29 Haziran 2018 Cuma 10:47

GÜNDEM

Sinema Afişleri Dijitalleşti

Sistem 9 Hakkında Merkezi İstanbul’da bulunan Sistem 9, uçtan uca Dijital Signage (DS) entegrasyon çözümleri ve Dijital Ev dışı (DOOH) reklam kanalları konusunda lider bir firmadır. Şirket, Kurumsal Çözümler ve Reklamcılık olmak üzere iki ayrı alanda faaliyet gösteriyor.Sistem 9, DS alanında; yazılım, donanım, kurulum,teknik servis ve içerik yönetimi de dahil olmak üzere anahtar teslimi çözümler sunuyor.

Sinema Afişleri Dijitalleşti
Sinema Afişleri Dijitalleşti
Sinema Afişleri Dijitalleşti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Teknolojideki hızlı değişim, sinema afişlerini de dönüştürdü. Sistem 9, Türkiye’deki birçok sinemanın gişe üstü ve salonlara koyup yönettiği dijital afişlerle, seyirciye filmin fragmanından görseline, gösterilme saatinden oynatılacağı salona kadar birçok bilgiyi aynı anda görme imkânı sunuyor.

Sinema sanatı, belli bir yaşın üzerindeki kesimde kahkahadan gözyaşına, maceradan hayale kadar önemli izler bırakmayı başardı. Seyrine doyulmaz filmlerin oynadığı ‘Beyaz Perde’ sayesinde çoğumuz hayal dünyamızda birbirinden farklı yolculuklara çıktık. Bazıları ise eski günlerin özlemini, o filmlerin kağıt afişleriyle gideriyor.

Türkiye’de 2005 yılından itibaren açılan AVM’lerdeki sinemaların dijitalleşmesiyle oyunun kuralları değişti. Hayatımızın her alanına hızla giren dijitalleşme, sinemaları ve afişlerini de dönüştürdü. Türkiye’deki dijital sinema sayısının 2 bine yaklaştığını belirten Sistem 9 Pazarlama Müdürü Harun R. Akol, “Kâğıt afişlerin yerini filmin adı, gösterileceği salon ve saatlerini gösteren dijital ekranlar alıyor. ‘Dijital afiş’ diye adlandırdığımız ekranlara multimedya hizmetler kapsamında profesyonel şekilde hazırlanan video kurgu ve montaj hizmetlerini ekliyoruz. Öne çıkan görsellik, seyircinin sinema salonlarına ilgisini artırıyor” diyor.

Aralarında AFM, Agora, Arcadium, CanPark, Cineatlas, Cinefly, Cinemaximum, Cinemo Grand Pera, Cinetech, Favori, Site, Capitol Spectrum gibi markaların bulunduğu sinema salonlarını dijital afişlerle tanıştırdıklarını hatırlatan Akol şu bilgiyi verdi: “Bu markalardan sadece Cinemaximum'un 100 sinema salonundaki 2 bin 500 dijital ekranı tek merkezden yönetiyoruz. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde hizmet verdiğimiz diğer markaların sinema salonlarında kurup yönettiğimiz dijital ekran sayısı ise toplamda 5 bini aşıyor.”

Dijital Afişler kime ne sunuyor?

Sistem 9'un, Türkiye'nin 81 ili ve 20 farklı ülkede, perakende, restoran, ulaştırma, konaklama, ulaştırma, bankacılık, sinema ile kamu sektöründe kurup yönettiği dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının sayısı 40 bini aştı. Sistem 9'un Kurumsal TV Sistemleri, Dijital Menuboard Sistemleri, Videowall Sistemleri, İnteraktif Uygulamalar, Toplantı Odası ve Otomasyon Sistemleri ile LED Ekran Sistemleri gibi alanlarda da özel uygulamaları bulunuyor.

Dünya ve Türkiye’nin en çok bilinen şirketleri ile çalışan Sistem 9'un yüzde 51 hissesini önde gelen yatırım fonlarından National Bank of Kuwait (NBK CAPITAL), 25.11.2014 tarihinde devraldı. Şirket yönetimi, kurumsal çözümler hizmetlerinin yanı sıra, özellikle açıkhava reklam alanlarını daha da büyütmek için yeni yatırımlar yapıyor. Bu alandaki kendilerine ait bir reklam ağına yatırımlarını, yeni markaları "LOOK! screens" ile gerçekleştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Görüntülü Bülten Reebok Mudrace’Te 500’Den Fazla Sporcu Yarıştı!

Spor, çamur ve eğlencenin birleştiği koşu festivali Reebok Mudrace, 22 Temmuz Pazar günü, Yeşilvadi Şile’de sporseverlerle buluştu. Gün boyunca yetişkin ve çocuk sporcular, çamur ve zorlu engellerle donatılmış iki farklı parkurda yarıştı. Fitness tutkunları, doğayla iç içe keyifli bir patikada kendilerine meydan okudu. Yarışmacılar finish çizgisine çamur içinde büyük bir mücadelenin ardından ulaştı. 5K boyunca 20’den fazla engeli aşarak yarışan koşuculardan Mustafa Araç ve Seda Kurtuldu birinci olurken, 7-9 yaş kategorisinde Kuzey Başol ve Yasemin Çatmaz birinci oldu; Efe İşler ve Duru Ak ise 10- 12 yaş kategorisindeki kazananlar oldu.


Kilim Mobilya "Kurumsal Satışlar"Da Atağa Geçiyor

Kilim Mobilya "kurumsal satışlar"da atağa geçiyor


Yemekte Denge Mutfağı’Ndan Lezzetli Ve Besleyici Yaz Tarifleri

Sabri Ülker Vakfı’nın sağlık için dengeli ve lezzetli tariflerle videolarını hazırladığı “Yemekte Denge Mutfağı” yaz aylarına özel reçetelerle meraklılarını bekliyor. Yemekte Denge Mutfağı’nın pratik tarifleri yaz sofralarına lezzet katıyor.


Kripto Para Piyasasında " Referans" Fırsatı

Web ve mobil arayüzleri en üst düzey güvenlik sistemleri ile donatılan Bitlo.com, referans sistemi ile kullanıcılara müşteri memnuniyetini en üst seviyeye taşıyacak pek çok fırsat sunuyor.


Takeda Türkiye’Ye Peer Awards For Excellence 2018’Den 3 Ödül Geldi

İngiltere’nin en prestijli uluslararası ödül programlarından biri olan


Etiketler: sinema, dijital, Türkiye, Sistem, Sistemleri

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.