17 Ocak 2019 Perşembe 10:29

GÜNDEM

Seçme Tsinandali Festivali Genç Türk Müzisyenlere Kapılarını Açıyor

Tsinandali Festival Pan-Caucasian Youth Orchestra

Seçme  Tsinandali Festivali Genç Türk Müzisyenlere Kapılarını Açıyor
Seçme  Tsinandali Festivali Genç Türk Müzisyenlere Kapılarını Açıyor
Seçme  Tsinandali Festivali Genç Türk Müzisyenlere Kapılarını Açıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Genç Türk Müzisyenlere Kapılarını Açıyor

Gürcistan'ın kültürel bölgesi Kakheti’de, 8 Eylül 2019'da başlayacak ve her yıl düzenlenerek gelenekselleşecek klasik müzik festivali Tsinandali Festival ve bu festival için özel olarak oluşturulacak yerleşik konser topluluğu Pan-Caucasian Youth Orchestra (Pan-Kafkas Gençlik Orkestrası) genç Türk müzisyenlere kapılarını açıyor.

Türkiye, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Ukrayna'da yapılacak seçmeler sonucunda seçilecek, konservatuarlı 18-28 yaş arası genç müzisyenleri bünyesine dahil edecek. Pan-Caucasian Youth Orchestra ((Pan-Kafkas Gençlik Orkestrası), Türkiye seçmeleri ANKARA : 21 Ocak 2019 Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi, 22 Ocak 2019 Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nda ve İSTANBUL : 24-25 Ocak 2019 Mimar Sinan Devlet Konservatuvarında gerçekleşecek.

Fazıl Say’ın da yer alacağı güçlü bir programa sahip olan Tsinandali Festival, Gürcistan Hükümeti ve Silk Road Group ortak projesi olarak hayata geçirilecek. Tsinandali Festival’i gerçekleştiren isimler arasında; festival direktörü David Sakvarelidze, kurucular Avi Shoshani, Martin Engström, George Ramishvili ve festivalin müzik direktörü olarak da dünyaca ünlü şef Gianandrea Noseda yer alıyor.

Seçilen genç müzisyenler, orkestranın parçası olmalarının yanı sıra; efsane şefler Gianandrea Noseda, Jukka-Pekka Saraste, Omer Weir Wellber, Lahav Shani ve ünlü müzisyenler Ying Fang, Ketavan Kemoklidze, Lahav Shani, Fenis Kozhukhin, Yuja Wang, Misha Maisky gibi isimlerle birlikte çalışma imkanı bulacak.

Ağustos ve Eylül (2019) aylarında, orkestra çalışmaları toplam 6 hafta sürecek. İlk üç haftada, dünyanın önde gelen isimleri ile provalar yapılacak. Takip eden üç hafta içinde Tsinandali Festivali'nin provaları ve orkestranın 5 konseri gerçekleşecek. Başvuru, katılım ve tüm masraflar (seyahat, konaklama, yemek dahil)Tsinandali Festivali tarafından ödenecek.

Orkestra'nın program takvimi;

16 Ağustos Tsinandali'ye varış // 17 Ağustos - 7 Eylül prova dönemi // 8 - 22 Eylül - Gianandrea Noseda, Jukka-Pekka Saraste, Ömer Meir Wellber, Lahav Shani ile beşfestival konseri.

Tsinandali Festival Hakkında

İlki 8 eylül tarihinde gerçekleşecek Gürcistan'ın kar amacı gütmeyen vakfı konumundaki festivalin misyonlarından biri, Kafkas bölgesindeki müzik dilini, Avrupa ve Asya'nın kavşak noktası haline getirmek. Festival, dünyanın dört bir yanından en iyi sanatçıları, bestecileri, müzisyenleri ve sanatçıları Tsinandali'ye çekmeyi hedefliyor. Festival, genç müzisyenlere, müzik dünyasını keşfetmeleri ve bugünkü klasik müzik dünyasındaki en parlak isimlerden bazılarının yönettiği usta sınıfları aracılığıyla müzik eğitimlerini ilerletmeleri için fırsatlar yaratmak üzere tasarlandı.

