20 Nisan 2018 Cuma 16:31

GÜNDEM

"Sibirya'nın Mavi Gözü" Baykal'da Doğa Ve Kültür Dolu Bir Deneyim

Sibirya’nın güneydoğusundaki Baykal Gölü, benzersiz özellikleriyle tanınıyor: Burası 25 milyon yaşında olmasıyla dünyanın en yaşlı gölü. Yaklaşık 1700 metrelik derinliğiyle de dünyanın en derin gölü. Dünyanın tatlı su rezervinin yüzde 20’si burada. Uzun yıllar insan yerleşiminden uzak kalması sayesinde benzersiz bir ekosistemin geliştiği Baykal, “Rusya’nın Galapagos’u” olarak biliniyor.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Flora ve fauna açısından yaşayan bir müze konumundaki Baykal’ın içinde ve çevresinde yaşayan türlerin yaklaşık % 80’i buraya özgü. Değişik derinliklerde 1.200’den fazla hayvan türü var ve yüzeye yakın yerlerde 600 dolayında bitki türü bulunuyor. Gölde tek memeli olarak Baykal foku, etraftaysa 320’yi aşkın kuş türü yaşıyor. Gölün dibinde bulunan süngerlerse temizleyici özellikleri ile gölün kristal berraklığının müsebbibi.

14-22 Temmuz 2018 tarihleri arasındaki FEST gezisi, 1996’dan beri UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Baykal Gölü’nün güzelliği, gizemleri ve efsaneleriyle sizi buluşturacak. “Circum-Baikal” treniyle Baykal Gölü’nün muhteşem manzaralarını birçok farklı açıdan görecek, Sibirya’nın başkenti İrkutsk’u ve göldeki en büyük ada Olhon’u keşfedecek, Türk, Moğol ve Şaman kültürleriyle yoğrularak vücut bulan Buryat kültürüyle tanışacaksınız.

FEST Travel | PR

İlginizi Çekebilir

Bültenkorsan Lense Karşı Ankara'ya Yürüyor!

Korsan lens’e karşı 450 km yürüyor!


Sabancı Üniversitesi Edu, Ft Kuruma Özel Programlar Sıralaması’Na Türkiye’Den Giren İlk Ve Tek Okul

Sabancı Üniversitesi EDU, FT Kuruma Özel Programlar Sıralaması’na Türkiye’den Giren İlk ve Tek Okul


Dünya Süt Günü Bir Bardak Dolusu Sağlık

Bebekken ilk besin olan karşılaştığımız anne sütünden sonra süt ve süt ürünleri tüm dünya genelinde temel besin gruplarından biri olarak kabul ediliyor. 2001 yılında süt ve süt ile ilişkili her şeyi kutlamak için bir gün olması gerektiğine karar veriliyor ve festivaller için bir gün belirleniyor: “Dünya Süt Günü”


İftarda Avokado Tüketmenin 7 Faydası

Yanlış beslenme alışkanlıkları, zararlı mikroorganizmalar, stres, negatif duygular ve çevresel kirlilik vücudun asit alkali dengesini bozarak hastalıklara davetiye çıkaran faktörler arasında yer alıyor. Tüm bunlara rağmen bazı besinler alkali dengesinin korunmasına ve vücudun sağlıklı kalmasına katkıda bulunurken, özellikle avokado besleyici değeri ve lezzetli tarifleri ile öne çıkıyor. Uzmanlar tok tutucu aynı zamanda sindirimi düzenleyici özelliği ile avokadoyu ramazanda sıklıkla öneriyor. Memorial Wellness Beslenme Danışmanı Uz. Dyt. Yeşim Temel Özcan, avokadonun faydaları hakkında bilgi verdi.


Fernanda Maciel’Den Kilimanjaro Rekoru 7 Saatte 5896 Metre Yükseğe

Eylül 2017’de The North Face rotasını koşan Brezilyalı atlet Fernanda Maciel, hayallerinin peşinden gitti ve Afrika’nın en yüksek dağı Kilimanjaro’nun zirvesine ulaştı. Maciel sadece zirveye ulaşmakla kalmadı, 5896 metreyi adeta uçarcasına kat ederek yeni bir rekora da imza attı ve 10 saat 6 dakikalık bir parkurdan oluşan Afrika’nın en yüksek dağını inanılmaz bir şekilde 7 saat 14 dakikada tamamladı.


Etiketler: Baykal, türü, yaşayan, FEST, Gölü

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.