6 Aralık 2019 Cuma 11:04

GÜNDEM

Signify, Austrails Seafoods Deniz Ürünü Çiftliklerini Aydınlatacak

Australis Seafoods, Şili’deki sürdürülebilir deniz ürünü çiftliklerinin LED aydınlatmasında ana tedarikçi olarak Signify’ı tercih etti

Signify, Austrails Seafoods Deniz Ürünü Çiftliklerini Aydınlatacak
Signify, Austrails Seafoods Deniz Ürünü Çiftliklerini Aydınlatacak
Signify, Austrails Seafoods Deniz Ürünü Çiftliklerini Aydınlatacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Aysén, Şili – Aydınlatmada dünya lideri Signify (Euronext: LIGHT) Australis Seafoods’un Şili’deki deniz ürünü çiftliklerinin su altı LED aydınlatması için ana tedarikçi seçildi. Australis, Signify’ı kendi sorumlu ve verimli su ürünü yetiştiriciliği hedeflerini güçlü bir şekilde desteklediği ve sürdürülebilir bir dünya yolundaki kararlılığı dolayısıyla tercih etti.

Konuyla ilgili açıklama yapan Signify Tarımsal Aydınlatma iş grubu lideri Bill Bien; “BM’ye göre, dünya denizlerindeki balık rezervinin yaklaşık %90’u tamamıyla sömürülmüş, aşırı sömürülmüş veya tüketilmiş durumda. Balık stoklarını korumaya yönelik düzgün politikalara ve sorumlu balık yetiştiriciliğine ihtiyaç var.” dedi. “LED aydınlatmamız ile müşterilerimizin deniz somonu çiftliklerini daha verimli hale getirmelerine, yem çevrim oranlarını iyileştirmelerine, gıda maliyetlerini ve enfeksiyon risklerini azaltmalarına yardımcı oluyoruz.”

Daha sağlıklı balıklar

Signify’ın kapasitesi 100.000 lümene varan sualtı lambaları ile yaz güneşi taklit ediliyor. Tıpkı yemlerin daha iyi şekilde dönüştürüldüğü (daha yüksek Yem Çevrim Oranı) yaz aylarında olduğu gibi bu lambalar da büyüme yardımcı oluyorlar. Böylece yem ihtiyacının azalması ile maliyetler de düşüyor ve suların daha temiz olması sağlanıyor. Beş metrelik derinliğe yerleştirilen lambalar, balıkları kendisine çekerek yüzeye yakın yaşayan deniz bitlerinin yol açtığı enfeksiyonları önemli ölçüde azaltıyor.

Signify, Philips su altı LED aydınlatması ürünlerini ilk olarak Australis’in Şili, Aysén’deki Moraleda balık çiftliğine kurdu. Büyüme ve Yem Çevrim Oranlarında (FCR) alınan mükemmel sonuçların üzerine Australis, Signify’dan tesisin tamamını yeni teknolojiyle donatmasını istedi. Üstelik Australis tarihinin en iyi üretim rakamlarını kaydeden tesis, 11. Bölgenin en iyi Skretting 2019 Balık üretim çiftliği seçildi.

Mükemmeli hedefleyen Australis Seafoods, sürdürülebilirlik standartları çerçevesinde yüksek kalitede ve taze somon üretiyor. Çevresel koşullardan duyduğu kaygıları dile getiren somon ve alabalık uzmanı şirket, özellikle Şili Patagonyası’ndaki türlerin sürdürülebilir üretimine odaklanıyor. Endüstride uzun vadede sürdürülebilirliği sağlamanın, herkesin görevi olduğunun farkında olan Australis, bu temel ilkeye oldukça önem veriyor.

Signify, ışığın süresini kontrol ederek somon üretimini optimize eden inovatif fotoperiyot sistemleriyle Şili somon sektöründe yıllardır hizmet veriyor. Atlantik somonu, tatlı suda ve tuzlu suda özellikle parr-smolt dönüşümü (Juvenil (yavru) balıkların, tatlı sudan tuzlu suya adaptasyonunda geçirdiği fizyolojik değişimler) sırasındaki fotoperiyot - günlük ışığa maruz kalma süresi- değişikliklerine karşı çok duyarlı bir balık.

Aysén 11. Bölgedeki balık çiftliklerinin çoğuna Signify’ın fotoperiyot sistemlerini kuran Australis, Magallanes 12. Bölgedeki sistemleri de buna göre uyarlayacak.

Australis Seafoods’un Bakım ve Yapılardan Sorumlu Müdür Yardımcısı Lucas Correa, “Signify, Şili’de su ürünleri yetiştiriciliği sektörünün aydınlatma alanındaki yenilikçi bir aktörü olarak öne çıkıyor. Bunu dikkate aldık, farklı çözüm ve seçenekleri karşılaştırmalı olarak değerlendirdik ve sonunda kendilerini balık üretiminde fotoperiyot kategorisinin ana tedarikçisi olarak seçtik” diye konuştu.

