3 Mart 2020 Salı 11:14

GÜNDEM

Satışta Vakit Ne Kadar Nakit

Satış ekipleri vakitlerinin yüzde 65’ini satış dışı faaliyetlerde harcıyor

Satışta Vakit Ne Kadar Nakit
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Saha satış yönetimi süreçleri için Mobil CRM çözümü geliştiren Ekmob’a göre satışta zaman en önemli maliyet. Şirketlerin saha ekipleri, zamanlarının yüzde 65’ini gelir getirmeyen faaliyetlere harcıyor. Bir saha satış temsilcisinin aylık maliyeti 15.000 TL’ye ulaşıyor. Sahadaki her satış ziyaretinin kurumlara maliyeti 110 TL...

Türkiye’nin önde gelen saha satış yönetimi uygulaması olan Ekmob’a göre şirketlerin saha satış faaliyetlerinde vakit, gerçekten nakit. Satış ekipleri şirketlerin gelir akışını oluşturan en kritik role sahip. Ancak aynı zamanda kurumların en maliyetli ekipleri de saha satış ekipleri. Satış dışında harcanan her dakika, yeni satış fırsatlarının kaçması anlamına geliyor ki bu da yaşanılan kayıpların zaman maliyetlerinin yanında fırsat maliyetlerini de bulundurduğu anlamına geliyor.

Yılda 3.6 milyon TL harcanıyor

Ekmob Kurucusu ve CEO’su Sunay Şener, kurumlarda satışa yönelik her 1 çalışanın aylık maliyetinin 15 bin TL olduğunu söylüyor. 20 kişilik bir saha satış ekibinin maliyeti 3.6 milyon TL’ye ulaşırken yılda 30 bin ziyaret yapıyorlar. Şener, bu hesaba göre her bir ziyaretin maliyetinin 110 TL’ye denk geldiğini vurguluyor. Söz konusu maliyete rağmen saha çalışanlarının vaktinin yüzde 65’ini satış getirmeyen işlere harcadığını belirten Şener satışa yönelik ilginç istatistikleri şöyle sıralıyor:

Satış temsilcileri vaktinin yüzde 65’i satış dışı işlere ayırıyor:

Satış yöneticilerinde oran yüzde 41:

Teknoloji haftada 4-7 saat kazandırıyor

Ekmob’u kullanan bir saha satış çalışanı haftada raporlama konusunda 4 saat kazanıyor. Çünkü Ekmob, aylık raporlamayı kendi sistemiyle otomatik olarak sunuyor. Ayrıca anlık veri erişimi ve planlama konularında da mobil teknolojilerin kullanımı, saha ekiplerine bu süreyi 7 saate kadar artırma imkanı veriyor.

Ekmob Hakkında:

Türkiye’nin en büyük saha satış yönetimi uygulaması Ekmob, 2017 yılında kuruldu. Hizmet verdiği firmaların saha satış süreçlerinde yeni bir kültür inşa eden Ekmob, satış ekiplerinin faaliyetlerini kurumlara raporlayan özellikleriyle satış süreçlerinde yüzde 40’a varan oranda verimlilik artışı sağlıyor. Ekmob, satış ekiplerini veri ile yönetmeyi sağlayarak satış ekiplerinin günlük ihtiyaçlarına göre tasarlanmış mobil uygulama ile sahada daha hızlı ve efektif olmalarını sağlıyor. Saha satış ekiplerine verimlilik, performans, proaktif yönetim, anlık veri erişimi imkanlarını kolay kullanım deneyimi ile bir arada sunuyor. Ekmob, aralarında British American Tobacco, Fıratpen, Novartis, GoldMaster, ING, Korozo, Prometeon, Riot Games, MNG Faktoring, Arabam.com, Zingat, NN Hayat ve FibaEmeklilik’in de bulunduğu 110 müşteriye bağlı 4 bin kullanıcıya hizmet veriyor. Ekmob, mobil CRM, mobil form, anketler, ziyaret planlama, sipariş, takım yönetimi/mesajlaşma ve lokasyon bazlı aktivite takibi özellikleriyle, saha ekiplerinin tüm süreçlerini yüzde 40’a kadar daha verimli yönetmelerini sağlıyor. Ekmob, Türkiye, Doğu Avrupa ve Ortadoğu’ya da teknoloji ihracatı gerçekleştiriyor.

İlker Pehlivan

t. 0535 747 30 12

Serkan Filiz

İlginizi Çekebilir

Tayvan Helal Ürünlerde Atağa Geçti

Tayvan'da 1075 Adet Helal Sertifikalı Üretici ve İşletme Bulunuyor


Son 11 Yılda 13 Milyonun Üzerinde Trafik Kazası Meydana Geldi

BASIN BİLDİRİSİ


Hollywood Starlarının Tercihi Prive Revaux, Son Moda Güneş Gözlüğü Modelleriyle Atasun Optik'te!

ABD merkezli Prive Revaux, dünyanın dört bir yanındaki ünlülerin tercih ettiği ulaşılabilir fiyatlı, yeni ve özel tasarım modellerini Türkiye’de sadece Atasun Optik’te satışa açıyor.


Irenec 2020, 10. Uluslararası %100 Yenilenebilir Enerji Konferansı Başlıyor

YENİLENEBİLİR ENERJİ’YE GEÇİŞ SÜRECİNE HIZ KATMAYI HEDEFLEYEN


Körfez Ülkeleri Türk Böreğini Sevdi

Türk mutfağının geleneksel lezzetlerini dünyanın dört bir yanındaki ülkelere ulaştıran Pınar, Ortadoğu ve Körfez bölgesini Türk mutfağının vazgeçilmezi börekleriyle tanıştırdı. Pınar Et Genel Müdürü Tunç Tuncer, “2020 yılında tüm ihracat pazarlarımızda Pınar markalı börek satışlarımızı yüzde 50 artırmayı hedefliyoruz” dedi.


Etiketler: satış, Ekmob, saha, yüzde, göre

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.