3 Kasım 2016 Perşembe 16:03

YURTTAN

Samsun'da Çevre Düzenlemesine Kadın Eli

Samsun'da Çevre Düzenlemesine Kadın Eli
Samsun'da Çevre Düzenlemesine Kadın Eli
Samsun'da Çevre Düzenlemesine Kadın Eli
Samsun'da Çevre Düzenlemesine Kadın Eli
Samsun'da Çevre Düzenlemesine Kadın Eli
Samsun'da Çevre Düzenlemesine Kadın Eli
Samsun'da Çevre Düzenlemesine Kadın Eli
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA » Yaprak KOÇER


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Samsun Büyükşehir Belediyesi Peyzaj İşleri Şubesi'nde göre yapan kadınlar, cadde ve sokaklarda ellerinde kazma ve küreklerle çalışıyor. Peyzaj İşleri Şube Müdürü Havanur Denizcigil,"İş arayan gençler kazma küreği bir gün eline alıp çalıştığında ertesi gün işe gelmiyor. Kadınlar bu işte daha iyiler" dedi.

Samsun'da şehrin her noktasında kadınların alın terini görmenin mümkün olduğunu söyleyen Büyükşehir Belediyesi Peyzaj İşleri Şube Müdürü Havanur Denizcigil, ellerinde kazma ve küreklerle kadınların cadde ve sokaklarda çalıştığını belirtti. Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak yaptıkları çevre düzenlemeleri ile harabe alanları bile kadınların eliyle estetik güzellikle buluşturduklarını söyleyen Denizcigil, kadınların kentin en görünür yerlerinde karınca gibi çalıştığını ve çoğu erkeğin yapamayıp kaçtığı işte kazma kürek salladığını ifade etti.

Erkek işçilerden kadın işçilerin daha titiz ve dayanıklı olduğunu dile getiren Samsun Büyükşehir Belediyesi Peyzaj İşleri Şube Müdürü Havanur Denizcigil, "Kadınlarımızın bir çoğu köyden şehre göç etmiş ailelerden. Köylerde de tarlada çalıştıkları için elleri daha yatkın. Şehirde iş arayan gençlerimiz kazma küreği ellerine alıp burada bir gün çalışıyorlar, ertesi gün ellerimiz şişti deyip daha gelmiyorlar. Bu yüzden biz de kadın işçilerimizi çalıştırıyoruz. Hem işlerinde daha titizler hem de erkeklerden daha dayanıklılar. Kadınlarımıza da gelir kapısı oluyor. Aile bütçelerine katkı saplıyorlar" diye konuştu.

"KÖYDE ÇAPA SALLARDIK BURDA KAZMA KÜREK"

Yaptığı işi severek yaptığını ve zorlanmadığını belirten işçilerden Fatma Kaynar ise, "Burada çalışan arkadaşlarımız vardı. Onların tavsiyesiyle çalışmaya başladım. 9 aydır burada çalışıyorum. 'Kazma kürek sallamak zor değil mi, siz nasıl bu işi yapıyorsunuz?' diyenler oluyor bize ama bu iş zor gelmiyor. Zaten kolay iş var mı bu devirde. Köylerde tarlada sürekli çapa sallardık, burada da aynı işi yapıyoruz. Pek fark yok aslında hem bildiğimiz işi yapıyoruz hem evimizin geçimine katkı sağlıyoruz" diye konuştu.

İşsizlikten yakınan gençlere de seslenen Fatma Kaynar, "Herkes işsizlikten yakınıyor ama iş olunca da gelmek istemiyorlar. Masa başında rahat iş olsun istiyorlar. Birçok genç erkek kardeşimiz buraya geldi, bizle beraber bir gün çalıştı ama ertesi gün bir daha gelmek istemediler" dedi.

İlginizi Çekebilir

Kordsa, Sürdürülebilir Markalar Konferansı’Nda Arzu Kaprol İle İyi Yaşamı Yeniden Tanımladı Ve Görselleri

18-19 Nisan’da Fairmont Quasar İstanbul’da düzenlenen Sürdürülebilir Markalar Konferansı’nın bu yılki teması “İyi yaşamı yeniden tanımlamak” idi. Sabancı Holding iştiraklerinden Kordsa İş ve Pazar Geliştirme Direktörü ve İnşaat İş Birimi Lideri Murat Oğuz Arcan, Sürdürülebilir Markalar 2018 kapsamında düzenlenen “Teknoloji ile Geleceği Tasarlamak” isimli panele moda tasarımcısı Arzu Kaprol ile birlikte panelist olarak katıldı.


Maltepe Park’Ta 23 Nisan Seninle Daha Güzel

Dünya çocuklarına armağan edilmiş tek gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Ece Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. tarafından yönetilmekte olan Maltepe Park’ta coşkulu ve özel bir şekilde kutlanacak.


Ica Ücretsiz Göz Taraması İle “Güvenli Sürüşe” Destek Oluyor

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Çevre Otoyolu’nu inşa eden ve işleten IC İçtaş İnşaat -Astaldi konsorsiyumu ICA, sürüş güvenliğinde önemli bir etken olan göz sağlığının korunmasına yönelik olarak Avrupa Göz Hastanesi ile işbirliğine imza attı. Bu işbirliği kapsamında sürücüler, Kuzey Çevre Otoyolu üzerinde bulunan Bi Mola Işıklar tesisinde 24 Nisan Salı ve Bi Mola Ömerli tesisinde ise 25 Nisan Çarşamba günü göz taramalarını ücretsiz olarak yaptırabilecek.


Basın Bülteni Yabancılar İçin Türkiye Uygulaması Yayında!

Türkiye’de göç ve göçmenler ile ilgili işlemleri yapan, göçmenlere yönelik uyum faaliyetleri düzenleyen Göç İdaresi Genel Müdürlüğü, yeni mobil uygulamasını yayınladı.


Milföy Pasta’Ya Quppa Yorumu

Son dönemlerin en trend sosyalleşme mekanı Quppa Caffe, taptaze günlük pastaları ve envai çeşit 3.nesil kahve seçeneğiyle misafirlerine gerçek bir tadım deneyimi yaşatmaya devam ediyor. Quppa Caffe, pasta severlerin favorisi Çilekli Muzlu Milföy Pasta ’ya getirdiği yorumla da pasta konusundaki iddiasını bir kez daha ortaya koyuyor.


Etiketler: Samsun Büyükşehir Belediyesi, Havanur Denizcigil

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.