14 Ekim 2019 Pazartesi 10:38

GÜNDEM

Samsung Electronics Türkiye’Den Global’E Yönetici İhracı

Samsung Electronics Türkiye’den Global’e Yönetici İhracı

Samsung Electronics Türkiye’Den Global’E Yönetici İhracı
Samsung Electronics Türkiye’Den Global’E Yönetici İhracı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Samsung Electronics Türkiye’den Global’e yapılan üst düzey atamalar 2019 yılında da devam ediyor. Samsung Electronics Türkiye’de Strateji Direktörü olarak görev yapan Can Kuterdem, Samsung’un Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’ne Mobil Cihazlar Bölge Başkanı olarak, Samsung Türkiye Tüketici Elektroniği Satış ve Pazarlama Direktörü olarak görev yapan Burçin Arabul ise Samsung Gulf Electronics’in Tüketici Elektroniği Beyaz Eşya Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Direktörü olarak atandı.

Samsung Electronics Türkiye, teknolojiye ve Ar-Ge’ye yatırımları kadar insan kaynaklarına yaptığı yatırımlarla da öne çıkıyor. Samsung Electronics Türkiye, yetiştirdiği üst düzey yöneticileri şirketin global organizasyonunda görevlendirerek çalışanlarının uluslararası deneyimlerini zenginleştiriyor.

Dünyanın dört bir yanında 15 bölgesel yönetim ofisi, 38 üretim tesisi, 35 Ar-Ge merkezi ve 7 tasarım Merkezi bulunan Samsung’un Türkiye’den yurt dışına en son transfer ettiği yöneticilerden biri de Can Kuterdem oldu. Kore’de Samsung’un ana merkez ofisinde dört yıl stratejik öneme sahip büyüme inisiyatifleri üzerinde çalıştıktan sonra Samsung Electronics Türkiye’ye Strateji Direktörü olarak atanan Can Kuterdem, MENA (Ortadoğu ve Kuzey Afrika) Mobil Cihazlar Bölge Başkanı olarak Dubai’de yeni görevine başladı. Can Kuterdem, bu görevinde, bölge sınırları içerisinde yer alan 23 ülkenin mobil cihaz ekipleriyle birlikte Samsung’un mobil cihaz iş kolunu Operatör, Organize Perakende ve Online iş ortakları ile büyütme faaliyetlerine liderlik edecek.

Burçin Arabul ise Samsung Electronics Türkiye çatısı altında 7 yıl satış, ürün pazarlama, stratejik planlama ve perakende yönetimi alanlarında çalıştıktan sonra 4 yıl Beyaz Eşya Satış ve Pazarlama Birimi’nin lideri olarak görev yaptı. MENA bölgesine transferi gerçekleşen Burçin Arabul, Tüketici Elektroniği Beyaz Eşya Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Direktörü olarak Samsung Gulf Electronics’e atandı ve Dubai’de görevine başladı.

Konu hakkında konuşan Samsung Electronics Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Semra Ergin, şu görüşlere yer verdi: “Biz, bir şirketin sahip olduğu esas kaynağın ve gücün insan kaynakları olduğuna inanıyoruz. İlkemiz gururla çalışılan, insanların profesyonel kariyerlerini geliştireceği ve yöneticilik kademelerine yükseleceği, yaratıcı bir iş ortamı sağlamaktır. Bu kapsamda Samsung Electronics Türkiye olarak globalde iş birliklerimiz 2010’dan beri devam ediyor. Çalışma arkadaşlarımız mevcut görev ve rollerinde gösterdikleri başarı ve proje sorumlulukları temelinde Global Mobility Assignment ile Kore Merkez ofisimizde ortalama 1 yıl süreyle görev alıyorlar. 4 çalışma arkadaşımız mevcut rollerini koruyarak Kore’de çalışarak süreleri dolduktan sonra da tekrar Türkiye ofisimize geri dönerek çalışmalarına devam etti. Bunun dışında 7 ayrı çalışma arkadaşımız da globaldaki mevcut iş imkanlarından faydalanarak Dubai, İngiltere, Hollanda ve İsrail’de çalışmaya başladı. Önemli görevlerle yurt dışına gönderdiğimiz yöneticilerimiz bizim gurur kaynağımız. Teknoloji ve elektronik gibi çağımızın ayırt edici özelliğini oluşturan bir alanda Türk yöneticilerinin üst düzeylerde görev alması Türkiye için de son derece gurur verici bir durum.”

İlginizi Çekebilir

“Vodafone Busıness Dijitalleşme Tırı” Ankara’Da

“VODAFONE BUSINESS DİJİTALLEŞME TIRI” ANKARA’DA


Gloria Jean’S Coffees’Te Kitap Buluşması Vakti Geldi!

Okulların Kütüphanesi Gloria Jean’s Coffees İle Büyüyor


Netflix Türkiye'nin İkinci Orijinal Dizisi Atiye 27 Aralık'ta Netflix'te

Netflix, heyecanla beklenen ikinci Türk orijinal yapımı Atiye’nin lansman tarihini kısa bir teaser videosu ile duyurdu. Oyuncu kadrosunda Beren Saat, Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi isimlerin yer aldığı dizi, Göbeklitepe'deki bir kazı sırasında yapılan keşfin, genç bir ressamın hayatını değiştirip, geçmişine dair sırların peşine düşmesini konu ediyor.


Sheraton Istanbul Cıty Center Açılışına İstanbul’Un Tüm Renkleri Hakimdi

İstanbul’un kalbi Beyoğlu’nda; Taksim, tarihi yarımada ve Haliç gibi merkezi yerlere yakın konumuyla cazip bir buluşma noktası olan Sheraton Istanbul City Center, Hadise’nin muhteşem konseriyle görkemli bir açılışa sahne oldu. İş ve cemiyet hayatından önde gelen isimlerin katıldığı gecede davetliler, İstanbul’un farklı renklerini deneyimlediler.


Suç Ve Ceza'da Panorama "Adalet Terazisi" Ve "Beyaz Perdede Adalet"

Festival Basın Koordinasyonu


Etiketler: Samsung, Türkiye, Electronics, olarak, Direktörü

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.