27 Haziran 2019 Perşembe 11:46

GÜNDEM

Rosatom, Nükleer Enerji Endüstrisi'nde 65’İnci Yılını Geride Bıraktı

ROSATOM, NÜKLEER ENERJİ ENDÜSTRİSİ'NDE 65’iNCİ YILINI GERİDE BIRAKTI

Rosatom, Nükleer Enerji  Endüstrisi'nde 65’İnci Yılını Geride Bıraktı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin ilk nükleer güç santrali Akkuyu NGS’yi inşa eden, yüksek performanslı temiz enerji çözümlerinde küresel teknoloji lideri Rosatom, Rus nükleer enerji endüstrisinin 65 yıl önceki doğuşunu kutlamak için; Obninsk’te kurulan dünyanın ilk nükleer güç santralinin 65’inci yıl dönümü kutlamasının da aralarında bulunduğu bir dizi etkinlik düzenledi.

Rosatom’un Genel Müdürü Alexey Likhachev, şunları söyledi:

“Son 65 yıla baktığımızda, nükleer teknoloji geçirdiği evrimle her zamankinden daha güvenli, daha güvenilir ve daha verimli bir hale geldi. Nükleer enerjiye sahip olmayan bir dünya artık düşünülemeyeceği gibi, endüstrimiz, 1954'ten bu yana, birçok ders aldı, pek çok koruyucu önlem ile en iyi uygulamaları uyguladı, yüksek standartları benimsedi. Şimdi, 2019 yılında, enerji üretiminin her zamankinden daha büyük olduğu ve güvenliğin daha da arttığı en yeni nesil 3+ VVER-1200 nükleer reaktörümüzü sunmaktan gurur duyuyoruz.”

Rosatom’un Moskova’daki merkez ofisinde ödül töreni de dâhil olmak üzere kutlamalar gerçekleştirilecek. Buna paralel olarak, yerel medya 27 Haziran 1954'te açılan Obninsk Nükleer Güç Santrali’ne basın turuna ve nükleer santrallerin çevre üzerindeki etkilerini tartışmak üzere bir yuvarlak masa toplantısına katılmaya davet ediliyor.

Obninsk kasabasında ise, konserler ve ödül törenleri gerçekleştirilecek. Aynı zamanda Rosatom ve Uluslararası Atom Enerjisi Ajansı (IAEA) tarafından desteklenen, sektörden ünlü konuşmacıların da yer aldığı nükleer enerjiyle ilgili bilimsel ve teknik uluslararası bir konferansa ev sahipliği de yapacak.

İlginizi Çekebilir

Basın Montajı Kenan Doğulu Harbiye Konser Videosu

Kenan Doğulu, 2019 yazına damgasını vuran ikinci Harbiye konserini BKM’nin düzenlediği "Denizbank Açıkhava Konserleri" kapsamında verdi.


Bülten M•A•C Extra Dımensıon

Işıltını yeni, cesur, ekstra bir boyuta taşı ve parıltı galaksisini yansıt! Üç yeni ultra yansımalı Extra Dimension Skinfinish Trio paletleriyle gizemli ışıltını paylaş. Olağanüstü metalik Extra Dimension Eye Shadow ve mistik ışıltılı Crystal Glaze Gloss ile parlaklığın sınırı yok!


Pegasus’Un Yeni Hattı Sabiha Gökçen Resü’L Hayme

Türkiye’nin dijital havayolu Pegasus, İstanbul ile Birleşik Arap Emirlikleri’ni bir araya getiren yedi emirlikten biri olan Resü’l-Hayme’yi birbirine bağlıyor. Pegasus’un Dubai, Abu Dhabi ve Şarjah’tan sonra Birleşik Arap Emirlikleri’nde 4. uçuş noktası olan Resü’l-Hayme seferleri 30 Ekim 2019’dan itibaren gerçekleşecek. Pegasus’un Resü’l-Hayme uçuşları İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan Resü’l-Hayme Uluslararası Havalimanı’na Çarşamba ve Cumartesi günleri 21:50’de; Resü’l-Hayme Uluslararası Havalimanı’dan İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na ise Perşembe ve Pazar günleri 04:05’te düzenlenecek. Yeni hattın biletleri 69,99 USD’den başlayan fiyatlarla satışa sunuldu.


5G Çağının Öncüsü Oppo, 6G Vizyonunu Şekillendiriyor

5G ÇAĞININ ÖNCÜSÜ OPPO, 6G VİZYONUNU ŞEKİLLENDİRİYOR


Btcturk’Ün Mobil Uygulaması Birinci Haftasında İlk 10’A Girdi…

Türkiye’nin ilk, dünyanın dördüncü kriptopara alım satım platformu BtcTurk, profesyonel yatırımcılar için geliştirdiği BtcTurk | PRO’nun mobil uygulamasını geçtiğimiz hafta hayata geçirmişti.


Etiketler: nükleer, daha, Rosatom, enerji, Obninsk

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.