9 Ekim 2019 Çarşamba 20:20

GÜNDEM

Sağlıkta Dijital Dönüşüme Kararlılıkla Devam!

Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Alanında Türkiye’nin En Büyük Etkinliği: HIMSS Eurasia

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

HIMSS’19 Eurasia ile uluslararası arenada marka değerini yükselten Türkiye, küresel ölçekte sağlık bilişiminin bileşenlerini İstanbul’da buluşturacak.

Sağlık bilişimi alanında dünyanın örnek aldığı başarılara imza atan Türkiye, HIMSS’19 Eurasia ile uluslararası arenada marka değerini yükseltmeye devam ediyor. Türkiye ve bölge ülkeler için sağlık bilişim sektörünün nabzı, 30 Ekim - 1 Kasım 2019 tarihleri arasında, İstanbul Pullman Hotel’de, HIMSS’19 Eurasia’da atacak. Türkiye’nin en büyük sağlık bilişim etkinliği olan HIMSS Eurasia, Türkiye’yle birlikte bölge coğrafyadaki Avrupa, Asya, Afrika ve Balkanları hedefleyen vizyonu ile hem yabancı ziyaretçi ve katılımcılar hem de uluslararası konuşmacılar anlamında çeşitliliğini artırıyor. T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS ABD işbirliği ile bölge ülkelerin Sağlık Bakanlıkları, Türkiye’den Sağlık Bakanlığı, üniversiteler ve özel hastaneler olmak üzere tüm sağlık yöneticileri ve sağlık bilişimi profesyonellerinin katılımı ile düzenlenen etkinlik, Türkiye’den uzman konuşmacıların yanı sıra dünyaca ünlü uluslararası konuşmacılarla da ilgi odağı olacak.

HIMSS’19 Eurasia zengin konferans içeriği ile dikkat çekiyor

T.C. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca:

“Sağlıkta dijital dönüşüm başarımızla vatandaşa daha kaliteli sağlık hizmeti sunacağız”

T.C. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’nin sağlıkta dijital dönüşüm başarısı ve tecrübesi ile kendi vatandaşlarına daha kaliteli sağlık hizmeti sunarken, bölge ülkelere de öncülük edeceğini söyledi.

Türkiye’nin sağlık alanında gösterdiği performans ve dijital hastanecilik konusunda aldığı yolun uluslararası alanda da dikkat çektiğini vurgulayan Koca, “Başarısı ve tecrübesi ile bölge coğrafyasındaki ülkeler için iyi bir örnek ve lider konumda olan ülkemizin küresel alanda gücünü artırmasında HIMSS Avrasya Konferansı’nın da büyük ölçüde katkı sağlayacağını umuyorum. Bu kapsamda; Avrasya bölgesinden 65 ülke Sağlık Bakanı ve üst düzey heyetini, Bakanlığımızın davetlisi olarak, HIMSS Avrasya Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Konferansı ve Fuarı kapsamında Ekim ayında İstanbul’da ağırlamaya hazırlanıyoruz. Sağlıkta dijital dönüşüm başarımızın dünyaya anlatılması ile Türkiye’nin sağlık turizmi potansiyeli ile sağlık bilgi ve endüstrisi ihracat kapasitesi de katlanarak artacak, bu alanda ekonomik hedeflerimize daha çabuk ulaşacağız” diye konuştu.

T.C. Sağlık Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci:

Sağlık Bakanlığı Olarak Teknolojinin Çağın Gerektirdiği Tüm Araçlarını Kullanma Gayretindeyiz”

T.C. Sağlık Bakanlığı ve HIMSS ABD işbirliği ile düzenlenen etkinlikle ilgili olarak konuşan T.C. Sağlık Bakanlığı, Bakan Yardımcısı Dr. Şuayip Birinci, Sağlık Bakanlığı olarak vatandaşların daha iyi ve hızlı hizmet almasını sağlamak ve sağlık çalışanlarının işini kolaylaştırmak adına teknolojinin çağın gerektirdiği tüm araçlarını kullanma gayreti içinde olduklarını belirtti.

