22 Şubat 2015 Pazar 13:19

POLEMİKLER

Şah Fırat Operasyonu'na Gazetecilerden Akıl Almaz Değerlendirmeler!

Türkiye'nin Süleyman Şah Operasyonu Türk kamuoyunda çok tartışılacağa benziyor. Gazeteci Murat Yetkin, CNN-Türk'te yaptığı değerlendirmede Şah Fırat operasyonu için, başarılı bir operasyon fakat bir "geri çekilme operasyonu" şeklinde değerlendirerek Türkiye'nin Süleyman Şah Operasyonu'na inceden bir eleştiri getirmiş oldu. Yeni incileri bekliyoruz...

Şah Fırat Operasyonu'na Gazetecilerden Akıl Almaz Değerlendirmeler!
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT » Fotoğraf: AA


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye'nin Şah Fırat operasyonu, tüm dünyada tartışılıyor. Özellikle ABD merkezli basın Türkiye operasyonunu Suriye'de faaliyet gösteren PKK'ya yakın gruplarla yani PYD'ye yakın gruplarla birlikte yaptığını iddia ediyor. Amerikan basının bu algılaması Türk toplumunu şaşırtmayacak. Belli ki Türk gazetecilerin veya Türk basının değerlendirmelerine çok şaşıracağız.

 

Ne yazık ki Türk gazeteciler de aynı ABD basını paralelinde düşünme yanlısı gibi gözüküyor. Bu da gösteriyor ki Türkiye'nin bölünmüşlüğü çok derin ulusal meselelerde dahi birleşebilmek mümkün gözükmüyor. Türk halkının tepkisi çekmemek için operasyonu açıkça eleştiremeyeceğini anlayan gazeteciler. Türkiye'nin başarılı operasyonuna inciden bir "geri çekilme" yaftası vurmaya meyilliler. Siyasetten de aynı paralelde açıklamalar gelmesi şaşırtıcı olmaz.

 

Maalesef AKP nefreti veya CHP nefreti sağlıklı düşünmemizi engeller hale gelmiştir. Türkiye'de faaliyet gösteren Kürt siyasetinin iddialarına ve tepkilerine Türk halkı şaşırmayacak! Fakat merakla Türk siyasetinden gelecek tepkileri bekliyoruz. Bakalım ulusal bir meselede Türk siyaseti nasıl davranacak? Neler söyleyecek!

 

Merkez medya olarak gördüğümüz Hürriyet, Sabah, Milliyet gazetelerinden de operasyona karşı inciler bekliyoruz. Türkiye'nin başarısızlığını yazsınlar, söylesinler ki dünya ferahlasın! 

İşte Hürriyet'ten ilk inci geldi. Hasip Kaplan'ın açıklamasını manşete koydular:

"HDP'li Hasip Kaplan'dan şok iddia: Türk ordusu YPG ile birlikte çalıştı..."  

 

İlginizi Çekebilir

Lineage 2 Revolution’A Efsane Oyun ‘Ni No Kuni’ Temalı İçerikler Geliyor

Lineage 2: Revolution güncellemesinde iki efsane RPG oyunu buluşuyor


Oppo Reno2 Yüzde 100 Şarj İle Sınırların Ötesinde

OPPO RENO2, YÜZDE 100 ŞARJ İLE SINIRLARIN ÖTESİNDE


Sosyal Sorumlulukta Blokzincir Dönemi Başlıyor Bilira Ve Uçurtma İle “#Bimutluluk”

Bitcoin ve kripto para dünyası bugüne kadar çeşitli aşamalardan geçti ve gelişerek yayılmaya devam ediyor. Geliştirdiği teknoloji ve altyapı ile “şeffaflık”, “denetlenebilirlik” ve “stabilite”yi temel vaatleri arasına koyan Türk Lirası’nın stabil kripto para birimi BiLira, şimdi de “Uçurtma Projesi” ile “kripto-yardımseverlik” için yeni bir dönemin kapısını aralıyor.


The Bodrum Edıtıon Ödüllerine Bir Yenisini Ekledi

Haute Grandeur Global Awards The Bodrum EDITION'ı Küresel Düzeyde En İyi LifeStyle Otel ve Küresel Düzeyde En Benzersiz Konuk Deneyimi seçti.


Kitap Çin Bilmecesi Çin’İn Ekonomik Yükselişi, Uluslararası İlişkilerde Dönüşüm Ve Türkiye

ÇİN BİLMECESİ:


Etiketler: şah fırat, süleyman şah türbesi operasyonu, pkk, pyd

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.