17 Ocak 2019 Perşembe 10:29

GÜNDEM

Seçme Tsinandali Festivali Genç Türk Müzisyenlere Kapılarını Açıyor

Tsinandali Festival Pan-Caucasian Youth Orchestra

Seçme  Tsinandali Festivali Genç Türk Müzisyenlere Kapılarını Açıyor
Seçme  Tsinandali Festivali Genç Türk Müzisyenlere Kapılarını Açıyor
Seçme  Tsinandali Festivali Genç Türk Müzisyenlere Kapılarını Açıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Genç Türk Müzisyenlere Kapılarını Açıyor

Gürcistan'ın kültürel bölgesi Kakheti’de, 8 Eylül 2019'da başlayacak ve her yıl düzenlenerek gelenekselleşecek klasik müzik festivali Tsinandali Festival ve bu festival için özel olarak oluşturulacak yerleşik konser topluluğu Pan-Caucasian Youth Orchestra (Pan-Kafkas Gençlik Orkestrası) genç Türk müzisyenlere kapılarını açıyor.

Türkiye, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Ukrayna'da yapılacak seçmeler sonucunda seçilecek, konservatuarlı 18-28 yaş arası genç müzisyenleri bünyesine dahil edecek. Pan-Caucasian Youth Orchestra ((Pan-Kafkas Gençlik Orkestrası), Türkiye seçmeleri ANKARA : 21 Ocak 2019 Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, 22 Ocak 2019 Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda ve İSTANBUL : 24-25 Ocak 2019 Mimar Sinan Devlet Konservatuvarında gerçekleşecek.

Fazıl Say’ın da yer alacağı güçlü bir programa sahip olan Tsinandali Festival, Gürcistan Hükümeti ve Silk Road Group ortak projesi olarak hayata geçirilecek. Tsinandali Festival’i gerçekleştiren isimler arasında; festival direktörü David Sakvarelidze, kurucular Avi Shoshani, Martin Engström, George Ramishvili ve festivalin müzik direktörü olarak da dünyaca ünlü şef Gianandrea Noseda yer alıyor.

Seçilen genç müzisyenler, orkestranın parçası olmalarının yanı sıra; efsane şefler Gianandrea Noseda, Jukka-Pekka Saraste, Omer Weir Wellber, Lahav Shani ve ünlü müzisyenler Ying Fang, Ketavan Kemoklidze, Lahav Shani, Fenis Kozhukhin, Yuja Wang, Misha Maisky gibi isimlerle birlikte çalışma imkanı bulacak.

Ağustos ve Eylül (2019) aylarında, orkestra çalışmaları toplam 6 hafta sürecek. İlk üç haftada, dünyanın önde gelen isimleri ile provalar yapılacak. Takip eden üç hafta içinde Tsinandali Festivali'nin provaları ve orkestranın 5 konseri gerçekleşecek. Başvuru, katılım ve tüm masraflar (seyahat, konaklama, yemek dahil)Tsinandali Festivali tarafından ödenecek.

Orkestra'nın program takvimi;

16 Ağustos Tsinandali'ye varış // 17 Ağustos - 7 Eylül prova dönemi // 8 - 22 Eylül - Gianandrea Noseda, Jukka-Pekka Saraste, Ömer Meir Wellber, Lahav Shani ile beşfestival konseri.

Tsinandali Festival Hakkında

İlki 8 eylül tarihinde gerçekleşecek Gürcistan'ın kar amacı gütmeyen vakfı konumundaki festivalin misyonlarından biri, Kafkas bölgesindeki müzik dilini, Avrupa ve Asya'nın kavşak noktası haline getirmek. Festival, dünyanın dört bir yanından en iyi sanatçıları, bestecileri, müzisyenleri ve sanatçıları Tsinandali'ye çekmeyi hedefliyor. Festival, genç müzisyenlere, müzik dünyasını keşfetmeleri ve bugünkü klasik müzik dünyasındaki en parlak isimlerden bazılarının yönettiği usta sınıfları aracılığıyla müzik eğitimlerini ilerletmeleri için fırsatlar yaratmak üzere tasarlandı.

