12 Şubat 2019 Salı 10:17

GÜNDEM

Rol Model Bol Skorlu Fenomen Mi, Güvenilir Kişi Mi

Türkiye’nin 101 Genç Sivil Toplum Kuruluşunun bir araya gelmesiyle oluşturulan ve gençliğin çatı kurumu olarak kendini konumlandıran TGSP (Türkiye Gençlik STK’ları Platformu), bu yılın temasını ‘Liderlik ve Gençliğin Rol Modeli’ olarak belirledi. 2019’un ilk genişletilmiş ve yenilenmiş danışma kurulu toplantısını gerçekleştiren TGSP, “gençliğin rol modeli ve liderlik” konusunu gündemine aldı. Buluşmada, kimlerin bu konuyla ilgilenmesi gerektiği, neler yapılabileceği, somut proje önerileri ve bu konudaki eksikliklerin nasıl giderilebileceği gibi konular detaylarıyla ele alındı.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Nitelikli Toplum, Nitelikli Kurum, Nitelikli Gençlik”

Gençliğe daha fazla güven duyulması, bürokraside gençlere duyulan güvensizliğin önüne geçilmesi, STK’ların çalışmalarına daha fazla tanıtım desteği, gençlerin bağımsız zaman geçirebileceği fiziki mekanların arttırılması ve sosyal medyanın rol model tercihlerine etkisi ön plana çıkan önemli konu başlıkları arasında oldu.

TGSP, Türkiye’de Sivil Toplum Kuruluşları ve Gençlik

Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin en kapsamlı gençlik araştırması olan “Türkiye’nin Gençleri” araştırmasını hazırlayarak ilk kez gençlerin eğitim, kültür, sanat, iş hayatı, demografisi ve beklentileri hakkında eğilimlerini güvenilir verilerle ortaya koyan TGSP (Türkiye Gençlik STK’ları Platformu), gerçekleştirdiği Türkiye Gençlik Zirvesi ile adını duyurmuştu. Türkiye’de gençlik ve gençlik politika yapıcılarını bir araya getiren TGSP, Sosyal Girişimcilik Ödülleri ile ‘sosyal girişimcilik’ kavramını yine bu zirvede Türkiye’nin gündemine taşımıştı.

İlginizi Çekebilir

2018 Yılı İhracat Şampiyonları Belli Oldu

Elektrik ve Elektronik İhracatçıları Birliği (TET) 2018 yılı İhracat Başarı Ödülleri, 15 Şubat Cuma akşamı sahiplerini buldu. 2018 yılında 11,5 milyar dolarlık ihracat hacmine ulaşan Elektrik-Elektronik sektörlerinde ihracat şampiyonluğunu göğüsleyen firmalara ödülleri takdim edildi.


Mediamarkt’Tan Bol Taksitli Çılgın İndirimler

MediaMarkt, 16 – 22 Şubat tarihleri arasında kaçırılmaz fırsatlar sunuyor


Stres Vertigoyu Tetikliyor

STRES VERTİGOYU TETİKLİYOR


Türk Organik Ürünleri Dünyaya Açıldı

Türk organik sektörü Almanya’dan ihracat bağlantılarıyla dönüyor.


Kadıköy Çevre Festivali’Ne Başvurular Başladı

Doğaya duyarlı ve farkındalık oluşturmak isteyen tüm demokratik kitle örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının, platform ve inisiyatiflerin katılımına açık olan Kadıköy Çevre Festivali’ne başvurular başladı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivale son başvuru tarihi 11 Mart 2019.


Etiketler: Türkiye, Gençlik, Nitelikli, TGSP, gençlik

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.