Şehre yayılacak festivalin ana konser mekanı; daha önce Paris'teki yeni Filarmoni ve St.Petersburg'daki Mariinsky Tiyatrosu’nun yeni sahnesi gibi mimari özelliğiyle öne çıkan yapılarla tanınan ünlü Fransız mimar Xavier Fabre tarafından tasarlanan 1200 kişilik Amfi tiyatro olacak.

Aynı zamanda; Chamber Konser Salonu, 1812 yılında inşa edilen Prens Alexander Chavchavadze Müzesi ve Alexander Chavchavadze tarafından Avrupa’dan davet edilen peyzaj mimarları tarafından düzenlenen nadir bitkilere ev sahipliği yapan park dahil olmak üzere birden fazla mekanda konserler gerçekleşecek.

Pan-Caucasian Youth Orchestra Hakkında :

Tsinandali Festival’in daimi orkestralarından biri olması hedeflenerek kurulan topluluğun sanatsal yönetiminde, Claudio Vandelli yer alıyor.

Gürcistan ve Kafkasya bölgesinden birinde doğmuş, 18 - 28 yaş aralığındaki müzisyenleri hedefleyen orkestraya seçmelerin sonunda 5 haftalık yoğun bir eğitim verilecek.

Pan-Caucasian Youth Orchestra (Kafkas Gençlik Orkestrası) Türkiye, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Ukrayna'da yapılacak seçmeler sonucunda seçilen genç müzisyenlerden oluşacak lider bir eğitim orkestrası olması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir

Avrupa’Dan Türkiye’Ye 5 Bin Euro’Ya Kadar Ücretsiz Para Transferi

Türkiye'nin öncü katılım bankası Kuveyt Türk’ün yüzde 100 iştiraki olarak 2015’te Almanya’da kurulan ve kıta Avrupası’na faizsiz bankacılık hizmeti veren KT Bank AG, Kuveyt Türk ile işbirliğine giderek Avrupa’da yaşayan tüm gurbetçi vatandaşlarımıza yönelik yeni bir hizmeti hayata geçirdi. KT Bank AG, yalnızca Almanya’da değil Avrupa’nın tüm ülkelerinde yaşayan gurbetçilerimizin Türkiye’ye gerçekleştirecekleri para transferlerinden 5 bin Euro’ya kadar hiçbir işlem ücreti almıyor.


Vestel İki Yıl Üst Üste ‘En Yenilikçi Marka’ Seçildi

Vestel, dünyanın en prestijli teknoloji ve tasarım yarışması Plus X Award 2019’dan 8 ürünü ile 32 ödül alarak Beyaz Eşya kategorisinde en çok ödül kazanan firma oldu. Ayrıca yarışmada Vestel’in 4 ürünü kendi kategorilerinde ‘Yılın En İyi Ürünü’ seçildi. Bu başarısıyla, her kategoride en çok ödül sayısına ulaşan markalara verilen, Plus X ‘in en prestijli ve en büyük ödülü olan ‘En Yenilikçi Marka’ ödülüne geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Vestel sahip oldu.


15. Bodrum Müzik Festivali İçin Geri Sayım Başladı

Doğuş Grubu’nun ‘Doğuş’tan İyi Bir Gelecek Doğuş ile Gelecek’ sosyal sorumluluk çatısı altında yer alan Bodrum Müzik Festivali, 15. yılında da Türkiye ve dünyadan önemli müzisyenleri ağırlamaya hazırlanıyor. Bu yıl 22-25 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek festival için heyecan dolu geri sayım başladı.


Wolfteam Sezon Paketleri’Nde Gücüne Güç Katan Farklı Hediyeler Var

Wolfteam güncellemesi oyuna benzersiz yenilikler ve abonelik sistemi getiriyor


Rosatom Tianwan Ngs’Nin 7 Ve 8 Nolu Güç Üniteleri İçin Ekipman Üretimine Başladı

Rosatom Tianwan NGS’nin 7 ve 8 nolu güç üniteleri için ekipman üretimine başladı


Etiketler: Tsinandali, Festival, Gürcistan, müzik, 2019

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.