4 Aralık 2017 Pazartesi 00:09

BİLİM TEKNOLOJİ

Siber Güvenlik Çalışmalarında Ağ Güvenliği Öne Çıkıyor

Siber Güvenlik alanında çalışmalar yürüten VMİ Danışmanlık, bilgi güvenliği zafiyetlerine dikkat çekti. Fazla güvenlik gerektiren sistemler için özel güvenlik önlemlerinin alınması gerektiğini belirtti.

Siber Güvenlik Çalışmalarında Ağ Güvenliği Öne Çıkıyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT » Osman Bolat /VMİ Danışmanlık


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken bazı tehlikeleri de beraberinde getiriyor. Bilgi güvenliği kavramıyla aslında bilginin üretildiği, işlendiği, depolandığı her alanın güvenliğinin sağlanmasını kast ediyoruz. Bilgi güvenliği dendiğinde mevcut yazılımlar, donanımlar, saklama – depolama ortamları ve çalışanlarımızda bu güvenlik kavramının içindedir. ISO 27001 danışmanlığı yaparken çoğu zaman insan faktörüne odaklanılmadığı gördük bu doğru bir bakış açısı değildir.

İnsan Unsuruna Odaklanmayan Ağ Güvenliğini Sağlayamaz


Bilginin güvenliğinin en zayıf halkası maalesef insanlardır. Bilgisayarların ortaya çıkması teknoloji devriminin en önemli yapı taşlarından birini oluşturdu. Fakat hayatımızı kolaylaştıran bilgisayar ağları artık tehlikelere daha açık hale gelmeye başladı. Bilgisayar ağlarının izlenmesi, bilgisayar ağlarına yetkisiz erişim ve ağlardaki verilerin çalınması, satılması, bozulması gibi her türlü zararlı siber güvenlik faaliyeti günümüzün en önemli sorunu oldu.

Siber Dünyanın Trolleri Hackerlar Ağ Güvenliğine Saldırıyor

90’lı yıllarda ortaya çıkan bilgi ağlarının çok ileri seviyede mikro örnekleri sayabileceğimiz bilgisayar ağlarını korumak önemli bir iş alanının ortaya çıkmasını da sağladı. Bugün ağ güvenliğini, network güvenliği, sistem güvenliği adı ne olursa olsun siber güvenlik alanının en zayıf halkasını oluşturuyor. Siber dünyayı maniple eden bilgisayar korsanları, hackerlar ve onların marifetleriyle büyük bir sektörün oluşumu gerçekleşmiş oldu. Siber suçlular bilişim dünyasının trolleri dünya bilişim sektörünün gelişimine de öncülük ediyorlar.

VMİ Danışmanlık ISO27001 Standardının Popüleritesinden Memnun


VMİ Danışmanlık olarak en sevindiğimiz gelişmelerden biri de ISO/IEC 27001 BGYS standardının ülkemizde yaygın olarak uygulanmaya başlamış olmasıdır. ISO 27001 standardı bildiğiniz gibi uluslararası bir bilgi güvenliği yönetim sistemi standardıdır. Bu standartta ağ güvenliği çok önemli bir yere sahiptir. Ağ güvenliği ile ilgili politika, prosedür ve talimatlar networkün yönetilmesinde BT çalışanlarının disipline olması ve yazılı bir kültür oluşumunda önemlidir.

İlginizi Çekebilir

Tümsiad Başkanı Doğan, Kur Artışını Değerlendirdi

TÜMSİAD BAŞKANI DOĞAN, KUR ARTIŞINI DEĞERLENDİRDİ


Ramazan'da Sporu Bırakmayın!

Ramazan’da Spor Yapmak İsteyenlere Uzmanından Tavsiyeler


Beşir Derneği Arakan’Da Bambu Kent Projesine Başladı

Bangladeş’e sığınan Arakanlı mültecilerin kaldığı bölgede Beşir Derneği, bin adet bambu ev ve ortak yaşam alanlarından oluşan projenin yapımına başladı. Bir ay içinde bitirilmesi planlanan bu çalışmayla dernek, Arakanlı mültecilerin yaşamsal ve sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak


Deıchmann'la Denım Rüzgarı

DEICHMANN, geçtiğimiz sezon sokakları kasıp kavuran denim çılgınlığını bu sezon birbirinden farklı tasarımlarıyla ayakkabı koleksiyonuna misafir ediyor. Markanın 2018 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda yerini alan denim ayakkabılar moda tutkunlarının radarına girmeye hazır.


10. Türk – Alman Üniversite Öğrencileri Arası Kısa Film Yarışması Başvurusu Başladı!

10. TÜRK – ALMAN ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİ ARASI KISA FİLM YARIŞMASI BAŞVURUSU BAŞLADI!


Etiketler: güvenliği, Siber, önemli, bilgisayar, güvenlik

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.