27 Şubat 2020 Perşembe 11:11

GÜNDEM

Şehir Hatlarında İşaret Diliyle İletişim

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları AŞ, iskelelerinde çalışan personele işaret dili eğitimi vermeye başladı. Eğitim, İşitme Engelliler Federasyonu işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Eğitimi tamamlayan personel, bugünden itibaren işitme engelli yolculara işaret diliyle yardımcı olmaya başlayacak.

Şehir Hatlarında İşaret Diliyle İletişim
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Eğitimler genel Müdürlük binasında, işaret dili eğitmeni Neveda Öner tarafından veriliyor. Mart ayında da devam edecek eğitimlerde, toplam 64 iskele amiri, gişe-hareket görevlisi ve çımacı işaret dilini öğrenecek.

16 SAATLİK EĞİTİM, 2 YILDA BİR YENİLENECEK

Toplam 16 saat süren işaret dili eğitiminden geçenler, belirlenen tarihlerde sınava girecek ve başarılı olmaları halinde İşitme Engelliler Federasyonu ve Şehir Hatları AŞ imzalı sertifikalarını alabilecekler. İşaret dili uygulama ağırlıklı bir dil olduğu için iki yılda bir yenileme eğitimi yapılacak.

ŞEHİR HATLARI AŞ’DE İLK KEZ

Şehir Hatları AŞ’de ilk kez işaret dili eğitimi verildiğini belirten İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları AŞ. Genel Müdürü Sinem Dedetaş, konuyla ilgili şu açıklamada bulundu:

“İŞİTME ENGELLİLERİN ANLAYABİLECEĞİ DİLİ KONUŞACAĞIZ”

Mehmet Yılmaz (Eminönü İskele Amiri, 15 yıllık personel): “İşaret dilini hiç bilmiyordum. Öğrendiklerimle birilerine yardımcı olabilmek güzel bir duygu.”

Mehmet Civelek (Eminönü İskelesi gişe ve hareket görevlisi, 15 yıllık personel): “Eminönü yolcusu çok olur. Yolcular arasında da engelliler oluyor tabii. Vapurun kaçta geleceği ve kalkacağı, nereye gideceği, yolcunun ne kadar bekleyeceği gibi temel sorulara burada öğrendiklerimizle, işaret dilinde karşılık verebileceğiz. Yolcularımız bize kaybettikleri, unuttukları eşyalarını da sorabiliyor. Bu sorularını da cevaplayabileceğiz.”

Dursun Ali Kurban (Rumeli ve Anadolu Kavakları İskeleleri gişe-hareket görevlisi, 13 yıllık personel): “Bu eğitimlerin kesinlikle faydası olacak. Hem işimizi yaparken hem de sosyal hayatımızda gerektiğinde işaret dilini kullanacağız.”

İlginizi Çekebilir

Gebelikte Hipertiroidi Erken Doğum Nedeni

Tiroid bezinin az çalışması olan hipotiroidi, gebeliği zorlaştırırken, çok çalışması anlamına gelen hipertiroidi ise erken doğuma hatta gebelik kayıplarına dahi yol açabilir. Gebelik planlayan anne adaylarının için tiroid bezinin normal çalışmasının çok önemli olduğunu söyleyen Liv Hospital Ulus Tiroid Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Serkan Teksöz gebelikte tiroid nedenleri ve tedavisini anlattı.


Opet’Te Yapı Kredi Pay İle ‘Yakıt Puan’ Kazandıran Kampanya

OPET, Türkiye’deki tüm istasyonlarında sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uygun bir şekilde hizmet vermeye devam ederken, müşterilerine ekstra yakıt puan kazandıracak yeni bir kampanya sunuyor. OPET müşterileri, Yapı Kredi Pay ile araçlarından inmeden ödeme yaparak toplamda 50 TL değerinde yakıt puan kazanıyor.


Basın Açıklaması Adil Pelister “İlaç Sektörünün Yıldızı Türkiye Olabilir”

Türk ilaç sektörüne uluslararası tescil


Doğtaş, Alen Baba Koltuğunun Yanı Sıra Ödeme Kolaylıklarıyla Da Müşterisinin Yanında!

Evde rahatlık arayanların ilk tercihi Doğtaş imzalı “Alen” Baba Koltuğu, konforu bir üst seviyeye taşıyan hareketli mekanizmasıyla tarz ve uyumun beraberliğini rahatlığa dönüştürüyor. Şimdi Al 2 Ay Sonra Öde kampanyası ise müşterisinin yüzünü güldürüyor.


İbb Bilimsel Danışma Kurulu’Ndanfarklı Mesai Saati Ve Ayrı Şerit Uygulamalarıönerisi

İBB BİLİMSEL DANIŞMA KURULU’NDAN FARKLI MESAİ SAATİ VE AYRI ŞERİT UYGULAMALARI ÖNERİSİ


Etiketler: işaret, dili, görevlisi, dilini, Şehir

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.