21 Ekim 2019 Pazartesi 14:01

GÜNDEM

Signify, Kuzey Amerika Aydınlatma Pazarındaki Konumunu Güçlendirmek İçin Cooper Lighting Solutions Şirketini Satın Aldı

Eindhoven, Hollanda – Signify (Euronext: LIGHT), aydınlatmada dünya lideri olan şirket, bugün, nakit 1,4 USD (yaklaşık 1.270 milyon EUR) karşılığında Cooper Lighting Solutions şirketini satın almak için Eaton’la kesin anlaşma yaptığını duyurdu. Kapanış, yasal onaylara ve diğer mutat koşullara tabi olup, 2020 yılının ilk çeyreğinde gerçekleşmesi beklenmektedir.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Genel Merkezi Peachtree City, GA, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Cooper Lighting Solutions profesyonel aydınlatma, aydınlatma kontrolleri ve bağlantılı aydınlatma alanlarında lider bir sağlayıcıdır. Şirket, hem iç hem de dış mekan segmentlerinde olmak üzere Corelite, Halo, McGraw-Edison, Metalux dahil Kuzey Amerika'da tanınmış olan markaları taşıyan çok çeşitli ürünler ve uygulamalar sunmaktadır. Cooper Lighting Solutions, aydınlatma portföyünü güçlü bir temsilcilik ağıyla sunmakta olup, perakendeciler, distribütörler ve diğer son kullanıcı müşterilerle doğrudan ilişki içerisindedir. Şirket,[1] 2018 yılında %84’ü LED bazlı olmak üzere 1,7 milyar USD satış yaparak, 187 milyon USD EBITDA bildirmiş ve 143 milyon USD serbest nakit akışı yaratmıştır.

Signify CEO’su Eric Rondolat konu ile ilgili şunları söyledi: “Bugün yapılan duyuru Signify için Kuzey Amerika pazarının stratejik önemini gösteriyor. Bu satın alma ile birlikte Kuze Amerika pazarında ki konumumuzu önemli ölçüde güçlendirecek. Profesyonellik, gerçek anlamda yenilikçi teklifler ve müşterileriyle uzun süreli ve güçlü ilişkilere dayalı yüksek performanslı bir şirket yaratmış olan Cooper Lighting ekibini aramızda görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Kendileriyle aydınlatma konusunda tek bir noktada toplanmış gerçek bir tutkuyu ve başarılı bir inovasyon geçmişini paylaşıyoruz. Bağlantılı aydınlatma faaliyetlerimizi daha da geliştirmek için güçlerimizi birleştirerek operasyonel etkinliği artırıp müşterilerimize en üst seviyede hizmet sunmaya devam edeceğiz”.

Signify’ın Kuzey Amerika profesyonel aydınlatma pazarındaki konumunu güçlendirecek stratejik bir hamle

Bu satın alma, Signify’ın Kuzey Amerika pazarındaki konumunu geliştirmesi ve iş karmasını iyileştirmesi bakımından Signify’ın cazip pazarlara açılma stratejisinin bir ürünüdür.

İki şirket birlikte, LED kullanımına doğru devam eden değişim ve bağlantılı aydınlatma sistemleri ve kontrolleri için artan talep doğrultusunda Kuzey Amerika'daki 12 milyar USD’lik büyüyen profesyonel aydınlatma pazarından fayda sağlamak için daha iyi konumda olacaklar.

Signify ve Cooper Lighting’in satış güçleri, temsilcilik ağları, ürün ve marka portföyleri, pazarlama ve ürün geliştirme ekipleri olmak üzere ön büroları ayrı olmaya devam edecek. Her iki işletme de artan inovasyon gücünün yanı sıra daha rekabetçi ve uygun maliyetli tekliflerden yararlanarak kendi ürün portföylerini güçlendirebilecek.

Yılda 60 milyon USD’nin üzerinde önemli maliyet sinerjisi potansiyeli

Satın alma ile birlikte, büyük bölümü ilk üç yıl içerisinde gerçekleştirilmek üzere, yıllık 60 milyon USD’nin üzerinde önemli maliyet sinerjilerinin oluşması beklenmektedir. İyi tanımlanmış bu maddi maliyet sinerjileri, ürünlere ait nitelik ve nicelik şartnamelerinin yanı sıra tedarik zinciri ve kaynak kullanımı optimizasyonunda elde edilen tasarruflarla sağlanacaktır.

Dikkat çeken finansal ölçüler

Signify, Cooper Lighting Solutions’ı nakit ve borçsuz olarak 1,4 milyar USD (yaklaşık 1.270 milyon EUR) nakit bedeli karşılığında satın alacaktır. Vergi indirimlerinin bugünkü net değeri2 hariç olmak üzere, işlemin işletme değeri 1.313 milyon USD (yaklaşık 1.191 milyon EUR) olup, beklenen 2018 EBITDA değerinin, sinerjiler hariç 7,0 kat ve mevcut trend üzerinden tahmin edilen sinerjiler dahil 5,3 kat artması anlamına gelmektedir.

Satın almanın, ilk yıl %13-19 arası hisse başına kazanç artışıyla sonuçlanması ve birinci yıldan sonra işlem yatırımı sermaye getirisinin Signify’ın ağırlıklı ortalama sermaye maliyetini aşması beklenmektedir.

