21 Kasım 2019 Perşembe 13:56

KÜLTÜR SANAT

Sarıyerli Edebiyatçılar aynı çatı altında buluştu

Sarıyer’deki kültür-sanat faaliyetleri içinde aktif olarak yer alan, üretken edebiyatçıları bir araya getirmek ve ortak etkinliklere imza atmak amacıyla Sarıyer Edebiyatçılar Platformu (SEP) oluşturuldu.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Kurucuları arasında İbrahim Balcı (yazar), Tuncay Dağlı (gazeteci-yazar), Nurten Ertul (gazeteci-yazar), Cafer Hergünsel (yazar), Rezan Özger (Av.-yazar), Bilge Karaduman (eğitimci-yazar), Yaşar İliksiz (yazar), İsa Altun (Adli Bilişim Uzmanı-Yazar), Betül İstanbullu (yazar), Emine Topçu (şair) ve Gökten Ulugergerli’nin (şair) bulunduğu Sarıyer Edebiyatçılar Platformu (SEP) ilk toplantısını ÇYDD Sarıyer Şubesi’nde yaptı.

Kuruluşu gerçekleştirildikten sonra yedi kişilik yürütme kurulu oluşturulan SEP tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Sarıyer’in edebiyat konusunda daha da gelişmesi, yazım sanatıyla uğraşan kişilerin bir çatı altında toplanması ve birlikte etkinlikler gerçekleştirmesi, Sarıyer’de yaşayanların kültürel faaliyetlerden daha çok yararlanması, edebiyat dünyası ile diğer sivil toplum örgütlerine üye kişilerin ortak noktalarda buluşması, yerel yönetimin edebiyatla uğraşan yazar ve şairler ile bu kapsamda düzenlenen etkinlik ve edebi eser üretimine daha fazla destek vermesi amacıyla, edebiyatçıların birlikte hareket edip, işbirliği yapılması amacıyla Sarıyer Edebiyatçılar Platformu (SEP) oluşturulmuştur.

Sarıyer Edebiyatçılar Platformu'nun hedefleri

Sarıyer Edebiyatçılar Platformu, ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden yürüyen, gelecek nesillere modern ve aydınlık bir ülke bırakmayı düşünen gayrıresmi bir sivil toplum kuruluşu olarak faaliyet alanlarını şu şekilde belirlemiştir: Edebi söyleşiler, konferans, panel, seminer, kurs, sergi ve eğitim çalışmaları düzenlemek, düzenlenen etkinliklere katkıda bulunmak. Edebiyatla ilgili yarışmalar düzenlemek veya düzenlenen yarışmalara katkı sağlamak, destek vermek. Üyelerin edebiyatla ilgili TV, radyo programlarına katılımını sağlamak. Edebiyatla uğraşan kişilere ödül vermek ya da bu kapsamda ödül veren kuruluşlara katkı sağlamak, önerilerde bulunmak. Kültürel içerikli geziler düzenlemek, başka yerlerde düzenlenen edebiyatla ilgili etkinliklere toplu katılımı sağlamak. Sarıyer Edebiyat Günleri’nin düzenlenmesinde yerel yönetimle işbirliği yapmak, SEP üyelerinin bu etkinlikte daha fazla yer almasını sağlamak, düzenlenen öykü, şiir ve roman yarışmalarının jüri üyeliklerine öneride bulunmak, görev almak ve edebiyata halkın kolay ulaşmasını sağlamak, sanatı halkın günlük hayatının içine dahil ederek daha güzel ve keyifli yarınlar yaşamaya katkı sağlamak umuduyla bu oluşum gerçekleştirildi.”

18 yaş üzeri herkes platforma üye olabilir.

SEP tarafından yapılan açıklamada platforma üye olacak kişiler için aranan nitelikler şu şekilde ifade edildi: “Edebiyatla uğraşan, edebi eser niteliğinde en az bir kitap yayınlamış, en az bir yıl Sarıyer’de yaşamış ya da çalışmış ve Sarıyer’deki edebi-kültürel etkinliklere katılmış 18 yaş üzeri herkes bu platforma üye olabilir.”

İlginizi Çekebilir

Homely Yours Kombinin İçin, Koton’Dan İlham Al

Koton Skirtly Yours Styled by Melis Ağazat İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’yla Homely Yours kombinleri yaratarak, evdeyken bile şıklığını koruyabilirsin!


Yıldız Holding'ten Start Up'lara Destek

Yıldız Holding’ten start-up’lara destek


Türk Şirketi Boni Global, Korona Virüs Şüphelilerini Cep Telefonları Üzerinden İzleyecek Bir Aplikasyon Geliştirdi

Korona Takip (COVID-19 İzleyici) adını taşıyan aplikasyon, enfekte olan kişilerin daha hızlı bilgilendirilmesini ve başkalarını enfekte etmelerinin önlenmesini amaçlıyorü


British American Tobacco Bat Covıd 19 Aşısı Geliştirme Çalışmalarına Başladı

British American Tobacco’nun (BAT) ABD’li iştiraki yeni ve hızlı büyüyen tütün bitkisinde biyo-teknoloji kullanarak COVID-19 aşısı geliştirme çalışmalarına başladı. Geleneksel aşı üretiminden daha hızlı ve güvenli aşı üretme potansiyeline sahip çalışma başarılı olursa Haziran itibarıyla haftada 1-3 milyon doz aşı üretilebilecek.


Yenilenebilir Enerji İçin Yeni Bir Dönem

Yenilenebilir Enerji İçin Yeni Bir Dönem


Etiketler: Sarıyerli yazarlar, sarıyer, yazar, edebiyatçılar, Edebiyatçılar, Edebiyat, Sarıyer Edebiyatçılar Platformu, sep, İbrahim Balcı, Yaşar İliksiz, Nurten Ertul, Tuncay Dağlı, Cafer Hergünsel, Bilge Karaduman, Emine Topçu,

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.