6 Kasım 2019 Çarşamba 12:25

GÜNDEM

Silahtarağa Arıtma Tesisi "Temel Atmama" Programı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi projesinde "temel atmama" programı düzenliyor. Tesisin İstanbul'a maliyeti 1,5 Milyar TL değerinde olacaktı. Başkan İmamoğlu, "Durdurduk. Araştırma yapıyoruz. Böyle bir yatırıma, arıtma tesisine gerek yok" diyerek İstanbul'u bu mali yükten kurtardı.

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Göreve geldiği ilk günden bu yana, gereksiz tüm harcamaların durdurulması ve tasarruf yapılması talimatını veren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ'nin ihale sürecine getirilen Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi ile ilgili de kapsamlı bir inceleme yaptırdı.

Araştırmalar sonucunda, Eyüp Silahtarağa'da yer alan ve içerisinde İGDAŞ Genel Müdürlüğü ile sosyal tesislerin de bulunduğu alanda kurulması planlanan arıtma tesisi yatırımının gerekli olmadığına karar verildi.

1,5 Milyar TL'lik Tasarruf

Konuyla ilgili incelemelerini tamamlayan İSKİ uzmanları, bölgenin atık suyunun, mevcutta işleyen Silahtarağa terfi merkezi, Yenikapı ve Baltalimanı atık su arıtma tesislerinde arıtıldığını belirttiler. Uzmanlar, söz konusu tesislerin daha fazla atık su gelse dahi, arıtabilecek kapasiteye sahip olduğunu ifade ederek, Haliç’e hali hazırda atık su girişinin olmadığını da tespit ettiler. Bu verilerler doğrultusunda, tesisinin yapılmasına gerek olmadığına karar verildi. Böylece, 1,5 Milyar TL'lik tasarruf sağlandı.

Silahtarağa Arıtma Tesisi'nin "Temel Atmama" Programı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla, 7 Kasım'da İGDAŞ Genel Müdürlük Binasının bulunduğu alanda yapılacak.

PROGRAM BİLGİSİ

Program tarihi: 7 Kasım 2019

Saat: 12.00

Adres: İGDAŞ Genel Müdürlük Girişi

Kazım Karabekir Cad. No:4 Alibeyköy-İstanbul

İlginizi Çekebilir

Rıot Games, Üçüncü Parti Geliştiricilerle Oyun Yayınlamak İçin Yeni “Rıot Forge” Markasını Duyurdu!

Riot Games, League of Legends evrenini genişleterek tüm dünyadaki oyunculara ulaştırmak amacıyla oluşturduğu Riot Forge markasını duyurdu. Geçtiğimiz Ekim ayında yeni oyunlarını duyuran Riot Games’in girişimi, daha önce hiç görülmemiş yeni oyun deneyimleri çıkaracak ve şirketin araştırma ve geliştirme projelerinde yer alarak yeni oyunlara da katkıda bulunacak.


Wtech Teknolojide İnsan Odaklı Dönüşümü Sektörün Devleriyle Tartışıyor

Teknoloji sektöründe çeşitliliği artırarak hızla ilerleyen dönüşümün insanlığın lehine olmasını hedefleyen Teknolojide Kadın Derneği (Wtech), bu kapsamda ilk büyük etkinliğini 10 Aralık Salı günü düzenleyecek. Wtech Yönetim Kurulu Başkanı Zehra Öney’in ev sahipliğinde gerçekleşecek etkinliğe Vodafone, Turkcell, Coca Cola, Microsoft ve Facebook gibi şirketlerinden üst düzey yöneticilerin yanı sıra kamu temsilcileri de katılacak.


Vakıfbank Ve Tnb’Den Dijital İşbirliği

VakıfBank ve TNB’den Dijital İşbirliği


Perakende Günleri, Sektörün Geleceğine Işık Tutarak Son Buldu…

Türkiye’de perakende sektörünün nabzını tutan sektörün en büyük buluşma platformu Perakende Günleri, birbirinden değerli konukları, ufuk açıcı konu başlıkları, yeni trendlere ilişkin aydınlatıcı verileri ile bu yıl da katılımcılara verimli bir etkinlik yaşattı.


Akbank’Tan İhracatçılara A’Dan Z’Ye Destek!

Funda Dilek


Etiketler: Silahtarağa, atık, İGDAŞ, Genel, tasarruf

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.