10 Nisan 2019 Çarşamba 09:31

GÜNDEM

Sigorta Cini, İstanbul Fintech Week’Te “Perakende Sigortacılığı Dijitalleştirmek” Panelinin Sponsoru Oldu

Finansal inovasyon platformu KOOPHub tarafından 2-5 Nisan tarihleri arasında Beşiktaş Stadyumu’nda gerçekleştirilen İstanbul Fintech Week’te bankacılık, sigortacılık, sermaye piyasası ve ödemeler dünyasında 4.0 döneminin yanı sıra Yapay Zekâ, Blockchain, Nesnelerin İnterneti ve Kuantum Teknolojileri gibi finans dünyasını ilgilendiren yenilikçi teknolojiler tartışıldı.

Sigorta Cini, İstanbul Fintech Week’Te “Perakende Sigortacılığı Dijitalleştirmek” Panelinin Sponsoru Oldu
Sigorta Cini, İstanbul Fintech Week’Te “Perakende Sigortacılığı Dijitalleştirmek” Panelinin Sponsoru Oldu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

3 gün süren etkinliğin ikinci gününde Sigorta Cini’nin oturum sponsorluğunda gerçekleştirilen “Perakende Sigortacılığı Dijitalleştirmek” konulu panele katılan Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı daha iyi bir sigorta penetrasyonu için dijital ve fizikî kanalların nasıl entegre edilebileceğini üzerine 1 saatlik oturum gerçekleştirdi. Agito CEO’su Emre Omacan moderatörlüğünde gerçekleştirilen panele Erdem Aydınlı ile İrlanda merkezli Piprate şirketinin CEO’su Stan Nazarenko’da katıldı.

Sigortada Güven Konusu Önemli

Türk pazarında şirketlerin yüksek katma değerli hizmetler üretmesini sağlayacak Insurtech projelerinin önemine değinilen oturumda teknoloji açısından sigortacıların bankacıların izinde olduğunu belirtildi. Son yıllarda dijitalleşme ve inovasyona önemli yatırımlar yapan sigorta sektörü, hibrit dağıtım modelleri ile önümüzdeki 10 yıl ciddi bir ivme kazanmayı hedefliyor. Şirketlerin neredeyse tamamının gündeminde dijital dönüşüm olduğuna dikkat çeken Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı, “Sektörün dijitale ayrı bir önem vermesi, yakın zamanda yenilikçi online kanallar ile geleneksel offline kanalların birlikte çalıştığı hibrit dağıtım modellerinin yaygınlaşacağı anlamına geliyor. Ülkemizdeki müşteri beklentilerine baktığımızda; dijital platformların yanında illa ki; bir fiziki yer ya da konuşulabilecek bir muhatap koymanın gerekliliği belirmiş durumda. Dolayısıyla dijital platform ve fiziki ortamın aynı anda çalışabileceği hibrit modellerinin ülkemizde çok iyi çalışacağını düşünüyoruz” dedi.

Sigorta şirketlerinin dijital yol haritalarını belirledikleri ve regülasyonların izin verdiği temel sigortacılık sistemlerini dış dünyaya açmalarına olanak sağlayacak teknoloji yatırımlarını yapmaya başladıklarını belirten Aydınlı; “Mevcut durumda sigorta sektöründe teknoloji kullanımı, ağırlıklı olarak online ve mobil platformlardan satışa odaklanmış olarak görünüyor fakat bu çalışmaların yanı sıra şirketlerin ajandalarında birçok Insurtech projesi de yer alıyor. Insurtech projeleri, şirketlerin yüksek katma değer ve birbirlerinden ayrışacak hizmetler üretmelerine imkân sağlayacak” diye sözlerini sürdürdü.

Teknolojinin sigorta sektörüne verimlilik ve müşteri memnuniyeti anlamında çok büyük katkılar sağlayacağının altını çizen Sigorta Cini Genel Müdürü Erdem Aydınlı, müşteri verilerinin gelecekte çok daha değerli olacağını ve gelecekte sigortacıların riski doğru analiz ederek sigortacılara duyulan güvende artışa sebep olacağını vurguladı.

İlginizi Çekebilir

Şişecam Yöneticilerine Insead’Dan Liderlik Eğitimi

DÜNYANIN ÖNDE GELEN İŞLETME OKULLARINDAN INSEAD İŞBİRLİĞİ İLE ŞİŞECAM YÖNETİCİLERİNE ÖZEL EĞİTİM PROGRAMI


Castrol Ford Team Türkiye, Akdeniz Rallisi Sonrasında Liderliğini Sürdürdü

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Türkiye Ralli Şampiyonası’nda sezonun ikinci yarışı olan Akdeniz Rallisi, 17-19 Mayıs tarihleri arasında Kuzey Kıbrıs’ta gerçekleşti. Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil Kurumu tarafından organize edilen ve toplam uzunluğu 537,82 kilometre olan rallide 34 araç ve 68 sporcu 110,05 kilometrelik 10 özel etapta kıyasıya mücadele etti.


Biznet, Genç Siber Güvenlik Uzman Adaylarını Arıyor

Biznet hakkında


Nike’In Türkiye Milli Takımı Oyuncusu Melike Pekel’İn İlham Veren Kariyerini Paylaştığı Yeni Kampanya Videosu Yayınlandı

Nike’ın Türkiye Milli Takımı oyuncusu Melike Pekel’in ilham veren kariyerini paylaştığı yeni kampanya videosu yayınlandı. Milli sporcu ve kadın futbolcu olmanın gururunu taşıyan Melike Pekel’in hayalinin peşinden koşması, çaba ve fedakarlık göstermesi sonucunda hayalini değil, dünyayı değiştirmesinin hikayesini https://youtu.be/ZDh-aPK9efM linkinden izleyebilirsiniz.


Sanofi, Hem Global Hem De Türkiye’De 2019 Yılının “En İyi İşveren”İ Seçildi!

Sanofi, Top Employers Institute tarafından her yıl düzenlenen uluslararası araştırma kapsamında hem globalde hem Türkiye’de “En İyi İşveren” sertifikasını kazandı. Hayata olduğu kadar çalışanlarına da güç katmayı hedefleyen Sanofi, bu başarısını tüm çalışanları ile birlikte kutladı.


Etiketler: Sigorta, Aydınlı, dijital, Cini, Erdem

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.