1 Haziran 2019 Cumartesi 09:31

GÜNDEM

Ramazan Ayı'nın Online Alışveriş Karnesi

iyzico, Ramazan ayı boyunca öne çıkan online tüketim davranışlarını yayınladı. Ramazan’da Online alışveriş işlemleri bir önceki aya oranla yüzde 25 arttı.

Ramazan Ayı'nın Online Alışveriş Karnesi
Ramazan Ayı'nın Online Alışveriş Karnesi
Ramazan Ayı'nın Online Alışveriş Karnesi
Ramazan Ayı'nın Online Alışveriş Karnesi
Ramazan Ayı'nın Online Alışveriş Karnesi
Ramazan Ayı'nın Online Alışveriş Karnesi
Ramazan Ayı'nın Online Alışveriş Karnesi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin lider fintek şirketlerinden iyizco Ramazan ayının online tüketim davranışlarını açıkladı. Bu yıl Ramazan ayında internet üzerinden yapılan alışverişlerin yüzde 67’sini ev, bahçe ve ofis ürünleri oluşturdu. Yiyecek-içecek alışverişleri yüzde 57 ile ikinci sırayı alırken, üçüncü sırayı yüzde 28 ile giyim ve aksesuar alışverişleri aldı. İşte Ramazan ayı boyunca öne çıkan diğer online tüketim davranışları:

Tüketiciler Ramazan ayı boyunca online alışverişi daha çok tercih etti. İşlem adedinde ay bazında Ramazan öncesine oranla yüzde 25’lik, işlem tutarında ise yüzde 17’lik bir artış gerçekleşti.

Yapılan alışverişlerin yüzde 68’si kadınlar, yüzde 32’si erkekler tarafından yapıldı.

Tüketiciler sahurun beklendiği saatleri de alışveriş yaparak değerlendirdi. 00:00-04:00 arası yapılan alışverişler, bir önceki aya göre yüzde 75’lik bir artış gösterdi. İllere göre alışveriş oranlarına bakıldığında İstanbul’la birlikte İzmir, Ankara, Muğla, Bursa ve Antalya’nın öne çıktığı görüldü.

Mobilde yüzde 57’lik artış

Bu yılın çarpıcı verilerinden biri ise kadınların mobil alışverişlerindeki artış oldu. 2018 yılının Ramazan ayında kadınlar tarafından yapılan alışverişlerin yüzde 33’ü mobil cihazlardan gerçekleştirilirken, 2019 yılında bu oran yüzde 57’ye yükseldi. Online alışverişte kadınların en aktif olduğu bölge ise Karadeniz oldu, Giresun yüzde 78’lik oranla ilk sırayı aldı. Yapılan her 10 alışverişten 9’u ise taksitsiz olarak gerçekleşti.

####

iyzico hakkında

Finans teknoloji şirketi iyzico, dijital pazar için yenilikçi ödeme ve güvenli alışveriş çözümleri sunar. KOBİ'ler için 24 saatten kısa sürede hızlı ve kolay bir entegrasyon sağlayan iyzico, BDDK lisanslı ve PCI-DSS onaylı altyapısıyla maksimum güvenlik sunarak kurumsal ve bireysel satıcıların web sitesi ya da sosyal medya üzerinden global olarak online ticaret yapabilmesine imkân sağlar. iyzico teknolojisi, online işletme ve girişimlerin ödeme kabul oranlarını en üst düzeye çıkarmasını, yerel ve yabancı para birimleriyle peşin ya da taksitli ödeme almalarını sağlarken tüketicilerin 7/24 canlı destekle internetten güvenle alışveriş yapması mümkün kılar. 2013 yılında kurulan iyzico, 30 binden fazla kurumsal, 1.2 milyon bireysel müşterisi ve 5 milyar TL'lik yıllık işlemle Türkiye'nin en hızlı büyüyen finansal teknoloji şirketidir. http://www.iyzico.com

İlginizi Çekebilir

17 Kasım Akciğer Kanseri Farkındalık Günü

Konu: 17 Kasım Akciğer Kanseri Farkındalık Günü


İbb Runtofd’Un İlk Sabah Koşusu Belgrad Ormanı’Nda Yapıldı

İBB RUNTOFD’UN İLK SABAH KOŞUSU BELGRAD ORMANI’NDA YAPILDI


İstanbul Havalimanı, Çin Halk Cumhuriyeti Ve Güney Kore’Nin Uluslararası Havalimanları İle Anlaşmalar İmzaladı

Benzersiz mimarisi, güçlü alt yapısı, üstün teknolojisi ve sunduğu üst düzey yolculuk deneyiminin yanı sıra küresel HUB olan İstanbul Havalimanı, Çin Halk Cumhuriyeti ve Güney Kore’nin uluslararası havalimanlarıyla anlaşmalar imzaladı.


Amsterdam Ve Viyana’Da Tarkan Sevgisi

“Sizleri o kadar çok özledim ki, bir daha arayı bu kadar uzatmayalım.”


Piyano Festivali'nden Görkemli Açılış

PİYANO FESTİVALİ’NDEN GÖRKEMLİ AÇILIŞ


Etiketler: yüzde, Ramazan, online, iyzico, artış

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.