Sağlık Bakanlığı tarafından geliştirilen uygulamalardan da bahseden Birinci, “Bir tarafı ile baktığımızda hem hizmeti verdiğimiz en önemli unsur olan hastanelerimizi dijitalleştirmek hem de vatandaşımızın aldığı sağlık hizmeti ile alakalı tüm detaylara hayatının her döneminde erişmesini sağlamak için birçok uygulama geliştirdik. Bugün baktığımızda e-Nabız, Tele Radyoloji Sistemi, Karar Destek Sistemi, e-Rapor, SİNA, Mekansal İş Zekası gibi sağlığı bilişimle buluşturan uygulamaların yanında kağıtsız hastane kavramı da uzun süre önce gündemimize girdi. Tüm sağlık kuruluşlarımız için motivasyon kaynağı oldu” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin sağlıkta dijital dönüşüm başarısı ve tecrübesi ile bölge ülkelere öncülük edeceğinin altını çizen Birinci, “Bugün Türkiye, sağlıkta dijitalleşme konusunda kat ettiği mesafe ile gelişmiş birçok Batı ülkeleri arasından sıyrılarak Avrupa lideri olmayı başardı” dedi.

Bu yıl itibari ile HIMSS EMRAM derecelendirmelerinde Türkiye Kamu Hastanelerinin 2 adet seviye 7 ve 164 adet seviye 6 olmak üzere toplam 166 kağıtsız hastane ile tüm Avrupa’nın beş katından daha fazla hastaneye sahip olduğunun altını çizen Birinci, bu dijital dönüşüm sürecine üniversite hastaneleri ve özel hastaneleri de davet ettiğini belirtti.

Yapay zeka ve dijital teknolojilerinin hayatımıza girmesiyle pek çok geleneksel uygulamanın tarih olacağına değinen ve hastane merkezli sağlık hizmet sunumunun hasta merkezli sağlık hizmet sunumuna dönüştüğüne dikkat çeken Birinci, “Tüm bu dijital dönüşüm ve bilişimle yönetme kültürünün bizim sistemimize nasıl hakim olduğunu 2019 HIMSS Eurasia Sağlık Bilişimi ve Teknolojileri Kongresi ve Fuarında görmek mümkün olacak. Sağlıkta Dijital Dönüşüm başarımızda önemli rol üstlenen sektörümüzün başarılı marka ve kurumlarını da, ülkemizin bu alandaki başarısını bizimle birlikte dünyaya anlatacak” diye konuştu.

İlginizi Çekebilir

Wipelot İle Havalimanı Lojistiğinde Karmaşaya Son

Endüstri 4.0’ın yapıtaşı olan endüstriyel IoT teknolojisi üzerine kurgulanan gerçek zamanlı konum belirleme sistemi Wipelot, havalimanlarının yoğun iş süreçlerinde kolaylık sağlıyor. Ekipmanların ve demirbaşların yeri, ne kadarının kullanılır durumda olduğu, personellerin yeri, verimliliği ve çalışma ortamının güvenliği gibi pek çok farklı unsuru takip eden Wipelot, bu sayede havalimanlarının karmaşık lojistiğine çözüm getiriyor. İş süreçlerinde yüksek verimlilik sağlayan Wipelot, her türlü koşul ve alanda güvenle çalışabilmeye olanak tanıyor.


Yeni Yılın En Şık Hediyeleri Remington’Dan

Yeni yılda sevdiklerinize ne hediye alacağınıza hala karar veremediyseniz sizi Remington’a alalım. Dünyaca ünlü kişisel bakım markası Remington, en yeni teknolojileri en şık tasarımlarla buluşturduğu ürünleriyle sevdiklerinize yıl boyunca kişiselleştirilmiş bir kişisel bakım deneyimi sunuyor.


Yenilenebilir Enerji Kapasitesinin 5 Yılda %50 Artması Bekleniyor

YENİLENEBİLİR ENERJİNİN GELİŞİMİ


Fairmont Quasar İstanbul’Un İletişim Danışmanlığı Ajansı Golın İstanbul Oldu

Merkezi konumu, modern mimarisi ve çağdaş iç dizaynı ile dikkat çeken Fairmont Quasar İstanbul, Fairmont’un tüm dünyada ilke edindiği “güçlü yerel bağlantılara önem verme” prensibinden yola çıkarak sunduğu hizmet ve mekanlarıyla, misafirlerine unutulmaz deneyimler yaşatıyor.


Ipekyol Gece Elbisesi Koleksiyonu İle Parıltı Dolu Davetlere Dönüş

Işıltılardan güç alan akıcı silüetler ve feminen tasarımlar, Ipekyol Gece Elbisesi Koleksiyonu’yla yılın son günlerine eşlik eden davetlerin en şık eşlikçileri olarak yerini alıyor. Payetlerin etkisi altında kalan elbiseler ve ceketler, romantik tüller ve parlak kumaşlar şiirsel bir mevsimi zengin renk yelpazesine yansıtıyor.


Etiketler: sağlık, Sağlık, Türkiye, HIMSS, dijital

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.