18 Temmuz 2019 Perşembe 10:16

GÜNDEM

Sektörün En Büyük Şirket Birleşmesi Tüv Austria Türk Ve Sıla Kalite Güçlerini Birleştirdi

Birleşme sonrası TÜV Austria Sıla Kalite adı altında sunulacak ileri teknoloji tahribatsız muayene (NDT) yöntemleri, enerji santralleri ve endüstriyel tesisler gibi üretim yapılan her noktada malzeme güvenliğinin çok daha güvenilir ve ekonomik bir şekilde artırılmasını sağlayacak; 20 milyon euroluk katma değerli işlem hacmi yaratılacak.

Sektörün En Büyük Şirket Birleşmesi  Tüv Austria Türk Ve Sıla Kalite Güçlerini Birleştirdi
Sektörün En Büyük Şirket Birleşmesi  Tüv Austria Türk Ve Sıla Kalite Güçlerini Birleştirdi
Sektörün En Büyük Şirket Birleşmesi  Tüv Austria Türk Ve Sıla Kalite Güçlerini Birleştirdi
Sektörün En Büyük Şirket Birleşmesi  Tüv Austria Türk Ve Sıla Kalite Güçlerini Birleştirdi
Sektörün En Büyük Şirket Birleşmesi  Tüv Austria Türk Ve Sıla Kalite Güçlerini Birleştirdi
Sektörün En Büyük Şirket Birleşmesi  Tüv Austria Türk Ve Sıla Kalite Güçlerini Birleştirdi
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

1996’dan beri, uzman ve deneyimli personeli ile endüstriyel kalite kontrol, test, muayene ve belgelendirme gibi 300’den fazla servis alanında Türkiye’deki sanayi üreticilerine hizmet veren Avusturya merkezli lider kuruluş TÜV AUSTRIA Grubu, sektörde önemli bir ilke imza atarak yerli hizmet sağlayıcı Sıla Kalite ile güçlerini birleştirme kararı aldı.

17 Temmuz Çarşamba günü Fenerbahçe Faruk Ilgaz tesislerinde atılan imzaların ardından iki şirket, yerli ve uluslararası tüm mevcut ve potansiyel müşterilerine, üretimde çok daha ekonomik ve hızlı sonuç alınabilmesini sağlayan Tahribatsız Muayene (NDT) ve Tahribatlı Muayene (DT) yöntemlerini Tüv Austria Sıla Kalite adı altında sunmaya başlayacak.

Sektörün bu en büyük birleşme töreni için heyecanını paylaşan TÜV Austria Türk Ülke Müdürü Yankı Ünal, endüstriyel muayene ve belgelendirme alanında 2016’dan beri lider olarak faaliyet gösteren TÜV Austria Türk’ün yüzde 100 yerli bir şirketle birleşerek attığı adımı şu sözlerle açıkladı:

“147 yıllık bilgi birikimi ve tecrübemizi yıllardır Türkiye’ye aktarıyor; test, gözetim, denetim, eğitim ve belgelendirme gibi 300’den fazla hizmet kapsamını eksiksiz ve en iyi şekilde müşterilerimize sunabilmek için kendimizi sürekli geliştiriyoruz. Müşterilerimizden gelen talep ve ihtiyaçlara göre, teknolojik yeniliklere ayak uydurmak için çalışıyoruz. Son dönemde özellikle endüstri ve enerji alanındaki sanayicilerimizin artan talepleri üzerine görsel muayene, sıvı penetrant muayenesi, manyetik parçacık muayenesi gibi geleneksel yöntemlerin yanı sıra ileri teknoloji tahribatsız muayene test (NDT) yöntemleri ile tahribatlı testleri de hizmet portföyümüze katmaya karar verdik. Bunun için de Rusya, Türkmenistan, Özbekistan, Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan ve Irak gibi ülkelere hizmet ağını genişletmeyi başarmış, yerli sektörün en büyük tahribatsız muayene şirketlerinden birisi olan Sıla Kalite ile birlikte ilerlemeye karar verdik. Türkiye’de ihtiyaç olan bu yeni teknolojileri TÜV Austria Türk’ün uluslararası bilgi birikimi ve köklü güvencesi, Sıla Kalite’nin iş gücü ve tecrübesiyle birleştirerek sunacak olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

