10 Nisan 2019 Çarşamba 09:31

GÜNDEM

Sigorta Cini, İstanbul Fintech Week’Te “Perakende Sigortacılığı Dijitalleştirmek” Panelinin Sponsoru Oldu

Finansal inovasyon platformu KOOPHub tarafından 2-5 Nisan tarihleri arasında Beşiktaş Stadyumu’nda gerçekleştirilen İstanbul Fintech Week’te bankacılık, sigortacılık, sermaye piyasası ve ödemeler dünyasında 4.0 döneminin yanı sıra Yapay Zekâ, Blockchain, Nesnelerin İnterneti ve Kuantum Teknolojileri gibi finans dünyasını ilgilendiren yenilikçi teknolojiler tartışıldı.

Sigorta Cini, İstanbul Fintech Week’Te “Perakende Sigortacılığı Dijitalleştirmek” Panelinin Sponsoru Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

3 gün süren etkinliğin ikinci gününde Sigorta Cini’nin oturum sponsorluğunda gerçekleştirilen “Perakende Sigortacılığı Dijitalleştirmek” konulu panele katılan Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı daha iyi bir sigorta penetrasyonu için dijital ve fizikî kanalların nasıl entegre edilebileceğini üzerine 1 saatlik oturum gerçekleştirdi. Agito CEO’su Emre Omacan moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele Erdem Aydınlı ile İrlanda merkezli Piprate şirketinin CEO’su Stan Nazarenko’da katıldı.

Sigortada Güven Konusu Önemli

Türk pazarında şirketlerin yüksek katma değerli hizmetler üretmesini sağlayacak Insurtech projelerinin önemine değinilen oturumda teknoloji açısından sigortacıların bankacıların izinde olduğunu belirtildi. Son yıllarda dijitalleşme ve inovasyona önemli yatırımlar yapan sigorta sektörü, hibrit dağıtım modelleri ile önümüzdeki 10 yıl ciddi bir ivme kazanmayı hedefliyor. Şirketlerin neredeyse tamamının gündeminde dijital dönüşüm olduğuna dikkat çeken Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı, “Sektörün dijitale ayrı bir önem vermesi, yakın zamanda yenilikçi online kanallar ile geleneksel offline kanalların birlikte çalıştığı hibrit dağıtım modellerinin yaygınlaşacağı anlamına geliyor. Ülkemizdeki müşteri beklentilerine baktığımızda; dijital platformların yanında illa ki; bir fiziki yer ya da konuşulabilecek bir muhatap koymanın gerekliliği belirmiş durumda. Dolayısıyla dijital platform ve fiziki ortamın aynı anda çalışabileceği hibrit modellerinin ülkemizde çok iyi çalışacağını düşünüyoruz” dedi.

Sigorta şirketlerinin dijital yol haritalarını belirledikleri ve regülasyonların izin verdiği temel sigortacılık sistemlerini dış dünyaya açmalarına olanak sağlayacak teknoloji yatırımlarını yapmaya başladıklarını belirten Aydınlı; “Mevcut durumda sigorta sektöründe teknoloji kullanımı, ağırlıklı olarak online ve mobil platformlardan satışa odaklanmış olarak görünüyor fakat bu çalışmaların yanı sıra şirketlerin ajandalarında birçok Insurtech projesi de yer alıyor. Insurtech projeleri, şirketlerin yüksek katma değer ve birbirlerinden ayrışacak hizmetler üretmelerine imkân sağlayacak” diye sözlerini sürdürdü.

Teknolojinin sigorta sektörüne verimlilik ve müşteri memnuniyeti anlamında çok büyük katkılar sağlayacağının altını çizen Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı, müşteri verilerinin gelecekte çok daha değerli olacağını ve gelecekte sigortacıların riski doğru analiz ederek sigortacılara duyulan güvende artışa sebep olacağını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Sunexpress, 1 Haziran’Da İç Hat Uçuşlarına Başlıyor

Covid-19 salgınının yayılımını önlemek amacıyla getirilen kısıtlamalar kapsamında tüm yurt içi ve yurt dışı seferlerini askıya alan SunExpress, misafirlerinin ve uçuş ekiplerinin sağlıklı ve emniyetli seyahati için gerekli tüm tedbirleri alarak 1 Haziran’da iç hat uçuşlarına kademeli olarak başlıyor.


Evde Kalan Çocuklara Michelin’Den Eğitici Oyun

Dünyanın en büyük lastik üreticisi Michelin, yol ve yolcu güvenliğini gözeten farkındalık çalışmalarına devam ediyor. 2014 yılından bu yana okul çağındaki çocukları ‘İyi Dersler Şoför Amca’ projesiyle trafik güvenliği konusunda bilgilendiren Michelin, 1 Haziran Dünya Çocuk Günü sebebiyle çocuklara eğitici bir oyun hediye etti. COVID-19 sebebiyle Michelin, eğitimlerine evde devam eden çocuklar için hem eğlendiren hem de eğiten çevrimiçi bir oyun hayata geçirdi.


İbb Bilim Kurulu Uyardı Toplu Ulaşımdaki Tedbirler Devam Edecek

TOPLU ULAŞIMDAKİ TEDBİRLER DEVAM EDECEK


Trump Avm Yüksek Hijyen Önlemleriyle 1 Haziran’Da Açılıyor

Trump Alışveriş Merkezi, kontrollü sosyal hayata geçiş kapsamında COVİD-19’a karşı tüm önlem ve tedbirlerini almış olarak 1 Haziran’da kapılarını açıyor.


İmamoğlu, Kiptaş Ucuz Konut Tanıtımında Konuştu “Hedef Sağlık Çalışanı Ve Dar Gelirli”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri 4. Etap Konutları’nın tanıtım programına katıldı. İBB Saraçhane yerleşkesinde gerçekleştirilen programda İmamoğlu, “Bu özel projeye başvurmak için özellikle, şimdiye kadar konut sahibi olamamış vatandaşlarımızı ve Covid -19’la mücadelede ön cephede savaşan ve kendilerine çok şey borçlu olduğumuz sağlık çalışanlarımızı davet ediyorum.”


Etiketler: Sigorta, Aydınlı, dijital, Cini, Erdem

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.