28 Haziran 2019 Cuma 09:41

GÜNDEM

Roche Türkiye 10. Kez Çocuklar İçin Yürüyor

İstanbul, 28 Haziran 2019 – Dünyanın en büyük biyoteknoloji şirketi Roche, global yardım projesi “Roche Çocuklar İçin Yürüyor” kapsamında çalışanları ile yürüyerek çocuk yardım kampanyalarına bağış toplamaya devam ediyor. Türkiye organizasyonunun 2010 yılında dahil olduğu bu inisiyatif, Roche’un sürdürülebilir kurumsal sosyal sorumluluk anlayışında da önemli bir yere sahip.

Roche Türkiye 10. Kez Çocuklar İçin Yürüyor
Roche Türkiye 10. Kez Çocuklar İçin Yürüyor
Roche Türkiye 10. Kez Çocuklar İçin Yürüyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Roche’un faaliyet gösterdiği topluluklarla sınırlı kalmayıp bunların ötesine de ulaşan ve temel sosyal haklardan mahrum çocuklara daha aydınlık bir gelecek sağlama misyonu taşıyan proje, 15 yıldır geleneksel hale gelmiş durumda. 2003’te 3 şirket bölgesinden 1300 çalışan ile başlayan sembolik yolculuk, bugüne kadar 164 bölgeden 230 binin üzerinde çalışanı bir araya getirdi.

Roche çalışanlarının her geçen gün büyüyen gönüllü katkısı sayesinde şimdiye kadar 18 milyon İsviçre frangının üzerinde bağış toplandı ve çocuklar için hayata geçirilen sağlık ve eğitim projelerinde değerlendirilmek üzere dünya genelinde çeşitli sivil toplum kuruluşlarına bağışlandı.

Roche Çocuklar İçin Yürüyor projesi, başladığı günden bu yana Malavi, Etiyopya ve Filipinler gibi gelişmekte olan ülkelerde çocuklara yönelik girişimlere odaklanıyor. İmkanların kısıtlı olduğu bu yerlerde eğitim altyapısına katkıda bulunarak, geleceğin eğitimcilerini yetiştirerek, beceri kapasitesini geliştirerek, beslenme, sağlık, ve hijyen koşullarını ilerleterek sürdürülebilir değişimin teşvik edilmesi hedefleniyor.

Roche Grubu bünyesinde Türkiye’de faaliyet gösteren Roche İlaç ve Roche Diagnostik çalışanlarını bu yıl da yine ortak bir amaç etrafında buluşturan proje, gönüllülük esasına dayanıyor. Çalışanların bir ay boyunca farklı aktivite ve kampanyalar yoluyla topladıkları bağışlar ve şirketin bu tutara denk gelen kurumsal katkısının yarısı, dünya genelinde çocukların hayatlarını iyileştirmek için eğitim ve sağlık programlarına yönlendirilirken, diğer yarısıyla da Unicef Türkiye’nin “Tarım İşçisi Çocukları” ve “Kız ve Erkek Çocuklar Arasında Eşitlik” projeleri destekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Izıpızı Ekran Gözlükleri İle Rengarenk Bir Stil

Son yıllarda televizyon, bilgisayar, akıllı telefon ve tablet olmak üzere çok fazla mavi ışıklı ekrana bakıyoruz. Her geçen gün daha fazla zaman geçirdiğimiz ekranlar gözlerimizi gün geçtikçe yoruyor. Izipizi, ekran koruma gözlükleri gözlerinizi göz kuruluğu, gözlerde yanma, baş ağrısı ve kataraktgibi birçok etkenden korurken renkli koleksiyonuyla da stilinizde dikkat çekici parça olmayı başarıyor.


Z Kuşağı Kripto Paraya Güveniyor

KPMG'nin gerçekleştirdiği son araştırma, ABD'de yaşayan 18-24 yaş arası gençlerin yüzde 83'ünün kripto paraların geleceğiyle yakından ilgilendiğini ortaya koydu. Araştırmaya göre ABD'lilerin yüzde 82'si kripto paraları, banka, restoran gibi yerlerin 'müşteri sadakat programlarında' kullanmaya istekli olduklarını belirtiyor


Tegv’İn Lloyd’S Register Foundation Lrf Desteğiyle Hayata Geçirdiği Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi Etkinliklere Başladı!

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı’nın (TEGV), Lloyd's Register Foundation (LRF) desteğiyle hayata geçirdiği Tasarım Mucitleri Ateşböceği Öğrenim Birimi, Anadolu’nun dört bir yanındaki çocuklarla buluşmak için etkinliklere başladı.


Aktif Bank 2019 Ekolig Raporu’Nu Açıkladı Süper Lig’İn Gelirleri 4,2 Milyar Tl’Ye Ulaştı

Türkiye’nin en büyük özel sermayeli yatırım bankası Aktif Bank’ın, Türk futbolunun gelirlerini ve ekonomik görünümünü incelediği Futbol Ekonomi Raporu – EkoLig’in dördüncü sayısı yayımlandı. 2017-2018 sezonunda maç günü, naklen yayın ve ticari gelirleri toplamı 3,2 milyar TL olan Süper Lig pastası, 2018-2019 sezonu sonunda yüzde 30 büyüme ile 4,2 milyar TL’ye ulaştı.


Tarımda Verim Son 10 Yılda %30 Arttı

İGSAŞ’ın “Tarımda Verimlilik” araştırmasının sonuçları belli oldu. Doğru tarım uygulamaları ve teknolojideki gelişmelerle birlikte Türkiye’de belli başlı bitkisel ürünlerin dekar başı üretimi ortalama yaklaşık yüzde 30 arttı. İGSAŞ Satış ve Pazarlama Direktörü Ercan Karasu, “Doğru gübre kullanımının yaygınlaşmasıyla, tarımdaki verimlilik 3’e, 4’e katlanabilir. Bugün Türkiye’nin tarımsal üretimi yıllık yaklaşık 50 milyar dolar seviyesinde. Bu rakamın orta vadede 100 milyar dolara ulaşması mümkün” dedi.


Etiketler: Roche, sağlık, eğitim, faaliyet, çocuklara

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.