüşleri ile görsel şölen sunar.

İlginizi Çekebilir

Canınız Çekiyorsa Bir Nedeni Vardır

CANINIZ ÇEKİYORSA BİR NEDENİ VARDIR


Boğaz’Da Sihirli Bir Gezi

BOĞAZ’DA SİHİRLİ BİR GEZİ


Türkiye’Den En Çok Iraklı Vatandaşlar Konut Aldı

BASIN BİLDİRİSİ


Basın Bu¨lteni Eker, Fark Yaratan Ürünleriyle 27. Uluslararası Gıda Ve İçecek İhtisas Fuarı'nda Olacak

EKER, FARK YARATAN ÜRÜNLERİYLE 27. ULUSLARARASI GIDA VE İÇECEK İHTİSAS FUARI’NDA OLACAK


Aşkın En Güzel Hali Sapanca’Da

Yılın en romantik günü olan 14 Şubat’ta NG Sapanca unutulmaz anıları ölümsüzleştirmek isteyen çiftlerin vazgeçilmez durağı oluyor. 14 Şubat gecesi Altay’ın sahne alacağı NG Sapanca, çiftlere romantik ve eğlenceli bir Sevgililer Günü paketi sunuyor.


Etiketler: Dünya, dans, Dansları, Posta, konulu

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.