Bu işbirliğinin, yerli sanayi ve teknolojinin gelişimi, yeni istihdam olanakları ve yeni pazarlara erişim açısından daçok önemli olduğuna değinen Sıla Kalite kurucu ve genel müdürü Halit Battal ise şöyle konuştu: “1998 yılında çıktığımız bu yolda 2009 yılından beri Sıla Kalite ismi ile başta Türkiye olmak üzere zorlu coğrafyalarda büyük entegre endüstriyel tesislere başarı ile imza attık. Kaliteyi en ön planda tutarak ülkemize ciddi maddi ve manevi katma değerler yarattık. Gerek amiral gemimiz olan Tahribatsız Muayene (NDT) faaliyetleri ile gerek iki adedi Rusya Federasyonu’nda konuşlu olan toplam üç adet kapsamlı Mekanik test Laboratuvarı (DT) ile, gerekse de sondaj ekipmanlarının inpektesi ve eğitim/sertifikalandırma faaliyetlerimiz ilehedeflerimize kalitemizden ödün vermeden ulaşmaya çalıştık. Bu birliktelik bizlere daha kurumsal, daha teknolojik daha güvenle bakmamızı sağlayacaktır. Sıla Kalite olarak bu birleşme neticesinde yurtiçinde 100’ü aşkın istihdamımızı kısa süre içerisinde 200’e, yurtdışı faaliyetlerinde 150’yi aşkın istihdamımızı ise 250 üzerine taşımayı hedefliyoruz.”

Tahribatsız muayene testleri (NDT) neden önemli?

Katma değer yaratan işlem hacmi 20 milyon Euro’nun üzerinde olan bu birleşme sonrası Tüv Austria Sıla Kalite adı altında sunulacak olan akustik emisyon, TOFD, Phassed-Array, Dijital X-Ray ve Eddy Current gibi tahribatsız yöntemlere; başta enerji santralleri, boru hatları, limanlar, endüstriyel tesisler, köprüler, havalimanları, fabrikalar olmak üzere basınçlı kaplar, yeni yatırımlar ve mevcut tesisler, makinalar, ithalat ve ihracattaki tüm menkullerde ihtiyaç duyuluyor. Her türlü üretim tesisinde kullanılan malzemelerin daha düşük maliyetle daha yüksek teknolojik kontrollere tabi tutularak incelenmesini sağlayan NDT yöntemleri, malzemede herhangi bir deformasyon oluşturmadan güvenilirliğin ve verimliliğin artmasını sağlıyor.

TEM Agency

TÜV Austria Türk hakkında

TÜV Austria Türk,uluslararası bir çok alanda yetkisi bulunan 147 yıllık TÜV AUSTRIA Grubu'nun bilgi birikimi ve tecrübelerini 1996’dan beri Türkiye’ye aktarmaktadır. Endüstriyel servis, test, muayene, belgelendirme, ITgüvenliği gibi 300’den fazla servis alanındaki amaca uygun hizmetleri ile birçok noktada değerli müşterileri için çalışan TÜV Austria Turk mühendisleri, 2016’dan bu yana sektörde lider kuruluş olma başarısına imza atıyor. 300’den fazla konusunda uzman ve deneyimli personel ve binden fazla dış personel ile TÜV Austria Türk gözetim, denetim, eğitim ve sertifikalandırma hizmetlerini yürütmektedir.

Sıla Kalite hakkında

1998 yılında temelleri atılan ve 2009 yılı itibari ile Sıla Kalite ismi ile Başta Türkmenistan, Özbekistan Kazakistan, Gürcistan, Azerbaycan ve Rusya Federasyonu sınırları içerisinde faaliyetlerini sürdürmektedir. Ayrıca Rusya Federasyonunda SILA INDUSTRY ismi ile lokal bir yapıya sahiptir. Başta Tahribatsız Muayene alanında olmak üzere, Tahribatlı test laboratuvarı, Muayene ve gözetim hizmetleri, Kaynakçı ve tahribatsız Muayene personeli eğitim ve belgelendirme faaliyetleri, Sondaj ekipmanlarının kontrolları faaliyetlerini yurtdışında ve ülkemizde 200’ün üzerinde multiskil yetkilendirilmiş uzman personel ile yürütmektedir. BU faaliyetlerini EN ISO IEC 17020, EN ISO IEC 17024 ve EN ISO IEC 17025 standartları kapsamında akredite bir kuruluş olarak sürdürmektedir.

İlginizi Çekebilir

Sanayi Ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Büdotek’İ Ziyaret Etti

23 Ocak 2020


Genç Sanatçı Irmak Arıcı İle Üsküdar’Da Yer Yerinden Oynadı Video Linki Https We.Tlt 7Hhugvxn3o

GENÇ SANATÇI IRMAK ARICI İLE ÜSKÜDAR’DA YER YERİNDEN OYNADI


Tüyap Eskişehir 2. Gıda Fuarı Kapılarını Açtı.

TÜYAP ESKİŞEHİR 2. GIDA FUARI KAPILARINI AÇTI.


Avukatların Ödeme İçin Harcadıkları Zaman Kaybı, Barokart Sms Uygulaması İle Son Buldu

Her gün binlerce dava ile uğraşan avukatlar artık BaroKart veya Param Kart sayesinde hiç sıra beklemeden, nakit veya kart taşıma gereği duymadan adliyelerdeki tüm veznelerde ve icra müdürlüklerinde, cep telefonlarından SMS yoluyla ödeme yapabiliyor.


Vans’İn Comfycush Era Modelinin En Yeni Hali!

Görseller için tıklayın.


Etiketler: Sıla, Kalite, Austria, muayene, test

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.