Bill Bien ise “Australis; yenilikleri, yeni teknolojileri, inovasyonları, iyileştirmeleri denemeye daima açık olmuştur. Özellikle üretimle ilgili konularda hep bir adım önde olduklarını, daima konuya ilgi gösterdiklerini, analitik düşündüklerini, kararlarını gerçek çalışma ve testler ışığında aldıklarını düşünüyoruz. Sürdürülebilir balık yetiştiriciliği konusunda iki tarafın da kararlı olması, iyi bir işbirliği kurabilmemiz için çok önemli. Australis ile tek bir ekip olarak birlikte gelişiyoruz, üretim döngüsünün her alanında ve aşamasında kendilerinden mükemmel bir lojistik ve operasyon desteği alıyoruz.” diye konuştu.

--- SON ---

Sedef Serçe

Signify Hakkında

Signify (Euronext:LIGHT), profesyoneller, tüketiciler ve Nesnelerin İnterneti için aydınlatmada dünya lideridir. Philips ürünlerimiz ile birlikte Interact bağlantılı aydınlatma sistemleri ve veri etkin hizmetler bir taraftan ticari değer yaratırken bir taraftan da evlerde, binalarda ve şehirsel alanlarda yaşam kalitesinin arttırılmasına yardımcı olur. 2018 yılında ?6.4 milyar Euro değerinde satışlarımız ve dünya genelinde 70’ten fazla ülkede yaklaşık 29.000 çalışanımızla daha aydınlık yaşamlar ve daha iyi bir dünya için ışığın olağanüstü potansiyelini açığa çıkarıyoruz. Signify olarak, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde iki yıl üst üste Endüstri Lideri seçildik. Signify ile ilgili haberlere Newsroom,Twitter ve LinkedIn üzerinden ulaşabilirsiniz. Yatırımcı iseniz Yatırımcı İlişkileri sayfasından daha fazla bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

İbb, Elazığ’Da 158 Personel 23 Araçla Çalışmalara Katılıyor

İBB, dün akşam saatlerinde Elazığ'ın Sivrice ilçesinde meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem nedeniyle teyakkuza geçti. AFAD’da koordinasyon toplantısına katılan Başkan Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla Elazığ’a 158 personel ve 23 araçtan oluşan arama kurtarma ve yardım ekipleri gönderildi. Arama kurtarma ekibi şehirde çalışmalara başladı. Gece boyunca süren çalışmalarda 2 vatandaş yaralı olarak göçük altından çıkartıldı.


İbb’Nin İlk Ekipleri Elazığ’A Ulaştı, Arama Kurtarma Çalışmalarına Başladı

İBB’NİN İLK EKİPLERİ ELAZIĞ’A ULAŞTI, ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI


İnovasyon Öncüsü 6000 Öğretmen Türkiye’Yi Dijital Geleceğe Taşıyacak

Microsoft Türkiye ve Bahçeşehir Koleji Londra’da gerçekleşen BETT UK 2020 Eğitim Teknolojileri Fuarı’nda yeni bir iş birliği duyurdu. Bu çerçevede Bahçeşehir Koleji'nde eğitim veren 6000 öğretmen dünya çapında geçerli teknoloji okuryazarlığı sertifikası alacak. Program, Orta Doğu ve Afrika Bölgesinde bir eğitim kurumu tarafından yürütülen en büyük sertifika projesi olması açısından ayrı bir önem taşıyor ve gençlerin teknolojiyle dönüşen dünyaya daha etkin hazırlanmasını hedefliyor.


Kadıköy Belediyesi Depremzede Köpek Kartopu’Na Kapılarını Açtı

Elazığ depreminde evi hasar gören “Barınak Meleği” olarak bilinen Türkan Ceylan adlı üniversite öğrencisinin köpeği Kartopu’na Kadıköy Belediyesi kapılarını açtı. Deprem bölgesinden kurtarılan Kartopu yeni yuvasına kavuşuncaya kadar Kadıköy Belediyesinin misafiri olacak.


Başkan İmamoğlu, Deprem Felaketini Yaşayan Elazığ’Da “Deprem Bölgesinde Bulunan Şehirlerimizin Başka Hiçbir Önceliği Yok”

BAŞKAN İMAMOĞLU, DEPREM FELAKETİNİ YAŞAYAN ELAZIĞ’DA:“DEPREM BÖLGESİNDE BULUNAN ŞEHİRLERİMİZİN BAŞKA HİÇBİR ÖNCELİĞİ YOK”


Etiketler: Signify, Australis, balık, daha, Şili

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.