28 Haziran 2019 Cuma 09:41

GÜNDEM

Roche Türkiye 10. Kez Çocuklar İçin Yürüyor

İstanbul, 28 Haziran 2019 – Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketi Roche, global yardım projesi “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” kapsamında çalışanları ile yürüyerek çocuk yardım kampanyalarına bağış toplamaya devam ediyor. Türkiye organizasyonunun 2010 yılında dahil olduğu bu inisiyatif, Roche’un sürdürülebilir kurumsal sosyal sorumluluk anlayışında da önemli bir yere sahip.

Roche Türkiye 10. Kez Çocuklar İçin Yürüyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Roche’un faaliyet gösterdiği topluluklarla sınırlı kalmayıp bunların ötesine de ulaşan ve temel sosyal haklardan mahrum çocuklara daha aydınlık bir gelecek sağlama misyonu taşıyan proje, 15 yıldır geleneksel hale gelmiş durumda. 2003’te 3 şirket bölgesinden 1300 çalışan ile başlayan sembolik yolculuk, bugüne kadar 164 bölgeden 230 binin üzerinde çalışanı bir araya getirdi.

Roche çalışanlarının her geçen gün büyüyen gönüllü katkısı sayesinde şimdiye kadar 18 milyon İsviçre frangının üzerinde bağış toplandı ve çocuklar için hayata geçirilen sağlık ve eğitim projelerinde değerlendirilmek üzere dünya genelinde çeşitli sivil toplum kuruluşlarına bağışlandı.

Roche Çocuklar İçin Yürüyor projesi, başladığı günden bu yana Malavi, Etiyopya ve Filipinler gibi gelişmekte olan ülkelerde çocuklara yönelik girişimlere odaklanıyor. İmkanların kısıtlı olduğu bu yerlerde eğitim altyapısına katkıda bulunarak, geleceğin eğitimcilerini yetiştirerek, beceri kapasitesini geliştirerek, beslenme, sağlık, ve hijyen koşullarını ilerleterek sürdürülebilir değişimin teşvik edilmesi hedefleniyor.

Roche Grubu bünyesinde Türkiye’de faaliyet gösteren Roche İlaç ve Roche Diagnostik çalışanlarını bu yıl da yine ortak bir amaç etrafında buluşturan proje, gönüllülük esasına dayanıyor. Çalışanların bir ay boyunca farklı aktivite ve kampanyalar yoluyla topladıkları bağışlar ve şirketin bu tutara denk gelen kurumsal katkısının yarısı, dünya genelinde çocukların hayatlarını iyileştirmek için eğitim ve sağlık programlarına yönlendirilirken, diğer yarısıyla da Unicef Türkiye’nin “Tarım İşçisi Çocukları” ve “Kız ve Erkek Çocuklar Arasında Eşitlik” projeleri destekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Motul Teknik Eğitimlerini Dijitale Taşıdı

Mobil Ekiplerin Verimliliği Artacak


Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye Yaklaşık 800 Kişilik İstihdam Sağlayacak

Koronavirüs pandemisine yönelik gerekli tüm tedbirleri alarak üretime tekrar başlayan Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye, üretim ve ihracat hedeflerini artırmak ile birlikte işgücünü desteklemek için önümüzdeki aylarda İŞKUR üzerinden yaklaşık 800 kişilik istihdam sağlayacak.


Hijyenik Alışveriş Arabaları 'Handle On Hygiene” Teknolojisi İle Huzurlu Alışveriş Zamanı

***


Egd Koronavirüs Salgını Çevre Duyarlılığını Artırdı

EGD DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NE ÖZEL PANEL DÜZENLEDİ


İstka’Dan İbb’Nin Üç Projesine Destek

İSTKA’DAN İBB’NİN ÜÇ PROJESİNE DESTEK


Etiketler: Roche, sağlık, eğitim, faaliyet, çocuklara

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.