İşlemin Signify üzerindeki etkisi

Satın alma işleminin kapanışı ile birlikte, Signify, büyüyen kar araçlarına ilişkin gelir tabanını 4,9 milyar EUR’dan 6,4 milyar EUR’a yükselterek Profesyonel segmentte satışlarını %50’den fazla oranda arttıracaktır. Kuzey ve Güney Amerika'da gerçekleştirilen satış oranı ise %28’den %40’a çıkacaktır. Sinerji potansiyeline tam olarak ulaşıldığında, Cooper Lighting’in %13-19 arasında bir düzeltilmiş EBIDTA marjı gerçekleştirmesi beklenmektedir.

Finansman Yapısı

Satın alma, taahhüt edilmiş köprü kredisi kullanılarak tamamen borç yoluyla finanse edilmiştir. Signify, köprü kredi ve ilk halka arz sırasında alınan mevcut vadeli kredi borcunu bu işlemin kapanışından önce veya hemen sonra yeni bir finansman yapısıyla değiştirmeyi planlamaktadır.

Sağlam sermaye yapısını korumak isteyen Signify’ın bir yatırım kategorisi profiline uygun finansman yapısı hedefi varlığını sürdürmektedir. İşlemin ardından, şirketin önceliği, şirketin net kaldıraç oranını, üç yıl içerisinde kapanıştaki yaklaşık 2 katından 1x net borç/EBIDTA değerinin altına düşürmesi beklenen güçlü serbest nakit akışları sayesinde kaldıraç oranının azaltılması olacaktır. Şirket hisse başına sabit veya artımlı bir temettü ödemeye devam etmeyi planlamaktadır.Signify, kaldıraç oranını azaltmaya odaklanırken aynı zamanda Ar-Ge ve diğer organik büyüme fırsatlarına yatırım yapmaya da devam edecektir. Signify, Cooper Lighting’in entegrasyonuna ve sinerjiler sunmaya odaklanacağı için birleşme ve satın almalara daha az öncelik verilecektir.

--- SON ---

Signify Hakkında

Signify (Euronext:LIGHT), profesyoneller, tüketiciler ve Nesnelerin İnterneti için aydınlatmada dünya lideridir. Philips ürünlerimiz ile birlikte Interact bağlantılı aydınlatma sistemleri ve veri etkin hizmetler bir taraftan ticari değer yaratırken bir taraftan da evlerde, binalarda ve şehirsel alanlarda yaşam kalitesinin arttırılmasına yardımcı olur. 2018 yılında ?6.4 milyar Euro değerinde satışlarımız ve dünya genelinde 70’ten fazla ülkede yaklaşık 29.000 çalışanımızla daha aydınlık yaşamlar ve daha iyi bir dünya için ışığın olağanüstü potansiyelini açığa çıkarıyoruz. Signify olarak, Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde iki yıl üst üste Endüstri Lideri seçildik. Signify ile ilgili haberlere Newsroom,Twitterve LinkedIn üzerinden ulaşabilirsiniz. Yatırımcı iseniz Yatırımcı İlişkileri sayfasından daha fazla bilgi alabilirsiniz.

[1] Özellikli Aydınlatma segmenti hariç olmak üzere denetlenmiş genişletilmiş mali beyanlara göre

İlginizi Çekebilir

Galatasaray Espor'un Vodafone Freezone Şampiyonluk Lig'inden İhracı Hakkında

Galatasaray Espor’un 2020 Kış Mevsimi’ne katılım hakkının askıya alınması kararı, tarafların ortak mutabakatıyla devam edecektir. Yeni yönetimle gerçekleştirilen görüşmeler neticesinde, Galatasaray Espor’un lige katılım devamlılığı konusunda mutabakata varılmış ve Galatasaray Espor’a 2020 Yaz Mevsimi’ne katılma hakkı verilmiştir. Galatasaray Espor’un taahhüt ettiği yükümlülükleri yerine getirmemesi durumunda, 2020 Yaz Mevsimi ile ilgili alınmış karar tekrar tarafımızdan gözden geçirilecektir.


Özel Yetenekler Sanatını Konuşturuyor

ÖZEL YETENEKLER SANATINI KONUŞTURUYOR


Ptt Esnaf Kart İle Ticarette Yeni Dönem

PTT AŞ Genel Müdürü Hakan Gülten:


İnşaat Malzemeleri Sanayisi 2019’U Güven Ve Beklentilerdeki Artış İle Geride Bıraktı

‘TÜRKİYE İMSAD İNŞAAT MALZEMELERİ SANAYİ BİLEŞİK ENDEKSİ’


Divanev Çarpıcı Tasarımlarıyla İmob Fuarına Katılacak

Yataş Grup'un özgün ve yenilikçi tasarımlarıyla mobilya, dekorasyon ve uyku dünyasında yeni bir tarzı temsil eden markası Divanev, 21-26 Ocak tarihleri arasında İstanbul CNR Expo’da düzenlenen 16. Uluslararası Mobilya Fuarı’na (İMOB) katılacak.


Etiketler: Signify, aydınlatma, Amerika, Cooper, Lighting

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.