26 Kasım 2019 Salı 10:48

GÜNDEM

Radarda Katar Var

KPMG, Körfez’in yükselen değerine İstanbul’da ev sahipliği yaptı:

Radarda Katar Var
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye ile Katar arasındaki ticaret hacmi büyüyor, iki ülke ilişkileri yeni iş fırsatları barındırıyor. KPMG Türkiye, ‘Türkiye-Katar Ticaret ve Yatırım Fırsatları’ konulu toplantıda Türk ve Katar iş dünyasını buluşturdu

Büyüyen ekonomisiyle Körfez’deki en önemli pazarlardan biri olan Katar, Türk şirketler için cazibesini koruyor. KPMG Türkiye ile Katar ofisleri, İstanbul’da ‘Türkiye-Katar Ticaret ve Yatırım Fırsatları’ konulu toplantı düzenledi. Katar’daki ekonomik şartlar, mevzuat değişiklikleri, olası yatırım ve teşvik fırsatlarının ele alındığı toplantıda ayrıca Katarlı şirketlerin Türkiye’deki yatırımları ve büyüme alanları tartışıldı.

Katar iş dünyasını temsilen toplantıya katılan Katar Serbest Bölgeler İdaresi yöneticilerinden Fahad Al Kuwari, “Finans merkezimiz, serbest bölgemizle bölgede birçok ülkeyle ticari ortaklıklar ve güçlü ilişkiler içindeyiz. Türk şirketleri yatırım dostu düzenlemelerden kolaylıkla yararlanabiliyor. Ülkemizde Türk şirketlerinin sayısının artmasından mutluluk duyuyoruz” dedi.

KPMG Katar Kıdemli Müdürü Orhan Berberoğlu, yapılan yeni düzenlemelere göre yüzde 100 yabancı sermayeli şirket kurmanın önünün açıldığını vurgulayarak bunun yatırımcılar için avantaj olduğunu belirtti. Katar vergi sisteminin son zamanlarda ciddi anlamda değiştiğini vurgulayan Berberoğlu, “Katar, bazı GCC ülkelerinde olduğu gibi yüzde 5 KDV’yi önümüzdeki dönemlerde hayata geçirmeyi planlıyor. Bu senenin başından geçerli olmak üzere bazı ürünlere yüzde 50 ile yüzde 100 olmak üzere özel tüketim vergisi uygulamaya başladı. Gümrük vergisi ise yüzde 5 olarak uygulanmaya devam ediyor. Katar, 2030 vizyonu doğrultusunda koyduğu hedeflerle birçok sektör için cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. Özellikle inşaat, teknoloji ve üretim sektöründeki firmalara farklı yatırım avantajları sağlanıyor. Türk şirketleri Katar’ı radarına daha çok alacak” dedi.

KPMG Hakkında

Denetim, vergi ve danışmanlık hizmetleri sunan ve sektöründeki en büyük dört uluslararası şirketten biri olan KPMG, geçmişi 1867 yılına dayanan, üye firmalar ağı sistemiyle 153 ülkede 207 binin üzerinde çalışanıyla finansal hizmetler, tüketici ürünleri, otomotiv, endüstriyel sektörlerden, gıda, perakende, enerji, telekomünikasyon, kimya gibi pek çok sektöre danışmanlık hizmeti veriyor. KPMG Türkiye ise İstanbul merkez ofisinin yanı sıra Ankara ve İzmir ofisleriyle, 1982 yılından beri 1700 çalışanıyla her sektörden 4000’in üzerinde firmaya sektörler özelinde hizmet verirken, rekabette ihtiyaç duydukları endüstriyel trendler hakkında değer yaratan çözümler sunuyor. Detaylı bilgi için www.kpmg.com.tr adresine başvurabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Sosyal Sorumlulukta Blokzincir Dönemi Başlıyor Bilira Ve Uçurtma İle “#Bimutluluk”

Bitcoin ve kripto para dünyası bugüne kadar çeşitli aşamalardan geçti ve gelişerek yayılmaya devam ediyor. Geliştirdiği teknoloji ve altyapı ile “şeffaflık”, “denetlenebilirlik” ve “stabilite”yi temel vaatleri arasına koyan Türk Lirası’nın stabil kripto para birimi BiLira, şimdi de “Uçurtma Projesi” ile “kripto-yardımseverlik” için yeni bir dönemin kapısını aralıyor.


“Üyelerimiz Depolara İlaç Sevkiyatını Aksatmadan Sürdürmektedir”

İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası’ndan Açıklama:


“Doğa Dostu Albaraka Türk Çevresel Etkisini En Aza İndiriyor”

İklim krizi, karbon salınımı ve su problemleri olmak üzere evrensel birçok sorunun çözümüne ilişkin önemli adımlar atan Albaraka Türk, 8 binden fazla firmanın katıldığı CDP (Karbon Saydamlık Projesi) 2019 raporunda “B” skorunu aldı. Sürdürülebilir bir doğa ve enerji verimliliğine büyük önem veren Albaraka Türk 3 yıldır dahil olduğu proje kapsamında elde ettiği C skorunu, bu yıl bankacılık sektöründe en yüksek derecelerden biri olan “B” skoruna yükseltti.


Boehringer Ingelheim, Making More Health Yaklaşımı Haftası’Nı Kenya’Da Gerçekleştirildi

Boehringer Ingelheim; 2010 yılında “Daha Fazla Sağlık” misyonuyla hayata geçirdiği “Making More Health” projesi kapsamında hem insanlar hem de hayvanlar için daha iyi sağlık çözümleri oluşturmaya devam ediyor.


Şirketlerin Siber Güvenliklerini Zayıflatan 10 Boşluk

SİBER GÜVENLİKTE GÖZ ARDI EDİLEN 10 BOŞLUK


Etiketler: Katar, KPMG, Türkiye, Türk, yüzde

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.