30 Temmuz 2019 Salı 12:01

GÜNDEM

Rosatom’Un Bünyesindeki Yakıt Şirketi Tvel, Vver Yakıt Üretimi İçin, Çin Yibin Santrali’Ne Rus Yapımı Ekipman Desteği Sundu

Türkiye’nin ilk nükleer enerji santrali Akkuyu NGS’yi inşa eden Rusya Devlet Atom Enerjisi Kurumu Rosatom’un bünyesindeki yakıt şirketi TVEL Anonim Şirketi, VVER yakıt üretimi için, Çin Ulusal Nükleer Şirketi nükleer yakıt dairesinin bir girişimi olan Yibin santraline (Sichuan Bölgesi) Rus yapımı ekipman desteği sundu.

Rosatom’Un Bünyesindeki Yakıt Şirketi Tvel, Vver Yakıt Üretimi İçin, Çin Yibin Santrali’Ne Rus Yapımı Ekipman Desteği Sundu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

İçeriğinde çoğunlukla yakıt çubuğu yapım malzemesi bulunan sevkiyat; kaynak tesisi, çubuk geometrisi kontrol sistemi ve VVER yakıt çubuğu vernikleme ekipmanı olmak üzere üç parçadan oluşuyor. Tüm kurulum ve tasarımlar, TVEL girişim şirketleri olan Makine Üretim Tesisi (Elektrostal, Moskova Bölgesi) ve NCCP Mühendislik (Novosibirsk, Batı Sibirya) tarafından yapılıyor. Tüm teçhizat, üretim bölümünün modernizasyonu amacıyla, VVER-1000 reaktörlerinde kullanılan Rus yapımı TVS-2M yakıt aygıtlarının üretimi için sağlanıyor. Halihazırda, Çin’in Jiangsu Bölgesi’nde işletimde olan Tianwan Nükleer Enerji Santrali’nde bu tip reaktörlere sahip dört güç ünitesi bulunuyor. Yibin santrali, VVER-1000 yakıtını, TVEL’in 2009 yılı lisansıyla üretmeye başladı. Santral, 2014’den beri, eski UTVS modeli yerine TVS-2M yakıt aygıtlarını üretiyor.

Çinli iş ortaklarıyla, nükleer yakıt üretimi projelerinde sistematik olarak çalıştıklarını belirten TVEL Ticaret ve Dış İlişkiler Kıdemli Başkan Yardımcısı Oleg Grigoriyevkonuyla ilgili şunları söyledi; “Tarihimizde ilk kez Rus tasarımı nükleer yakıtın yurt dışında üretimine başladık ve santrale en yüksek seviyede teknolojik destek sağlıyoruz. TVS-2M model yakıtın, Tianwan NGS’nde kullanıma başlanmasıyla eşzamanlı olarak yakıtın üretim yeri Yibin santrali olarak belirlendi. Bugün, tesise yapılan destekler, sadece Rus yapımı yakıt aygıtları parçalarıyla sınırlı değil. Aynı zamanda otomasyonu ve yakıt üretim kalitesini artıracak ekipman desteği de sağlayan TVEL teknolojik liderliğini bir kez daha ispatlıyor.”

Rosatom iştiraki olan TVEL Yakıt Şirketi, nükleer yakıt üretimi, dönüştürme ve uranyum zenginleştirme, gaz santrifüj üretimi, araştırma ve örgüt tasarımı amacıyla girişimler kuruyor. Bu kurum, Rus nükleer güç santrallerine nükleer yakıt sağlayan tek kurumdur. Rosatom iştiraki olan TVEL Yakıt Şirketi, dünya çapında 15 ülkedeki 76 güç reaktörüne, sekiz ülkedeki araştırma reaktörüne ve Rus nükleer filosunun taşıma reaktörlerine nükleer yakıt sağlıyor.Dünyadaki her altı reaktörden biri TVEL tarafından üretilmiş olan yakıt yardımıyla çalışıyor. www.tvel.ru

İlginizi Çekebilir

Duba'nin Çılgın Kanal Projesi 735 Milyon Dolara Maloldu

Duba'nin çılgın kanal projesi 735 milyon dolara maloldu


Kobi’Lerin İlk Tercihi Sodexo

Sodexo Avantaj ve Ödüllendirme Hizmetleri, 26 ilde faaliyet gösteren KOBİ’ler üzerinde gerçekleştirdiği Türkiye Yemek Kartı Pazar Araştırması’nı tamamladı. Araştırma sonuçlarına göre Sodexo; KOBİ’ler arasında en fazla tercih edilen ve yüzde 81,4 ile bilinirliği en yüksek yemek kartı oldu.


Özel Sektörde 2020 Yılı Ücret Artışı Beklentisi Yüzde 16

Lider insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı firması Mercer, iş dünyasındaki ücret ile yan haklarda genel eğilim ve uygulamaları ortaya koyan ‘2020 Ücret ve Yan Haklar Araştırması’nın sonuçlarını açıkladı. Yıl sonu enflasyon tahminlerinin artmasıyla beraber güncellenen araştırmaya göre, özel sektörün 2020 için öngördüğü ortalama yüzde 16 olarak belirlendi.


Başkan İmamoğlu, Genç Lider Adaylarına Seslendi “Kamuda Liyakat Ötesi Kavramları Çatır Çatır Yıkacağız”

Başkan İmamoğlu, genç lider adaylarına seslendi:


İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’A Sunduğu Mektubun İçeriğini Açıkladı “Cevabını İstanbul Halkı Adına Bekliyorum”

İMAMOĞLU, CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A SUNDUĞU MEKTUBUN İÇERİĞİNİ AÇIKLADI: “CEVABINI İSTANBUL HALKI ADINA BEKLİYORUM”


Etiketler: yakıt, TVEL, nükleer, olan, üretimi

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.