5 Mart 2019 Salı 10:28

GÜNDEM

Rönesans İşletme Hizmetleri Sağlıkta “Rota”Yı, Kadın İstihdamına Çevirdi Ve Görselleri

Sağlık Bakanlığı’nın, “Sağlıkta dönüşüm programı” kapsamında hayata geçirdiği Türkiye’nin en büyük şehir hastanelerine imza atan Rönesans Holding çatısı altındaki Rönesans İşletme Hizmetleri (RİH) , uyguladığı “Rota Programı” ile çifte fayda sağlıyor. RİH, bu programla, hem kadın istihdamının artmasını hem de sağlık sektöründe önemli bir ihtiyaç olan kalifiye eleman yetiştirilmesini hedefliyor.

Rönesans İşletme Hizmetleri Sağlıkta “Rota”Yı, Kadın İstihdamına Çevirdi   Ve Görselleri
Rönesans İşletme Hizmetleri Sağlıkta “Rota”Yı, Kadın İstihdamına Çevirdi   Ve Görselleri
Rönesans İşletme Hizmetleri Sağlıkta “Rota”Yı, Kadın İstihdamına Çevirdi   Ve Görselleri
Rönesans İşletme Hizmetleri Sağlıkta “Rota”Yı, Kadın İstihdamına Çevirdi   Ve Görselleri
Rönesans İşletme Hizmetleri Sağlıkta “Rota”Yı, Kadın İstihdamına Çevirdi   Ve Görselleri
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’de yapılan önemli yatırımlarla birlikte sağlık sektöründe yaşanan dönüşüm ve gelişim, personel ihtiyacını da beraberinde getirdi. Sektörde gelişen teknolojiyle birlikte branş sayıları artarken, yepyeni istihdam fırsatları da yükseliyor. Anadolu’nun farklı bölgelerinde yapılanan şehir hastaneleri bu fırsatları artırırken, doktor ve hemşire gibi direkt devlet tarafından atanan branşların yanı sıra sağlık kurumları işletmeciliğinde uzman çalışanların yetiştirilmesi için de düğmeye basıldı.

Üniversitelerde, “Sağlık Yönetimi” ve “Sağlık Kurumları İşletmeciliği” adı altında bölümler açılırken, bu bölümlerden mezun olan kız öğrencilerin istihdamı için en önemli adım ise Türkiye’nin en büyük şehir hastanelerine imza atan Rönesans çatısı altındaki Rönesans İşletme Hizmetleri’nden (RİH) geldi.

RİH’in İş-Kur işbirliğiyle geçen yıl başlattığı “Rota” adlı uygulamayla, kadın istihdamının artması ve sektördeki kalifiye eleman ihtiyacının giderilmesi hedefleniyor.

UYGULAMA BAŞLADI

Sağlık yönetimi ve sağlık işletmeciliği alanında yeni mezun kız öğrencilere fırsat sağlayan şirket, Rota ile ilk iş deneyimi sunarken, aynı zamanda sektöre deneyimli çalışan yetişmesini sağlıyor.

ADANA, YOZGAT VE ELAZIĞ

Üniversite hayatı ile iş yaşamı arasında köprü olması hedeflenen Rota Programı kapsamında, kız öğrenciler, Rönesans İşletme Hizmetleri tarafından işletilen Adana, Yozgat ve Elazığ Şehir Hastaneleri’nin farklı departmanlarında 6 ila 12 ay boyunca görev alıyor. Böylece bir hastanenin işletim sürecinin her basamağını deneyimleyen gençler arasından seçilenler ise, program sonunda belirlenen departmanlarda çalışma hayatına resmi olarak başlıyor.

“KIZ ÖĞRENCİLERE FIRSAT YARATIYORUZ”

Bu önemli uygulamanın işleyişi ile ilgili açıklama yapan Rönesans İşletme Hizmetleri Genel Müdürü Atilla Kemal Sağlam, “Sağlığın en önemli oyuncusu olarak, kız öğrencilere fırsat yaratıyoruz. Sağlık sektörüne donanımlı kadın çalışan yetiştirmeyi amaçladığımız Rota Programı bizim için aynı zamanda önemli bir sosyal sorumluluktur” dedi.

