22 Mayıs 2020 Cuma 10:07

GÜNDEM

Royalcert Yetkin Tecrübesiyle “Sağlıklı Turizm Belgesi” Verecek

Royalcert Yetkin Tecrübesiyle “Sağlıklı Turizm Belgesi” Verecek
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

RoyalCert Belgelendirme ve Gözetim Hizmetleri A.Ş. “Türkiye’nin Sağlıklı Turizm belgelendirme programı kapsamında yetkilendirilen 5 kuruluş arasında ilk sırada yer aldı. Dünyadaki ilk örneklerinden biri olan “Sağlıklı Turizm Belgelendirme” programı Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın öncülüğünde; Sağlık, Ulaştırma, İçişleri ve Dışişleri Bakanlıklarının katkıları ve tüm sektör paydaşlarının iş birliğiyle hazırlandı. Yetkilendirme çerçevesinde 0850 532 14 19 nolu RoyalCert Sağlıklı Turizm Belgelendirme hattı üzerinden kesintisiz olarak alınan sertifikasyon başvuran işletmelerin denetimleri 29 Mayıs tarihi itibari ile başlayacak. RoyalCert Konaklama ve yeme-içme tesislerinde farklı kriterler çerçevesinde uluslararası standartlarda denetimler gerçekleştirerek tesislerin hijyen ve sağlık denetimi ve uygunluk değerlendirmesini yapacak. Sertifikasyon başvuruları Belgeyi alan tesisler Kültür ve Turizm Bakanlığı web sitesinden de duyurulacak. Sağlıklı Turizm Belgesi logosu, belgeyi alan tesislerinin görünen noktalarına asılacak ve müşteriler belge üzerindeki kare kod sayesinde tesis ile ilgili tüm denetleme bilgilerine ulaşabilecek.

İlk denetim 29 Mayıs’ta Eresin Hotels Taxim Premier’de olacak

“Almanya Frankfurt merkezli olarak 32 ülkede faaliyet gösteren Royalcert’in Türkiye genelinde 17 şubesi bulunmaktadır. Köklü bir şirket olarak, belgelendirme konusunda yetkin tecrübeye sahip uzmanlarımız ile iş birliği içerisinde olacağımız işletmelere katma değer sağlayacağımıza inanıyoruz.” diyen RoyalCert Yönetim Kurulu Başkanı M. Alphan Namlı: “Ülkemizde Covid-19 tedbirleri; vaka sayılarındaki azalmalar da dikkate alınarak hafifletiliyor. Burada yeni tedbirlerin ve uygulamaların merakla beklendiği sektörlerden biri de şüphesiz ki turizmdi. Zira 2019 yılında gelirleri 34 milyar doları aşan sektörde 2020 yazı için pek çok işletme müşterilerini ağırlamaya hazırlanıyordu. Ancak işletmeler sağlık ve hijyen noktasında azami dikkat gösterse de vatandaşların kafalarında soru işaretleri bulunuyordu. Bu kapsamda Bakanlığımızın yayınladığı “Sağlıklı Turizm Belgelendirme” programı kritik bir önem taşıyor. Konaklama ve Yeme- İçme Tesisleri için belirlenen yaklaşık 132 kriter dikkate alınarak, Hijyen ve sağlık denetimi ve uygunluk değerlendirmesi yapılıp, bunlara ilişkin raporlar düzenleyecek ve başvuruda bulunan tesislere düzenli olarak denetçi gönderip kriterlere uygunluğu kontrol edilirken, denetimlere ilave olarak 2 aylık periyodlarda gizli müşteri deneyimi ayrıca yapılacak ve ayrıca raporlanacaktır. Bu belgelendirmeler çerçevesinde işletmeler müşterilerine gönül rahatlığıyla hizmet verebilecekler. İlk denetimimizi 29 Mayıs’ta Eresin Hotels Taxim Premier‘de gerçekleştireceğiz. Ülkemizin dört bir yanında uzmanlarımız hızla çalışmalara başlayacaklar. Bu zor sürecin işletmeler için hafifletilmesinde rol oynamak bizim için mutluluk verici.” şeklinde konuştu.

“Sağlıklı Turizm Belgelendirme” programı tatilini Türkiye’de geçirecek tüm Türk vatandaşları ve yabancı ziyaretçilere, ulaşımdan konaklamaya, tesis çalışanlarından yolcuların kendi sağlık durumuna uzanan geniş bir yelpazede bir dizi alınması önerilen tedbirleri tanımlıyor. Bu sertifikasyona başvurmak isteyen tesis işletmeleri; bu konuda yetkili uluslararası sertifikasyon kuruluşu olan RoyalCert’e 0850 532 14 19 nolu Sağlıklı Turizm Belgelendirme hattı üzerinden başvuruda bulunabilecek.

İlginizi Çekebilir

Groupe Renault 2 Milyar Avro Büyüklüğünde Tasarruf Planını Açıkladı

Boulogne-Billancourt, 29 Mayıs 2020 – Groupe Renault, yıllık sonuçlarını açıkladığı tarihte vaat ettiği gibi, üç yıl içerisinde 2 milyar avrodan fazla tasarruf sağlamayı ve yeni bir rekabetçi yapının temellerini atmayı hedefleyen dönüşüm programını bugün gerçekleştirdiği toplantı ile kamuoyuna açıkladı.


İstanbul Havalimanı Güncel Fotoğraflar Bilgi Notu

İGA Havalimanı İşletmesi A.Ş.


Tbülten Online'dan Korona Özel Sayısı...

Tekfen’in kurumsal dergisi Tbülten Online’ın Korona özel sayısı dopdolu içeriği ve giderek artan okur sayısıyla yayına devam ediyor!


Dıor, Yalıkavak Marına'da Bodrum'a Merhaba Diyor

Türkiye ve dünya jet-setinin gözdesi Yalıkavak Marina, bu yaz lüks moda devi Dior’u Bodrum ile buluşturarak misafirlerine uluslararası standartlarda rafine deneyimler sunmaya devam ediyor.


Kotex Asırlık Mirasına Sahip Çıkıyor 100. Yaşını “İsterse Yapar” Hareketiyle Kutluyor

Kimbely-Clark bünyesinde, hijyenik ped pazarının önemli bir oyuncusu olan Kotex, 100. yılında “İsterse Yapar” hareketiyle kadınların toplumdaki yerinin önde gelen savunucularından biri olmayı sürdürüyor. Kurulduğu günden bugüne dek kadınların karşısına çıkan tabuları yıkmak için çalışan Kotex, asırlık mirasıyla pandeminin kadınlar üzerindeki orantısız etkisinin yaralarını sarmaya çabalıyor. Marka bu kapsamda kız çocuk haklarını ve eşitliğini gözeten bağımsız yardım kuruluşu Plan International’la birlikte regl hijyen çözümlerine 2,5 milyon Dolar yatırım yapmak için harekete geçti.


Etiketler: Turizm, Sağlıklı, Belgelendirme, RoyalCert, olarak

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.