26 Kasım 2019 Salı 14:05

GÜNDEM

Setur Dijital Dönüşüm Etkinliklerinin Adresi Oldu

Setur Ar-Ge Merkezi’nin düzenlediği “Meet-up” buluşmasında bulut bilişim ve modern yazılım konuları ele alındı. “Setur Travel Datathon 2019” yarışmasında ise katılımcılar, iki gün boyunca fark yaratan seyahat fikirleri, akıllı turizm pazarlaması, akıllı tavsiye sistemleri ve müşteri odaklı makine öğrenmesi, derin öğrenme, veri madenciliği, metin madenciliği, doğal dil işlemleme gibi AI uygulamaları geliştirerek yarıştılar.

Setur Dijital Dönüşüm Etkinliklerinin Adresi Oldu
Setur Dijital Dönüşüm Etkinliklerinin Adresi Oldu
Setur Dijital Dönüşüm Etkinliklerinin Adresi Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Türkiye’nin lider turizm şirketlerinden Setur’un, dijital dönüşüme verdiği önem doğrultusunda geçen yıl hayata geçirdiği Ar-Ge Merkezi, bünyesindeki üretim ve eğitim çalışmalarını iki etkinlikle kamuoyuna açmış oldu. Dijital yatırımlarına hız kesmeden devam eden Setur Ar-Ge Merkezi, bu çerçevede hem “Meet-up” hem de iki gün süren “Setur Travel Datathon 2019” etkinliklerini düzenledi.

Koç Holding’in, 2006 yılından bu yana farklı sosyal sorumluluk alanlarına özel çalışmalar ürettiği çatı projesi olan “Ülkem İçin”in bu yılki teması olan “Ülkem için Geleceği Tasarlıyorum” etkinlikleri kapsamında düzenlenen bu iki etkinlikle, hem teknolojideki yeni uygulamalar tanıtılmış oldu, hem de sektöre katkı sağlayacak yeni projelerin temelleri atılmış oldu. "Ülkem İçin Geleceği Tasarlıyorum" kapsamında gerçekleştirilen çalışmalar, "Geleceği şekillendirmek için mümkün olan herkesin teknoloji ile güçlenmesini nasıl sağlayabiliriz" sorusuna cevap arıyor.

IT meraklıları aynı çatı altında toplandı: Meet-up

23 Ekim 2019 tarihinde organize edilen “Meet-up” buluşmasında, yazılım geliştirme uzmanlarına yönelik teknik sunumlar gerçekleştirildi. Bulut bilişim ve modern yazılım geliştirme temalı konuları ele alan "Meet-up" etkinliği, Setur'un Ümraniye'deki Genel Müdürlüğü’nde 50 kadar katılımcı tarafından ilgiyle izlendi. Etkinlikte Sn. Yiğit Özaksüt "NET Developer'ın Front-End Frameworkler ile mücadelesi", Sn. Daron Yöndem "Deep Dive Azure Durable" ve Sn. Eser Özvataf "GitHub Actions" sunumlarını gerçekleştirdiler.

İlgi alanları, bölgeleri, kariyerleri, zevkleri gibi kriterlerine göre insanları bir araya getiren organizasyonlara verilen genel bir isim olan “meet-up” etkinliği, bu konulara ilgisi olanları bir araya getirerek tanışma ve sohbet etme fırsatı yaratan bir platform oldu. Ayrıca, Setur Ar-Ge Merkezi çatısı altında gerçekleştirilen yazılım üretimini de tanıtma fırsatı oluşturdu.

Katılımcılar bu buluşmada Microsoft Azure, GitHub ve Frontend teknolojilerine dair daha 1-2 aylık geçmişi olan yeni uygulamaları tanıma fırsatı buldu. Yoğun ilgi nedeniyle 50 kişilik kontenjan ilk günden doldu ve kayıt yaptıranlar etkinliğe katılma şansı elde etti. “Meet-up” buluşması için bulut bilişim ve modern yazılım temalarının seçilmesinde, bu konulara ilişkin genel yetkinliğin ve bilgi düzeyinin artırılması ve bu alana ilgisi olanların bilgi sahibi olması hedeflenmesi etkili oldu.

