10 Nisan 2019 Çarşamba 09:31

GÜNDEM

Sigorta Cini, İstanbul Fintech Week’Te “Perakende Sigortacılığı Dijitalleştirmek” Panelinin Sponsoru Oldu

Finansal inovasyon platformu KOOPHub tarafından 2-5 Nisan tarihleri arasında Beşiktaş Stadyumu’nda gerçekleştirilen İstanbul Fintech Week’te bankacılık, sigortacılık, sermaye piyasası ve ödemeler dünyasında 4.0 döneminin yanı sıra Yapay Zekâ, Blockchain, Nesnelerin İnterneti ve Kuantum Teknolojileri gibi finans dünyasını ilgilendiren yenilikçi teknolojiler tartışıldı.

Sigorta Cini, İstanbul Fintech Week’Te “Perakende Sigortacılığı Dijitalleştirmek” Panelinin Sponsoru Oldu
Sigorta Cini, İstanbul Fintech Week’Te “Perakende Sigortacılığı Dijitalleştirmek” Panelinin Sponsoru Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

3 gün süren etkinliğin ikinci gününde Sigorta Cini’nin oturum sponsorluğunda gerçekleştirilen “Perakende Sigortacılığı Dijitalleştirmek” konulu panele katılan Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı daha iyi bir sigorta penetrasyonu için dijital ve fizikî kanalların nasıl entegre edilebileceğini üzerine 1 saatlik oturum gerçekleştirdi. Agito CEO’su Emre Omacan moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele Erdem Aydınlı ile İrlanda merkezli Piprate şirketinin CEO’su Stan Nazarenko’da katıldı.

Sigortada Güven Konusu Önemli

Türk pazarında şirketlerin yüksek katma değerli hizmetler üretmesini sağlayacak Insurtech projelerinin önemine değinilen oturumda teknoloji açısından sigortacıların bankacıların izinde olduğunu belirtildi. Son yıllarda dijitalleşme ve inovasyona önemli yatırımlar yapan sigorta sektörü, hibrit dağıtım modelleri ile önümüzdeki 10 yıl ciddi bir ivme kazanmayı hedefliyor. Şirketlerin neredeyse tamamının gündeminde dijital dönüşüm olduğuna dikkat çeken Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı, “Sektörün dijitale ayrı bir önem vermesi, yakın zamanda yenilikçi online kanallar ile geleneksel offline kanalların birlikte çalıştığı hibrit dağıtım modellerinin yaygınlaşacağı anlamına geliyor. Ülkemizdeki müşteri beklentilerine baktığımızda; dijital platformların yanında illa ki; bir fiziki yer ya da konuşulabilecek bir muhatap koymanın gerekliliği belirmiş durumda. Dolayısıyla dijital platform ve fiziki ortamın aynı anda çalışabileceği hibrit modellerinin ülkemizde çok iyi çalışacağını düşünüyoruz” dedi.

Sigorta şirketlerinin dijital yol haritalarını belirledikleri ve regülasyonların izin verdiği temel sigortacılık sistemlerini dış dünyaya açmalarına olanak sağlayacak teknoloji yatırımlarını yapmaya başladıklarını belirten Aydınlı; “Mevcut durumda sigorta sektöründe teknoloji kullanımı, ağırlıklı olarak online ve mobil platformlardan satışa odaklanmış olarak görünüyor fakat bu çalışmaların yanı sıra şirketlerin ajandalarında birçok Insurtech projesi de yer alıyor. Insurtech projeleri, şirketlerin yüksek katma değer ve birbirlerinden ayrışacak hizmetler üretmelerine imkân sağlayacak” diye sözlerini sürdürdü.

Teknolojinin sigorta sektörüne verimlilik ve müşteri memnuniyeti anlamında çok büyük katkılar sağlayacağının altını çizen Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı, müşteri verilerinin gelecekte çok daha değerli olacağını ve gelecekte sigortacıların riski doğru analiz ederek sigortacılara duyulan güvende artışa sebep olacağını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Gebelikte İdrar Yolu Enfeksiyonuna Karşı 5 Önlem

İdrar yolu enfeksiyonları, gebelik döneminde anne adaylarının sık karşılaştığı sağlık sorunlarından biri olarak görülüyor. Ciddi hastalıklara yol açabilen bu önemli problem, belirti vermeden de ortaya çıkıp ilerleyebiliyor. Gebelik sürecindeki anne adayları için idrar yolları enfeksiyonlarından korunmada bol ve yeterli su tüketiminin yanı sıra düzenli doktor kontrollerinin de yaptırılması büyük önem taşıyor. Memorial Dicle Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümü’nden Op. Dr. Yunus Çavuş, gebelik döneminde oluşabilecek idrar yolu enfeksiyonları ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.


Gabi Vakıfbank Kaçırılmayacak Bir Fırsattır

VakıfBank'ın yeni transferi Brezilyalı Gabriela Braga Guimaraes (Gabi), ''Bana teklif geldiğinde bu fırsatı kaçırmamam gerektiğini düşündüm. Çünkü VakıfBank’ta kendimi ve voleybolumu ileri taşıyabileceğim bir ortam var. Guidetti ve takım arkadaşlarımdan öğreneceğim çok şey olacak, bunun için çok heyecanlıyım'' dedi.


Çocuğunuz Dişlerini Gıcırdatıyorsa Dikkat!

İstanbul Okan Üniversitesi Diş Hastanesi Pedodonti Bölümü’nden Uzm. Dt. Hilal Sillelioğlu, çocuklarda diş gıcırdatmalarının nedenlerini ve yapılması gerekenleri anlattı.


Sevilen Çizgi Kahramanı Akıllı Tavşan Momo İstmarina Avm’De

Moda, eğlence ve lezzeti denize nazır konumda sunan İstMarina Alışveriş Merkezi’nde eğlence devam ediyor. Sosyal ve kültürel aktiviteleri ile her yaştan ziyaretçilerine keyifli anlar sunan İstMarina AVM bu hafta sonu yine birbirinden eğlenceli etkinlikleri çocuklarla buluşturuyor.


Kızılay, 15 Temmuz’Da Demokrasi Sevdalılarıyla Meydanlarda Buluştu

Ankara Basın Ofisi


Etiketler: Sigorta, Aydınlı, dijital, Cini, Erdem

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.