12 Şubat 2019 Salı 15:01

GÜNDEM

Schneider Electric, 2019 Kurumsal Enerji Ve Sürdürülebilirlik İlerleme Raporu’Nu Yayımladı Ve Görselleri

Schneider Electric, 2019 Kurumsal Enerji Ve Sürdürülebilirlik İlerleme Raporu’Nu Yayımladı   Ve Görselleri
Schneider Electric, 2019 Kurumsal Enerji Ve Sürdürülebilirlik İlerleme Raporu’Nu Yayımladı   Ve Görselleri
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Enerji yönetimi ve otomasyonda dünya çapında uzman olan Schneider Electric, 2019 Kurumsal Enerji ve Sürdürülebilirlik İlerleme Raporu’nu yayımladı. Kurumsal Enerji ve Sürdürülebilirlik İlerleme Raporu, büyük kuruluşların nasıl satın alma yaptığını, talep yönettiğini, veri kullandığını, nasıl enerji verimliliği ve karbon azaltma programları geliştirdiğini ve finanse ettiğini anlamak için geliştirildi. Rapordaki bulgular GreenBiz Research tarafından yapılan bir web anketini ve telefon görüşmelerini temel alıyor. Katılımcılar arasında kurul üyelerinden bireysel katılımcılara kadar tedarik ve operasyon sürdürülebilirliğini yöneten 299 uzman bulunuyor. Ankete katılan şirketler 7 sektör segmentini temsil ediyor. Bunlar; ticari gayri-menkul, eğitim, finans ve bankacılık, sağlık ve biyoteknoloji, sanayi ve ulaşım, perakende ve konaklama ve teknoloji.

Raporu değerlendiren Schneider Electric Başkanı ve CEO’su Jean-Pascal Tricoire; “İş liderleri gelişen enerji ortamında ve çevresinde kontrolü ele alıp rollerini dikte etmeleri gerektiğinin her zamankinden daha fazla farkındalar. Pasif bir tüketici olmak, rekabet ve operasyonel açıdan dezavantajdır. Dolayısıyla şirketler düzenlemelerden veya yetkilerden bağımsız olarak agresif bir şekilde emisyonları azaltma ve verimliliği artırma stratejileri benimsemekte ve dünya için çalışmaya ve sonuç elde etmeye çalışmaktadır. Bu nedenle Kurumsal Enerji ve Sürdürülebilirlik İlerleme Raporu gibi çalışmalara ihtiyacımız var. Şirket olarak bu konuda bilinçli ve planlı adımlar atılmasının gerekliliğine inanıyoruz” dedi.

Schneider Electric Araştırma Merkezi tarafından yayınlanan raporda öne çıkan bulgular ise şöyle:

Bunların yanı sıra rapora göre yapılan çalışmalardan sorumlu kurumsal ekipler, fon ve veri konusunda hala zorlansa da rapor, şirketlerin çoğunun bir dizi halka açık sürdürülebilirlik hedefine sahip olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu hedefler yenilikçi stratejilerin ve teknolojilerin benimsenmesini sağlıyor ve koruma ve iklim eyleminin değerine dair algıları değiştiriyor.

Yeni Fırsatlar, Yeni Engeller

Araştırma aynı zamanda kurumların, geleneksel önlemlerinin ötesinde çalışmalar yapmayı hedeflediklerini gösteriyor. Enerji verimliliği inisiyatifleri halen ağırlıklı olarak uygulansa da karbon nötr olma a, merkeziliği azaltma ve yenilenebilir enerjiye ilgi artıyor. Şirketlerin %52’si yenilenebilir enerjiye sahipken, %40’ı uzaktan yenilenebilir enerji için sözleşme yapmış durumda. Bu şirketlerin %34’ü satın aldıkları ve tükettikleri elektriğin karbon ayak izi ile ilgili olarak yenilenebilir enerji kredileri veya menşei garantileri gibi enerji niteliği sertifikaları kullanıyorlar.

Bu çalışmaların yanı sıra yeni adımlar atmayı planlayan şirketler için fonlama bir zorluk teşkil ediyor. Ancak sermaye eksikliği çoğunlukla algılandığı kadar önemli bir engel olmayabiliyor. Departmanlarının “enerji ve/veya sürdürülebilirlik inisiyatifleri için bütçe edinmekte başarılı olduğuna” katılmayan katılımcıların %57’si gerekçe olarak sınırlı sermayeye işaret ediyor. Ancak, bu ifadeye katılan anket katılımcıları, başarıya en çok katkı sağlayan şeyin ispatlanmış yatırım getirisi (ROI) ve yönetici liderliği olduğunu belirtiyor. Katılımcıların yalnızca %10’u programların onaylanmasının ve fonlanmasının temel gerekçesi olarak hazır sermayeyi gösteriyor.

Ayrıca, veri eksikliği artık bir zorluk olarak görülmüyor. Ancak muhtemelen veri kaynağına atfedilen güvenilmez ve eksik veriler ve etkisiz paylaşım ROI’yi sınırlandırıyor. Araştırmaya göre;

Anket katılımcılarından biri olan tıbbi teknoloji lideri BD Global Kategori Müdürü Bill Hoenigmann çalışmanın kapsamında şunları dile getirdi; “Bilgi paylaşımı ve iş birliği enerji yönetimi ve sürdürülebilirlik çalışmalarımızın başarısı açısından kritik önem taşıyor. Operasyon, tedarik ve sürdürülebilirlik uzmanlarından oluşan bir fonksiyonlar arası ekibimiz mevcut. Enerji tasarrufu ve karbon azaltma takibi iyileştirmesi sağlamak için ortak hedeflerimiz ve sorumluluklarımız var.”

İlginizi Çekebilir

Twıst, Bu Sevgililer Günü’Nü Sıradışı Canlı Vitrin Performansıyla Kutladı!

Özgür sokak ruhunun temsilcisi TWIST, 14 Şubat Sevgililer Günü’nü İtalyan performans sanatçısı Serafino Rudari ile birlikte sanat ve müziğin bir araya geldiği canlı vitrin performansıyla kutladı.


Creavit Unıcera 2019 Değerlendirmesi

Creavit UNICERA 2019 Değerlendirmesi


Melis Güven'den Yeni Bir Hikaye "Denizin Ruhu"

Efsunlu sesiyle Melis Güven’den yeni bir hikaye;


Siyah Aşkına

Ünlü İtalyan markası Emporio Armani, 2019 sezonunda saat ve takı tasarımlarında her zamanki sade şıklığını korurken son trendleri de takip etmeye devam ediyor.


Bugün 15 Şubat Çocukluk Çağı Kanserleri Farkındalık Günü

Çocukluk çağı kanserlerinde erken tanı konusunda farkındalık oluşturmak için hazırlanan video spotta gönüllü olarak yer alan ünlü sanatçı Ferhat Göçer, çocuklarımızın düzenli sağlık taramalarının yaptırılması için çağrıda bulunuyor.


Etiketler: enerji, olarak, Enerji, için, Raporu

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.