Sağlam, üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan öğrencilerin, işlettikleri hastanelerin farklı departmanlarında belirlenen süre boyunca görev alarak, hastane işletimini 360 derece öğrenme imkânı bulduklarını ifade etti. Genel Müdür Sağlam, “Diğer bir ifadeyle bu proje aracılığıyla yeni mezun genç kızların kariyerlerine dokunurken, ‘Rota’ çizmelerinde de yardımcı oluyoruz. Bu nedenle projeyi ‘Rota’ olarak adlandırdık” dedi.

Rönesans’ın faaliyette bulunduğu her alanda kadın istihdamını artırmaya odaklandığını hatırlatan Sağlam, “Şehir hastaneleri ile birlikte sağlık sektörünün önemli bir oyuncusuna dönüşmüşken, hedefimizi bu alana taşımamız gerektiğini düşündük” vurgusunu yaptı.

Türkiye’de ileri teknolojiye sahip sağlık sektörünün hızla büyüdüğünü belirten Sağlam, bu yükselişin beraberinde ciddi bir istihdam olanağı oluşturduğuna da dikkat çekti.

YENİ HASTANELERLE İSTİHDAM ARTACAK

Hastane işletmeciliğinde, Sağlık Bakanlığı tarafından atanan doktor ve hemşire ihtiyacının yanı sıra sektörde sağlık yönetimi veya işletmeciliği konusunda da ciddi bir açık olduğunun ortaya çıktığını belirten Genel Müdür Sağlam, “Yüksekokul seviyesinde bu bölümlerin hızla artması da bu konudaki fırsatları göz önüne seriyor” diyerek, şöyle devam etti:

“Bugün, Rönesans İşletme Hizmetleri olarak hayata geçirdiğimiz projelerle dünyaya örnek oluyoruz. Türkiye’nin sağlıkta kadın istihdamını artırmak üzere hayata geçirdiğimiz Rota da bu örnek uygulamalar arasındaki yerini aldı bile. Bu program, sadece Rönesans tarafından işletilen hastaneler için değil, tüm sektöre alanında uzman çalışanlar yetiştirmeye devam edecek. Rota sayesinde yeni mezun kadın sağlık çalışanları iş hayatına hızlı başlangıçlar yapmayı sürdürecek. Amacımız; yakın zamanda projesi tamamlanacak Bursa ve İkitelli şehir hastaneleriyle birlikte Rota kızlarımızın sayısını da hızla artırmak…”

İlginizi Çekebilir

Ekrem İmamoğlu Millet Karar Verdikten Sonra Karşısında Duracak Kişi Henüz Doğmadı

Ekrem İmamoğlu: Millet karar verdikten sonra karşısında duracak kişi henüz doğmadı


Omega Pharma Yoluna “Perrigo” Olarak Devam Ediyor

OMEGA PHARMA YOLUNA “PERRİGO”OLARAK DEVAM EDİYOR


Namık Kemal’Den Cengiz Han’A Tarih Dizisi Vbky’De

Türkiye’de ilk kez yayımlanan eserler


Klimayı Düşük Sıcaklıkta Ve Sürekli Çalıştırmayın

Klima, alerjileri arttırıp astım ataklarına neden olabilir


Güneş Gözlüğünün Yeni Adresi Solaris

Dünyanın lider güneş gözlüğü perakende zincirlerinden Solaris ve alışveriş sitesi www.solarisco.com’un Türkiye lansmanı Mert Vidinli ile düzenlenen özel bir davetle gerçekleşti. Solaris Güneş Kategori Başkanı Thibault De Bodman’ın da katıldığı davette sanat ve cemiyet hayatının önde gelen isimleri geniş portföyündeki dünyaca ünlü markaların güneş gözlüklerini denerken Monality ve DJ Aytek Dorken’in eğlenceli performansıyla keyifli anlar yaşadılar.


Etiketler: sağlık, Rönesans, Rota, önemli, Sağlam

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.