Şehre yayılacak festivalin ana konser mekanı; daha önce Paris'teki yeni Filarmoni ve St.Petersburg'daki Mariinsky Tiyatrosu’nun yeni sahnesi gibi mimari özelliğiyle öne çıkan yapılarla tanınan ünlü Fransız mimar Xavier Fabre tarafından tasarlanan 1200 kişilik Amfi tiyatro olacak.

Aynı zamanda; Chamber Konser Salonu, 1812 yılında inşa edilen Prens Alexander Chavchavadze Müzesi ve Alexander Chavchavadze tarafından Avrupa’dan davet edilen peyzaj mimarları tarafından düzenlenen nadir bitkilere ev sahipliği yapan park dahil olmak üzere birden fazla mekanda konserler gerçekleşecek.

Pan-Caucasian Youth Orchestra Hakkında :

Tsinandali Festival’in daimi orkestralarından biri olması hedeflenerek kurulan topluluğun sanatsal yönetiminde, Claudio Vandelli yer alıyor.

Gürcistan ve Kafkasya bölgesinden birinde doğmuş, 18 - 28 yaş aralığındaki müzisyenleri hedefleyen orkestraya seçmelerin sonunda 5 haftalık yoğun bir eğitim verilecek.

Pan-Caucasian Youth Orchestra (Kafkas Gençlik Orkestrası) Türkiye, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Ukrayna'da yapılacak seçmeler sonucunda seçilen genç müzisyenlerden oluşacak lider bir eğitim orkestrası olması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir

Danfoss, Hewlett Packard İle Birlikte İklim Dostu Veri Merkezleri İnşa Ediyor Ve Görseli

Danfoss'un dijital dönüşümün yolculuğundaki bir sonraki adımı, güçlü bir BT altyapısının sağlanabilmesi için gereken yeni veri merkezlerinin inşası. Günümüzde dünyamızdaki elektriğin yaklaşık yüzde 10'u bilişim teknolojilerine harcanıyor. Danfoss, artan veri hacminin iklim üzerindeki etkisinin asgari seviyede tutulabilmesi için veri merkezlerini kendi enerji tasarruflu teknolojileri ile inşa edecek.


Melis Güven'den Yeni Bir Hikaye "Denizin Ruhu"

Efsunlu sesiyle Melis Güven’den yeni bir hikaye;


Hepsiburada, 17 Binin Üzerindeki İşletmeyi E İhracat İle Dünya Pazarlarına Açıyor Ve Görselleri

Türkiye’de dijital dönüşümünün öncüsü ve sürdürülebilir ekonomik kalkınmanın destekçisi Hepsiburada, 17 binin üzerindeki iş ortağını yurtdışı pazarlarına açan “Kolay İhracat” modelini hayata geçirdi.


İzmir’İn Gediz Deltası’Nın Unesco Dünya Doğa Mirası İlan Edilmesi İçin İmza Kampanyası Başladı

Doğa Derneği, İzmir'in Gediz Deltası'nın UNESCO Dünya Doğa Mirası ilan edilmesi ve içerisindeki binlerce canlıyla beraber hiçbir zarar görmeden yaşamaya devam etmesi için bir imza kampanyası başlattı.


Yeni Kazanç Kapısı İnternetten Canlı Yayın

İnternet canlı yayın platformları ve bu platformlar üzerinden yayın yaparak kazanç elde etme trendi giderek artıyor. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de özellikle Y ve Z kuşağı tarafından kullanım oranı yüksek olan canlı yayın platformlarına yoğun ilgi gösteriliyor.


Etiketler: Tsinandali, Festival, Gürcistan, müzik, 2019

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.