20 Nisan 2018 Cuma 16:31

GÜNDEM

"Sibirya'nın Mavi Gözü" Baykal'da Doğa Ve Kültür Dolu Bir Deneyim

Sibirya’nın güneydoğusundaki Baykal Gölü, benzersiz özellikleriyle tanınıyor: Burası 25 milyon yaşında olmasıyla dünyanın en yaşlı gölü. Yaklaşık 1700 metrelik derinliğiyle de dünyanın en derin gölü. Dünyanın tatlı su rezervinin yüzde 20’si burada. Uzun yıllar insan yerleşiminden uzak kalması sayesinde benzersiz bir ekosistemin geliştiği Baykal, “Rusya’nın Galapagos’u” olarak biliniyor.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Flora ve fauna açısından yaşayan bir müze konumundaki Baykal’ın içinde ve çevresinde yaşayan türlerin yaklaşık % 80’i buraya özgü. Değişik derinliklerde 1.200’den fazla hayvan türü var ve yüzeye yakın yerlerde 600 dolayında bitki türü bulunuyor. Gölde tek memeli olarak Baykal foku, etraftaysa 320’yi aşkın kuş türü yaşıyor. Gölün dibinde bulunan süngerlerse temizleyici özellikleri ile gölün kristal berraklığının müsebbibi.

14-22 Temmuz 2018 tarihleri arasındaki FEST gezisi, 1996’dan beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Baykal Gölü’nün güzelliği, gizemleri ve efsaneleriyle sizi buluşturacak. “Circum-Baikal” treniyle Baykal Gölü’nün muhteşem manzaralarını birçok farklı açıdan görecek, Sibirya’nın başkenti İrkutsk’u ve göldeki en büyük ada Olhon’u keşfedecek, Türk, Moğol ve Şaman kültürleriyle yoğrularak vücut bulan Buryat kültürüyle tanışacaksınız.

FEST Travel | PR

İlginizi Çekebilir

Timepr, Pwn İstanbul İle İş Ve Sosyal Yaşamda Eşitlik İçin Çalışacak

19 Ekim 2018, İstanbul;


Metro Türkiye “Et Ve Balık İzlenebilirliği” İle Sürdürülebilir İş Ödülleri’Nin Sahibi Oldu Ve Görselleri

Türkiye’de, iş dünyasında sürdürülebilir iş modellerini benimsetmeyi, başarılı çalışmalar gerçekleştiren şirketleri öne çıkarmayı ve örnek olmalarını sağlayarak değişimi teşvik etmeyi amaçlayan Sürdürülebilir İş Ödülleri 17 Ekim’de sahiplerini buldu. Metro Türkiye, ağdan ve çiftlikten tabağa tüm tedarik zincirini takip ettiği projesi “İzlenebilirlik” ile Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri’nde“Tedarik Zinciri Yönetimi” kategorisinde ödülün sahibi oldu.


Tohum Otizm Vakfı, “Eğitime Uzanan Yol” Projesi Kapsamında Kütahya’Da Eğitim Atölyeleri Düzenleyecek.

Tohum Otizm Vakfı tarafından yürütülen, Milli Eğitim Bakanlığı iş birliği ve TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları çerçevesinde desteklenen, TANAP Doğalgaz Boru Hattı’nın geçtiği 11 ilde (Ardahan, Kars, Yozgat, Erzincan, Giresun, Ankara, Sivas, Kırıkkale, Kütahya, Balıkesir ve Edirne) uygulanmakta olan “Eğitime Uzanan Yol Projesi” kapsamında, 22 –26 Ekim tarihleri arasında Kütahya’da eğitimler verilecek.


Görüntülü Haber 5 Bin Minik El Temizlikte

5 Bin Minik El Temizlikte


Her Soruna Uygun Çözüm Lıerac’Tan

HER SORUNA UYGUN ÇÖZÜM LIERAC’TAN


Etiketler: Baykal, türü, yaşayan, FEST, Gölü

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.