Setur Travel Datathon 2019

Setur Ar-Ge Merkezi’nin Microsoft ortaklığında gerçekleştirdiği Setur Travel Datathon 2019 etkinliğinde ise katılımcılar 9-10 Kasım 2019 tarihlerinde iki gün boyunca Setur Genel Müdürlük binasında fark yaratan seyahat fikirleri, akıllı turizm pazarlaması, akıllı tavsiye sistemleri ve müşteri odaklı makine öğrenmesi, derin öğrenme, veri madenciliği, metin madenciliği, doğal dil işlemleme gibi AI uygulamalarının geliştirildiği etkinlikte bir araya geldiler. Toplamda 36 takıma ayrılan 100 kişinin başvurduğu yarışmada, seçilen 8 takımı oluşturan 29 yarışmacı, belirlenen konularda uygulamalar geliştirmek üzere kodlama yaptılar. Datathon sonunda müşteri segmentasyonu, öneri sistemleri, B2B segment için ürün önerisi, satış ve karlılık tahminleme gibi alanlarda yeni fikir ve analitik uygulamalar ürettiler.

Microsoft ve Setur’dan iş birimleri, üst yönetim ve teknik kadroyla birlikte akademisyenlerin yer aldığı jüri, değerlendirme sırasında verinin yorumlanması, kullanılan teknoloji ve algoritmayla birlikte, yazılımın başarısı, fikirlerdeki yaratıcılık, fikirlerin ürünleşebilmesi gibi kriterleri dikkate aldı. Jürinin değerlendirmeleri sonucunda Seturify projesiyle KaVe Şekerli ekibi birinci, Gezgin projesiyle Runtime Terror ekibi ikinci, Boun RUA ekibi ise üçüncü olarak seçildi.KaVe Şekerli ekibinin “Seturify” projesi, acente ile oteller arasındaki ilişkiyi kuvvetlendirmek, otellerin müşterilerini tanımasını sağlamak ve müşteri memnuniyetini artırmak amacıyla geliştirilen, kişiselleştirilmiş otel yönetim sistemi olma özelliği taşıyor.

SETUR HAKKINDA

1965 yılında Koç Holding şirketlerinden biri olarak kurulan Setur, turizm alanında yurt içi ve yurt dışına dönük tur operatörlüğü ile otel satışı, IATA uçak bileti satışı, vize hizmetleri, kongre ve seminer organizasyonları ve yurt dışı eğitim başlıklarında hizmetler sunuyor.

2001 yılında Türkiye’nin en büyük online kurumsal seyahat portalı BookinTurkey.com’u bünyesine alan Setur, 2017 yılında bu platformu Seturbiz.com ismiyle yenileyerek dijital alanda da önemli bir atılım gerçekleştirdi.

Duty Free işletmeciliğinde Türkiye’nin en köklü ve en yaygın markası olan Setur Duty Free, tüm yurda yayılan havalimanları, kara sınır kapıları ve deniz limanlarında yaklaşık 20 bin metrekarelik alanda, 21 bölge 50 mağazasıyla gümrüksüz satış mağazaları işletmeciliği yapmaya devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

İş Ve Ekonomi Dünyası Uludağ Ekonomi Zirvesi’Nde Buluşacak

BÜYÜK ETKİNLİĞE KAYITLAR BAŞLADI!


Genco Erkal’In Oyunu ‘Merhaba’ 30 Ocak Perşembe Trump Sahne’De

İlk kez 2017’de New York’ta sergilenen müzikli oyun, edebiyat dünyasının beş büyük ustasıyla tiyatro severleri müzikli bir yolculuğa çıkarıyor.


Türktraktör Ankara’Daki Fabrikasında İş Makinesi Üretimine Başlıyor

TÜRKTRAKTÖR


Konut Alırken Deprem Gerçeğini Unutmamalıyız

Ülkemizin deprem kuşağında yer alması, yapılan konutların kalitesini daha da önemli hale getiriyor. Küçük ve büyük çaplı depremlerin her an yaşanma riskine karşın, yapılarda kullanılan beton kalitesinin önemi artıyor.


Sevgililer Günü’Ne Okka’Lı Bir Lezzet!

Arzum OKKA, Sevgililer Günü'nde mutlu anılara eşlik edecek bir hediye alternatifi sunuyor. OKKA Ailesi'nin en yeni üyesi OKKA Minio Pro ile sevdiklerinizin kalbini yeniden kazanın.


Etiketler: Setur, olan, oldu, Meet-up, 2019

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.