18 Mayıs 2019 Cumartesi 10:31

GÜNDEM

Renault Vakfı Ve Essec İşletme Okulu, Gençlere Dijital Dönüşüm Eğitimi Verecek Bb

Renault Vakfı ve Essec İşletme Okulu, 2019 yılının Eylül ayından itibaren Dijital Dönüşüm ve İnovasyon Yönetimi alanında bir uzmanlık programı başlatıyor. Renault Vakfı, Türkiye’den de öğrencilerin başvurabileceği program kapsamında her yıl 15 ila 18 öğrenciye burs sağlayacak.

Renault Vakfı Ve Essec İşletme Okulu, Gençlere Dijital Dönüşüm Eğitimi Verecek Bb
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Boulogne-Billancourt, 18 Mayıs 2019- Groupe Renault Kurumsal Vakfı ve ESSEC İşletme Okulu iş birliğinde, dijital dönüşümle şekillenen iş dünyasında geleceğin liderlerinin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla bir sonraki akademik yılla birlikte Dijital Alanda Mükemmellik Programı başlatıyor. Strateji ve Uluslararası İşletme Yönetimi Özelleştirilmiş Yüksek Lisans Programı (SMIB) olarak adlandırılan eğitim programı, genç mezunların uluslararası ve çok kültürlü bir ortamda müşteri verilerinden tedarik zincirine, hizmetlerin ve üretimin dijitalleşmesine kadar uzanan, 360 derecelik bir dijital dönüşüm sağlamak üzere becerilerinin geliştirilmesine odaklanıyor. Program aynı zamanda öğrencilerin strateji, yönetim, uluslararası ticaret, pazarlama ve uluslararası finans gibi destekleyici alanlardaki bilgilerini de güçlendirecek.

İş birliği kapsamında, ESSEC İşletme Okulu ve Renault Vakfı, Türkiye’nin de yer aldığı pek çok ülkede bulunan ortak üniversiteler ağından seçilen 15 ila 18 burslu öğrenciye dijital dönüşüm eğitimi sağlayacak. Eylül ayında başlayacak olan Strateji ve Uluslararası İşletme Yönetimi Özelleştirilmiş Yüksek Lisans Programı 12 aylık bir süre zarfında iki döneme yayılmış şekilde tam zamanlı derslerle yapılacak.

Renault Vakfı seçilen öğrencilere şu imkanları sağlayacak:

Programla ilgili konuşan ESSEC İşletme Okulu Ön Deneyim Programlarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Felix Papier, şunları kaydetti: “Renault Vakfı’nın birçok ülkede eğitime erişim konusunda yürüttüğü sosyal sorumluluk projeleri, yıllardır yaşattığımız değerler arasında yer alıyor. Başlatacağımız program ile öğrencilerimize uluslararası işletme yönetiminin ötesinde, teknoloji, dijitalleşme ve mobilite yönetimi alanındaki becerilerini zenginleştirme olanağı sunuyoruz. Onlara çalıştıkları kuruluşlarda geleceğin liderleri olmak üzere yardımcı oluyoruz. Renault Vakfı bu eğitim programı kapsamında birçok yönetsel, toplumsal, ekonomik, girişimci ve dijital bileşenlere sahip benzersiz bir yol çiziyor.”

Renault Vakfı Direktörü Oliver Faust ise program hakkında şunları söyledi: “Renault Vakfı, kapsayıcılığı ve sürdürülebilir mobiliteyi teşvik etmeyi ve böylece geleceğin meslekleri için yeni nesilleri yetiştirerek endüstrinin dijitalleşmesinde rol oynamayı önemli görüyor. Vakıf kariyerleri boyunca öğrencilere burs ve destek sağlayarak eşit fırsatlara sahip olmasını hedefliyor”.

Aday seçim kriterleri:

Renault Grubu hakkında

1898'den beri otomobil üreten Groupe Renault, 2018'de 134 ülkede 3,9 milyona yakın otomobil satışı gerçekleştirmiş, 36 üretim tesisi ve 12.700 satış noktasıyla 180.000'den fazla kişiyi istihdam eden uluslararası çok markalı bir gruptur. Groupe Renault, kârlı büyüme stratejisini devam ettirirken geleceğin teknolojik zorluklarına çözümler getirmek için uluslararası genişlemeye odaklanmaktadır. Bu doğrultuda Grup, beş markasının (Renault, Dacia, Renault Samsung Motors, Alpine ve LADA), elektrikli araçlarının ve Nissan ve Mitsubishi Motors ile olan birliğinin sinerjisinden faydalanmaktadır. 2016'dan bu yana Formula 1 Dünya Şampiyonası'na tamamı Renault bünyesindeki ekibiyle katılan marka, inovasyon ve bilinirliğin itici gücü olan motor sporlarında varlığını sürdürmektedir.

ESSEC İŞLETME OKULU hakkında

1907 yılında kurulan ESSEC, dünyanın en iyi yönetim bilimleri okullarından biridir ve EQUIS, AACSB ve AMBA'dan “üçlü taç” akreditasyonuna sahiptir. 6.097 öğrencisine 19'u emeritus profesör olmak üzere Fransa’da ve Singapur’da 164 tam zamanlı profesörden oluşan ve yaptıkları kaliteli araştırmalarla ses getirmiş akademik kadrosuyla çeşitli yönetim eğitim programları sunan, dünyanın en iyi üniversiteleri ile ortaklıklar yapan ve 55.000 kişiden oluşan bir mezun ağına sahip olan ESSEC, ekonomi, sosyal bilimler ve inovasyon alanlarında akademik mükemmellik geleneğini sürdürmeye ve açık fikirliliği teşvik etmeye devam ediyor. ESSEC, 2005 yılında Asya’da ESSEC Asya-Pasifik kampüsünü açtı. ESSEC'in stratejik olarak Singapur'da konumlandırdığı Asya Pasifik'teki faaliyetleri, ESSEC'e Asya kıtasında görülen hızlı büyümenin bir parçası olması ve sahip olduğu uzmanlığı bu büyüyen bölgeye taşıması için mükemmel bir temel sağlıyor. Ayrıca ESSEC, 2017 yılında Fas'ın başkenti Rabat’ta yeni kampüsü ESSEC Afrika’yı açtı. ESSEC'in uluslararası olarak büyümesi, öğrencilerin ve profesörlerin, dünyanın farklı bölgelerinde bulunan ekonomik güçler üzerine çalışmalarına ve bunları anlamalarına olanak sağlıyor. Daha fazla bilgi için, lütfen www.essec.edu adresini ziyaret edin.

Oyak Renault

Etiketler: Renault, ESSEC, Vakfı, uluslararası, İşletme

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.