29 Haziran 2018 Cuma 10:47

GÜNDEM

Sinema Afişleri Dijitalleşti

Sistem 9 Hakkında Merkezi İstanbul’da bulunan Sistem 9, uçtan uca Dijital Signage (DS) entegrasyon çözümleri ve Dijital Ev dışı (DOOH) reklam kanalları konusunda lider bir firmadır. Şirket, Kurumsal Çözümler ve Reklamcılık olmak üzere iki ayrı alanda faaliyet gösteriyor.Sistem 9, DS alanında; yazılım, donanım, kurulum,teknik servis ve içerik yönetimi de dahil olmak üzere anahtar teslimi çözümler sunuyor.

Sinema Afişleri Dijitalleşti
Sinema Afişleri Dijitalleşti
Sinema Afişleri Dijitalleşti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Teknolojideki hızlı değişim, sinema afişlerini de dönüştürdü. Sistem 9, Türkiye’deki birçok sinemanın gişe üstü ve salonlara koyup yönettiği dijital afişlerle, seyirciye filmin fragmanından görseline, gösterilme saatinden oynatılacağı salona kadar birçok bilgiyi aynı anda görme imkânı sunuyor.

Sinema sanatı, belli bir yaşın üzerindeki kesimde kahkahadan gözyaşına, maceradan hayale kadar önemli izler bırakmayı başardı. Seyrine doyulmaz filmlerin oynadığı ‘Beyaz Perde’ sayesinde çoğumuz hayal dünyamızda birbirinden farklı yolculuklara çıktık. Bazıları ise eski günlerin özlemini, o filmlerin kağıt afişleriyle gideriyor.

Türkiye’de 2005 yılından itibaren açılan AVM’lerdeki sinemaların dijitalleşmesiyle oyunun kuralları değişti. Hayatımızın her alanına hızla giren dijitalleşme, sinemaları ve afişlerini de dönüştürdü. Türkiye’deki dijital sinema sayısının 2 bine yaklaştığını belirten Sistem 9 Pazarlama Müdürü Harun R. Akol, “Kâğıt afişlerin yerini filmin adı, gösterileceği salon ve saatlerini gösteren dijital ekranlar alıyor. ‘Dijital afiş’ diye adlandırdığımız ekranlara multimedya hizmetler kapsamında profesyonel şekilde hazırlanan video kurgu ve montaj hizmetlerini ekliyoruz. Öne çıkan görsellik, seyircinin sinema salonlarına ilgisini artırıyor” diyor.

Aralarında AFM, Agora, Arcadium, CanPark, Cineatlas, Cinefly, Cinemaximum, Cinemo Grand Pera, Cinetech, Favori, Site, Capitol Spectrum gibi markaların bulunduğu sinema salonlarını dijital afişlerle tanıştırdıklarını hatırlatan Akol şu bilgiyi verdi: “Bu markalardan sadece Cinemaximum'un 100 sinema salonundaki 2 bin 500 dijital ekranı tek merkezden yönetiyoruz. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde hizmet verdiğimiz diğer markaların sinema salonlarında kurup yönettiğimiz dijital ekran sayısı ise toplamda 5 bini aşıyor.”

Dijital Afişler kime ne sunuyor?

Sistem 9'un, Türkiye'nin 81 ili ve 20 farklı ülkede, perakende, restoran, ulaştırma, konaklama, ulaştırma, bankacılık, sinema ile kamu sektöründe kurup yönettiği dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının sayısı 40 bini aştı. Sistem 9'un Kurumsal TV Sistemleri, Dijital Menuboard Sistemleri, Videowall Sistemleri, İnteraktif Uygulamalar, Toplantı Odası ve Otomasyon Sistemleri ile LED Ekran Sistemleri gibi alanlarda da özel uygulamaları bulunuyor.

Dünya ve Türkiye’nin en çok bilinen şirketleri ile çalışan Sistem 9'un yüzde 51 hissesini önde gelen yatırım fonlarından National Bank of Kuwait (NBK CAPITAL), 25.11.2014 tarihinde devraldı. Şirket yönetimi, kurumsal çözümler hizmetlerinin yanı sıra, özellikle açıkhava reklam alanlarını daha da büyütmek için yeni yatırımlar yapıyor. Bu alandaki kendilerine ait bir reklam ağına yatırımlarını, yeni markaları "LOOK! screens" ile gerçekleştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Dijital Çağ Kadınların Dönemi Olacak

KPMG ‘Küresel Kadın Liderler Araştırması’nı açıkladı. Araştırma, kadın liderlerin teknolojik devrime daha hazırlıklı olduğunu ortaya koyuyor. Araştırmaya katılan kadın liderlerin yanıtları erkek liderlere göre yeni teknolojilere daha hakim olduklarını, yeni gelişmelere hızla uyum sağladıklarını, analitik düşünüp verilere dayalı karar aldıklarını gösteriyor. Araştırmaya göre, dijital çağa kadınlar damgasını vuracak.


Harvard’Dan Ders Alıyorlar Fotoğraflı

Harvard’dan ders alıyorlar


“Çocukça Tiyatro” Başladı

Halis Kurtça Çocuk Kültür Merkezi, çocukların tiyatro sanatı hakkında bilgi sahibi olabilmeleri için Çocukça Tiyatro eğitimini başlattı.


23. Emıtt Fuarı 31 Ocak’Ta Kapılarını Açıyor

Turizmin En Önemli Fuarı EMITT


Arçelik’E, 11’İnci Kez Lovemark Ödülü

En sevilen marka yine değişmedi!


Etiketler: sinema, dijital, Türkiye, Sistem, Sistemleri

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.