12 Kasım 2019 Salı 12:19

GÜNDEM

Sanal Dünyanın En Hızlı Elektriklisi Jaguar Vision Gran Turismo Sport Coupé

Sanal Dünyanın En Hızlı Elektriklisi Jaguar Vision Gran Turismo Sport Coupé
Sanal Dünyanın En Hızlı Elektriklisi Jaguar Vision Gran Turismo Sport Coupé
Sanal Dünyanın En Hızlı Elektriklisi Jaguar Vision Gran Turismo Sport Coupé
Sanal Dünyanın En Hızlı Elektriklisi Jaguar Vision Gran Turismo Sport Coupé
Sanal Dünyanın En Hızlı Elektriklisi Jaguar Vision Gran Turismo Sport Coupé
Sanal Dünyanın En Hızlı Elektriklisi Jaguar Vision Gran Turismo Sport Coupé
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörlüğünü üstlendiği Jaguar, sanal dünyanın en çekici otomobillerinden biri olan Jaguar Vision Gran Turismo Sport Coupé’yi tanıttı. Dünyaca ünlü Gran Turismo Sport video oyununda yer alacak olan ilk sanal ve tamamen elektrikli spor otomobili temsil eden Jaguar Vision GT Coupé, markanın yarış dünyasındaki benzersiz geçmişinden iham alınarak tasarlandı. Jaguar’ın, Le Mans yarışlarında bir döneme damgasını vuran ikonik C-TYPE ile D-TYPE modellerinin korkusuz ve fütüristik çizgilerinden ilham alınarak tasarlanan Jaguar Vision GT Coupé, Jaguar’ın I-TYPE 4 Formula E ve I-PACE eTROPHY yarış otomobillerinden edindiği yüksek performanslı elektrikli altyapısından yararlanıyor. Mükemmel bir orantıya ve çekici hatlara sahip sanal bir Jaguar modeli yaratmak hedefiyle, tamamen özgür bırakılan Jaguar tasarımcılarının ortaya çıkardığı Jaguar Vision GT Coupé, geleceğin Jaguar modellerinde de örnek teşkil ediyor. Jaguar Vision GT Coupé, Kasım ayı sonundan itibaren Gran Turismo Sport tutkunları tarafından sanal dünyadaki hayranları tarafından kullanılabilecek.

Gelecek tasarımının sınırlarını zorluyor.

Bu projenin tamamen genç tasarımcılar tarafından yürütüldüğünü söyleyen Jaguar Tasarım Direktörü Julian Thomson, “İnsanın hayatında karşısına bir kere çıkan böylesine önemli bir fırsatı kaçırmak istemeyen tasarımcılarımız, Jaguar’ın geçmişinden ilham alan ve gelecek tasarımının sınırlarını zorlayan bir projeye imza attılar. Sanal dünya için tasarlanan Jaguar Vision GT Coupé’de, toplamda 1.020 PS güç ve 1.200 Nm tork üreten elektrikli 3 motor görev alıyor. Jaguar Vision GT Coupé bu teknik altyapısı sayesinde 0-100 km/s hızlanmasını 2 saniyenin altında tamamlıyor” dedi. Deneysel hafif materyallerden üretilen sanal yarışçı Jaguar Vision GT Coupé’nin monokok gövdesi kompozit karbon-fiber ve gelişmiş alüminyum alaşımdan imal edilmiş. Bu sayede Jaguar Vision GT Coupé 1.400 kg’lık kütlesine rağmen 50:50 ağırlık dağılımına sahip.

Sürücüsüne bir Jaguar’ın içinde olduğunu hissettiriyor.

Jaguar Vision GT Coupé’nin yan camları da sanal gerçeklik teknolojisi ile donatılmış. Bu sayede yandan gelebilecek herhangi bir tehlikeye karşın sürücünün çok daha hızlı bir şekilde uyarılması sağlanıyor. Sürücünün önünde, ikonik Smiths göstergelerinden ilham alan bir grafikle tasarlanan üç boyutlu bilgi ekranı ve ekranın her iki tarafına da entegre edilmiş geri görüş aynası olarak görev yapan ekranlar yer alıyor.

Sesi özel geliştirildi.

Oyuncularda gerçek bir Jaguar kullanıyormuş hissi uyandırmak için Vision GT Coupé’ye özel bir ses de geliştirildi. Jaguar I-PACE’in sahip olduğu sportif sesten sorumlu ekibin öncülüğünde, Vision GT Coupé’ye de kendine özgü sesi, 1957’de Le Mans’ı podyum ile tamamlayan ‘603’ Long Nose D-type’ın ses kayıtları kullanılarak yaratıldı. O dönemki yarışlara özel olarak geliştirilen 3.8 litrelik XK motorunun sesi, fütüristik ve kendine özgü elektrikli motorların sesi ile harmanlanarak benzersiz bir ses elde edildi. Jaguar Vision GT Coupé’nin benzersiz performans özellikleri de Jaguar’ın I-TYPE 4 Formula E ve I-PACE eTROPHY yarış araçlarını geliştiren Panasonic Jaguar Racing takımı tarafından elden geçirildi. 320 km/s’in üzerinde son hıza sahip olan Jaguar Vision GT Coupé, Sony PlayStation 4 oyun konsollarında yüklü olan Gran Turismo Sport Sport oyunu için Kasım ayı sonundan itibaren indirilebilecek.

İlginizi Çekebilir

‘Plastik Aşklar’ 28 Ocak Salı Trump Sahne’De

Usta oyuncu Oya Başar ve başarılı oyuncu Begüm Birgören, ‘Plastik Aşklar’ oyunuyla, 28 Ocak Salı günü saat 20:30’da Trump Sahne’de izleyiciyle buluşacak.


Dünyanın Önde Gelen Otel Markaları Ve Yatırımcıları Turizm Yatırımları Forumu İçin Türkiye’De

Dünyanın Önde Gelen Otel Markaları ve Yatırımcıları


Kadıköy Depremin Ardından Yaraları Birlikte Sarıyor

Kadıköylüler, Elazığ ve Malatya’yı vuran 6.8 büyüklüğündeki depremin ardından Kadıköy Belediyesi’nin başlattığı “Kadıköy Paylaşıyor” yardım kampanyasına katkıda bulunmak için Kadıköy Belediyesi’nin Hasanpaşa’da bulunan binasına akın etti.


Yeni Renault Clio Türkiye’De

Renault Grubu’nun en çok satan global modeli, Avrupa ve Türkiye’de B-HB segmentinin lideri Clio yenileniyor. Yeni Clio, dinamik sürüş becerisi, yol tutuşu, yüksek teknolojileri ve tasarımdan üretime kadar kalitesi ile bugüne kadarki “en iyi Clio “olarak öne çıkıyor.


Beşir Derneğinden Afetzedelere Destek

BEŞİR DERNEĞİNDEN AFETZEDELERE DESTEK


Etiketler: Jaguar, Vision, Coupé, sanal, Sport

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.