7 Kasım 2016 Pazartesi 15:33

SPOR

Satranç Federasyonu'nda Gülkız Tulay Yeniden Başkan

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

DHA


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye Satranç Federasyonu'nda Gülkız Tulay yeniden başkan seçildi.

Türkiye Satranç Federasyonu Olağan Genel Kurulu, Ankara Green Park Otel'de yapıldı. Toplam 199 delegesi olan Satranç Federasyonu'nun olağan genel kuruluna 152 delege katıldı. Denetleme ve faaliyet raporlarının okunması ve yönetimin ibrasının ardından oylamaya geçildi. 18 oyun geçersiz olduğu genel kurula tek aday olarak giren Gülkız Tulay, 134 oy alarak 4 yıllığına Satranç Federasyonu'nun başkanlığına seçildi.

Seçim öncesi delegeye bir konuşma yapan Tulay, "Bugün yeni bir başlangıç günü. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, 'Tek bir şeye ihtiyacımız vardı, çalışkan olmak'. Bu yolda ilerlerken sadece güzellikler yoktu. Hem ülke hem de camia olarak sıkıntılı günlerden de geçtik. 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişimi sürecinde salonlarda ülke sevdası ile turnuvalarımızı yaptık. Karanlıklara inat, kötülüklere, hainliklere inat satranç ışığı yaktık. Spor Toto Teşkilat Başkanlığımıza, Spor Genel Müdürlüğümüze ve Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç'a şükranlarımı sunuyorum. Her anımızda yanımızda oldular, güç verdiler. Bu camia, bu spor, bu ülke, en güzeli, en iyiyi hak ediyor. Daha yapacak çok işimiz var, daha gidecek çok yolumuz var, daha yapılacak çok hamlemiz var" diye konuştu.

Genel kurul sonunda delegeye teşekkür konuşması yapan Gülkız Tulay, "Hep beraber son derece başarılı ve güzel bir genel kurul geçirdik. Camiamızın birlik ve beraberliği, ekip ruhuyla hareket etmesi bizim en büyük gücümüz. Hepinizin gözlerinde satranç coşkusunu görmek, bu camianın geleceğinin bugünden daha güzel olacağını, bizim daha büyük başarılara imza atacağımızın da kanıtı aslında. Bu heyecan ve azimle önümüzdeki dört yıla daha nice güzellikleri sığdıracağımıza inanıyorum. Türk satrancının, bu büyük camianın, bu birlik ve beraberlik ruhuyla, güç birliği yaparak daha büyük başarılara imza atacağına inancım ise sonsuz. Yeni yönetimler, yeni heyecanlar demektir. Yepyeni bir heyecan ile şimdi işe koyulma zamanı. Durmadan ilerlemeli, yarınımız bugünden daha iyi olmalı. Daha yapacak çok işimiz var, çok hamlemiz var. Bana ve yönetim kurulumuza olan desteğiniz ve güveniniz için her birinize teşekkür ediyor, hepinize saygı ve sevgilerimi sunuyorum" ifadesini kullandı.

Yeniden Satranç Federasyonu Başkanlığına seçilen Gülkız Tulay'ın yönetim kurulu listesinde Yusuf Doğruer, Aşkın Keleş, Halil Hilmi Darı, İslam Yücel, Ayşe Kardaş, Nilüfer Çınar Çorlulu, Ahmet Haznedaroğlu, Muammer Yıldız, Fatih Maden, Ömer Asım Ötegen, Özgür Solakoğlu, Onur Girdap, Sultan Daban ve Ulaş Demirci yer aldı.

İlginizi Çekebilir

Dimes Masalsı Festivale Desteğini Genişletti

20 Nisan 2018


Dünya Akıllı Şehirler Kongresi İstanbul'18 Tamamlandı: Dijital Dönüşümün Katma Değeri: 10 Yılda 23,8 Trilyon Dolar!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin ev sahipliğinde 17-18-19 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlenen World Cities Congress İstanbul'18, akıllı şehirlerin yol haritasını çizdi.


Global Girişimcilik Kongresi 7 Bin Kişinin Katılımı İle Tamamlandı

Dünyanın en kapsamlı girişimcilik ekosistem liderleri paydaş toplantısı olarak kabul edilen Global Girişimcilik Kongresi (Global Entrepreneurship Congress - GEC), İstanbul’da dünyanın önde gelen iş ve girişimcilik ekosistem liderlerinin ilham veren ve ufuk açan konuşma ve panellerine sahne oldu.


Privée Pr Istanbul Olarak Nisan 2018 İtibariyle Ales Groupe İle Çalışmaya Başladığımızı Bildirmekten Mutluluk Duyarız.

Grup bünyesinde yer alan Lierac, Phyto, Jowaé markaları özelindeki bütün konular için destek vermekten memnuniyet duyarız.


15 Temmuz Meydanı Dikey Bahçeyle Yeşilleniyor

15 Temmuz Meydanı Dikey Bahçeyle Yeşilleniyor


Etiketler: daha, Satranç, Federasyonu, Tulay, Gülkız

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.