6 Kasım 2019 Çarşamba 11:59

GÜNDEM

Sbm Ve Sas’Tan Bulut Bilişim Ve Analitik Servislerde İş Birlikteliği

Çözümleriyle kurumları geleceğe taşıyan analitik devi SAS, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi’nin (SBM) yakın zamanda hayata geçireceği S-Cloud Marketplace Platformunda iş birliğine gidiyor. Bu birliktelik ile hayata geçecek olan Analitik Pazaryeri, sektörün ortak bir platformu olarak tüm sektöre hizmet edecek. S-Cloud’da; SBM’nin SAS Analitik Servislerini kullandığı katma değerli ürünlerinin yanı sıra sigorta suistimalleri tespiti, güvenli veri transferi, konum bazlı servisler dahil olmak üzere birçok çeşitli alanda sektör için ölçeklenebilir, gelişmiş çözümler sunulacak.

Sbm Ve Sas’Tan Bulut Bilişim Ve Analitik Servislerde İş Birlikteliği
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Sigorta sektörüne böylesine önemli bir katkı sunacak bu çalışmada SBM ile iş birliğine imza attığımız için çok mutluyuz.” diyen SAS Türkiye ve Orta Asya bölgelerinden sorumlu Genel Müdürü Tayfun Topkoç, SBM’nin bu yenilikçi pazara giriş stratejisini hayata geçirmek için güçlü bulut altyapısının avantajlarından yararlanacaklarını söyledi. Topkoç: “SBM’nin S-Cloud ortamı aracılığıyla yaygınlaştırılacak bu çalışma SAS'ın analitik ve yapay zeka alanındaki kapsamlı uzmanlığı ile son kullanıcılara; gelişmiş analitik ve yazılım hizmetlerinin yanı sıra Türkiye sigorta piyasasındaki talebe cevap verebilecek ölçekte, yeni kullanım alanlarına da uygun olan SAS Viya platform ürünleri için bulut bilişim çözümleri de sunacak. SBM’nin analitik ve suistimali önleme hizmetleri platformunu SAS teknolojileri, SAS global deneyimi ve servis yetenekleriyle tamamlayan bu iş birliği ile Türkiye’deki sigorta piyasasına zengin bir analitik ortamı sağlanacak.” şeklinde konuştu.

“Sigorta sektörünün en önemli analitik ihtiyaçlarını karşılamak bu iş birliği ile daha da kolaylaşacak” diyen SBM Genel Müdürü Murat Hakseven, “Böylesine önemli bir projeyi SAS gibi global tecrübesi ve bilgi birikimi ile sektör lideri olan bir marka ile iş birliği içerisinde gerçekleştirmek bizim için önemliydi. Sunacağımız Analitik Pazaryeri temelde sigortacılık sektörüne hizmet edecek. Bu birliktelik aynı zamanda sigorta şirketlerinin hızlı bir şekilde verileri görselleştirmelerine, bilgi edinmelerine ve SAS VIYA platformunun sunduğu profesyonel yapay zeka ve makine öğrenimi yeteneklerinden faydalanmalarına olanak sağlayacak.” şeklinde konuştu.

SAS Hakkında

SAS, analitikte dünya lideridir. Yenilikçi analitik, iş zekası, veri yönetimi yazılımları ve hizmetleri sayesinde SAS, 83.000'den fazla müşterisinin daha iyi ve daha hızlı kararlar vermesine yardımcı oluyor. 1976 yılından bu yana SAS, dünyadaki müşterilerine “THE POWER TO KNOW” anlayışıyla hizmet vermektedir.

S-Cloud Hakkında

S-Cloud; sigorta şirketleri, brokerler, acenteler, eksperler dahil olmak üzere sigortacılık sektörünün tüm paydaşlarının ‘as a service‘ sistemi ile faydalanabilecekleri; acente ve eksper uygulamaları, raporlama ve analitik çözümleri, sigortalı bilgilendirme uygulamaları, güvenli veri transferi, konum bazlı servisler gibi bir çok uygulamaya web tabanlı ortak bir sistem üzerinden erişme imkanı sağlayacak bir dijital pazaryeri projesidir.

İlginizi Çekebilir

İlber Hoca İbb Kariyer Zirvesi'nde Gençlerle Buluşuyor

İLBER HOCA İBB KARİYER ZİRVESİ'NDE GENÇLERLE BULUŞUYOR


Üsküdar’Da İlhan Şeşen Rüzgârı

İLHAN ŞEŞEN ÜSKÜDARLILARI MEST ETTİ


Araştırma Sonuçları Türkiye’De Gönüllülük Katılım, Koşullar Ve Hukuk

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen “Türkiye’de Gönüllülük Araştırması”nın sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre; çalıştığı sivil toplum örgütünde sosyal güvenceye sahip olan gönüllülerin oranı %9. Araştırmaya katılan gönüllülerin %20’si gönüllülük yaparken psikolojik rahatsızlıklar yaşadığını belirtiyor


Erol Evgin'den Görkemli Final

EROL EVGİN’DEN GÖRKEMLİ FİNAL


Güzelliğin Yeni Adresi

Sağlık ve Güzellik Özel Davette Buluştu


Etiketler: analitik, için, sigorta, önemli, Türkiye

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.