3 Mayıs 2019 Cuma 15:20

GÜNDEM

Ptt'den E Ticaret'te Afrika Atılımı

E-TİCARET İŞ BİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALANDI

Ptt'den E Ticaret'te Afrika Atılımı
Ptt'den E Ticaret'te Afrika Atılımı
Ptt'den E Ticaret'te Afrika Atılımı
Ptt'den E Ticaret'te Afrika Atılımı
Ptt'den E Ticaret'te Afrika Atılımı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan:

“PTT'nin e-ticaret sistemine Afrika'da daha kapsayıcı bir şekilde erişim sağlanabilmesi ve Afrika menşeili ürünlerin dünyaya sunulması noktasında önemli roller üstleneceği kanaatindeyim.”

Afrika'da ticaretin yaygınlaşmasını, geliştirilmesini, şirketlerin büyümesini, dijital pazarlara yatırımın artmasını amaçlıyor. Proje, KOBİ'lere ve vatandaşlara büyük katkı sağlayacak.”

PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik:

“Bugün bu projenin anahtar ülkelerinden olan Tunus ile bu girişimin hayata geçirilmesi için önemli bir adım atıyoruz. Bu çalışma dünya ticaretinin şeklini usulünü ve yerini değiştirecek bir proje.”

İdari Konsey Başkanlığını Türkiye adına PTT AŞ’nin yürüttüğü Dünya Posta Birliği (UPU) tarafından “Dünyada e-ticaret gelişmişlik düzeyini dengelemek” amacı kapsamında Afrika kıtasına yönelik olarak tasarlanan “Ecom@Africa” projesi, Afrika ülkelerinin kapsayıcı bir erişimle e-ticaret sistemine dâhil olmasını hedefliyor.

Bakan Turhan PTT'nin e-ticaret sistemine Afrika'da daha kapsayıcı bir şekilde erişim sağlanabilmesi ve Afrika menşeili ürünlerin dünyaya sunulması noktasında önemli roller üstleneceği kanaatinde olduğunu dile getirerek, “2016'da Türkiye'de gerçekleştirilen 26. Dünya Posta Kongresinde belirlenen İstanbul Stratejisi kapsamında UPU tarafından tasarlanan Ecom@Africa projesi son derece önemlidir.” diye konuştu.

İş birliğini geliştirmek adına ortaya konan ortak irade neticesinde ticaret hacminde kayda değer artış gerçekleştiğini ifade eden Bakan Turhan şöyle devam etti:“Bu ticaret hacmi yaklaşık dört katına çıkarak 20 milyar doları aştı. Afrika kıtası ülkelerini, dünyanın geleceği için giderek yükselen değer olarak görüyoruz. O nedenle de her fırsatta Afrika kıtası ülkeleriyle aramızdaki stratejik ortaklık ve işbirliğini geliştirmek, tahkim etmek adına neler yapılabilir yollarını arıyoruz. Bu anlamda Ecom@Africa projesini yeni bir kanal olarak görüyoruz."

PTT'nin bu yönüyle e-ticaretin B2C, B2B gibi farklı segmentlerinde platform sağlama, danışmanlık sunabilme kapasitesine sahip olduğunu dile getiren Turhan, "PTT'nin e-ticaret alanındaki başarılı faaliyetlerini yürütürken kaydettiği hızlı gelişim ve uluslararası boyuta ulaşan çalışmalarındaki bilgi ve deneyimi, kuşkusuz bu projeye de önemli katkılar sunacaktır." ifadelerini kullandı.

Bakan Turhan, Türkiye ile Tunus arasında imzalanan iş birliği anlaşmasından bahsederek, şöyle değerlendirmelerde bulundu:

"Tunus ile imzalayacağımız iş birliği protokolü sayesinde, Ecom@Africa projesinin diğer Afrika ülkelerine yaygınlaştırılmasını kolaylaştıracak adımı da atmış oluyoruz. Global posta ağının önemli bir oyuncusu olan, sahip olduğu tecrübe ve kurmuş olduğu güçlü alt yapısıyla UPU'nun İdari Konsey Başkanlığını da başarıyla yürüten posta idaremiz PTT, dünyada yaşanan dijital dönüşüme ayak uydurmayı başarmıştır. Şahsen, PTT’nin e-ticaret sistemine Afrika'da daha kapsayıcı bir şekilde erişim sağlanabilmesi ve Afrika menşeili ürünlerin dünyaya sunulması noktasında önemli roller üstleneceği kanaatindeyim.”

E-ticaret konusunda PTT'nin yanı sıra THY ve İstanbul Havalimanı gibi önemli avantajlara sahip olduklarını dile getiren Turhan, Afrika, son 4 yılda e-ticarete katılan kullanıcı sayısında 225 milyonla, Asya-Pasifik bölgesinden sonra ikinci sırada yer aldığını aktardı.

İnternet kullanımındaki en büyük artış da yüzde 20 ile Afrika'da olduğunu kaydeden Bakan Turhan sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sadece bunlar bile Afrika'nın e-ticarette büyümenin odak noktalarından biri olduğunu ortaya koymaktadır. Afrika'nın sahip olduğu bu potansiyeli, Afrika ülkelerinin en fazla yararına olacak şekilde yönetebilmek önem arz etmektedir. Bu noktada, global düzeyde e-ticaret gelişmişlik düzeyini dengelemeye yönelik olarak tasarlanan Ecom@Africa girişiminin önemli bir fırsat sağladığını düşünüyoruz."

MAAROUF: “PROJE, KOBİ'LERE VE VATANDAŞLARA BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAK”

Afrika'nın 1,2 milyarlık nüfusuyla Asya'dan sonra en kalabalık ikinci kıta olduğu bilgisini veren Maarouf, bölgedeki e-ticaret satış adedinin 2018 itibarıyla 21 milyona ulaştığını bildirdi. Afrika'da e-ticaret alanında KOBİ, yatırımcılar ve girişimciler (start-uplar) vasıtasıyla hızlı bir şekilde ilerleyebileceklerini belirten Maarouf, şunları söyledi:

"Bu proje Afrika ülkelerinin elindeki imkânları yeterince kullanabilmesi için hayata geçirildi. Afrika'da ticaretin yaygınlaşmasını, geliştirilmesini, şirketlerin büyümesini, dijital pazarlara yatırımın artmasını amaçlıyor. Proje, KOBİ'lere ve vatandaşlara büyük katkı sağlayacak.

Türkiye'deki modelden alacağımız dersler var. PTT'nin bize bir model olacağını görüyoruz. PTT, Ecom@Africa projesinin hızlandırılmasını ve platformun işlevsel hale gelmesini sağlayacak. Karşımızda, iki ülkenin posta idareleri arasında iş birliğini sağlamak ve artırmak adına eşi görülmemiş bir fırsat var. Stratejik iş birliğimiz bu projeyle son bulmayacak bilakis artarak devam edecek."

BOZGEYİK: “DÜNYA TİCARETİNİN ŞEKLİ DEĞİŞİYOR”

İmza töreni açılışında konuşan PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, dünyada kendi e-ticaret platformuna sahip olan az sayıdaki posta idaresinden biri olan PTT AŞ’nin bu alandaki en iyi örneklerden birine sahip olduğunu ifade etti. Projenin anahtar ülkelerinden olan Tunus ile bu girişimin hayata geçirilmesi için önemli bir adım attıklarını anımsatan Bozgeyik, söz konusu çalışmanın dünya ticaretinin şeklini usulünü ve yerini değiştirecek bir proje olacağını vurguladı.

Bozgeyik şu ifadeleri kullandı:

Bizi bugün bir araya getiren ve tüm dünyada e-ticaret gelişmişlik düzeyini dengeleme hedefiyle ortaya konan Ecom@Afrika projesinin temel amacı; dünyada yaşanan dönüşümü doğru yönetebilmek için gerekli senkronizasyonun oluşturulmasına katkı sağlamaktır. Bugün projenin anahtar ülkelerinden olan Tunus ile bu girişimin hayata geçirilmesi için önemli bir adım atıyoruz. Tunus altyapı yatırımlarına başlamış durumda, biz de bu alandaki uygulama tecrübemizle katkı sağlamak için irademizi ortaya koyuyoruz."

Açılış konuşmalarının ardından PTT AŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kenan Bozgeyik, UPU Genel Sekreteri Bishar Hussein ve Tunus Posta İdaresi Üst Yöneticisi (CEO) Jawher Ferjaoui tarafından iş birliği anlaşması imzalandı.

İlginizi Çekebilir

Ptt’Nin Kuruluş Yıl Dönümüne Özel İndirim

PTT AŞ ve TürkMi önemli bir iş birliğine imza attı. Protokol kapsamında başlangıç olarak PTT’nin İstanbul, Ankara ve Gaziantep’te bulunan seçili iş yerlerinde Xiaomi marka ürünler avantajlı fiyatlarla satışa sunulmaya başlandı. Xiaomi marka telefon ve aksesuarlarının satışı yakın zamanda PTT’nin 100 ayrı noktasında yapılacak.


“Şirketler Hibrit Bulutun İdeal Bt Modeli Olduğunun Farkında”

Hewlett Packard Enterprise (HPE) ve Nutanix (NASDAQ: NTNX), Nisan ayında başladıkları iş birliğinin sonucunda, HPE’nin entegre hizmet olarak (aaS) hibrit bulut teklifi olan, Nutanix için HPE GreenLake ve HPE ProLiant DX çözümünün genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. Bu iş birliği ile HPE ve Nutanix, müşterilerine ve iş ortaklarına kendi hibrit bulut stratejilerine kurmaları için tercih özgürlüğü sunuyor. Ayrıca, Nutanix için HPE GreenLake ve ProLiant DX Çözümleri şirketlerin daha hızlı hareket edebilmesini, maliyetleri düşürebilmesini ve müşterilerine daha geniş seçenekler sunabilmesini sağlıyor.


Ingenico’Dan Kaçırılmayacak Yazarkasapos Kampanyası

YazarkasaPOSlarının donanım zenginliği ve dayanıklılığı ile ön plana çıkan, uçtan uca ödeme konusunda dünya lideri olan Ingenico, kaçırılmayacak bir kampanyaya imza atıyor.


Geleneksel Atasay Altın Çadır Günleri, Çağla Şıkel'in Katılımıyla 10'Uncu Kez Başladı

Atasay'ın bu yıl onuncusunu düzenlediği geleneksel Altın ve Pırlanta Çadır Günleri, ünlü manken ve sunucu Çağla Şikel’in de katılımıyla İstanbul Yenibosna'daki merkez çadırda başladı.


2 8 Kasım Maskemi Takıyorum Farkındalık Yaratıyorum

2-8 Kasım Lösemili Çocuklar Haftası için hazırlanmış ilanlarımız ekte bilginize sunulmuştur.


Etiketler: Afrika, e-ticaret, önemli, Tunus, için

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.