29 Haziran 2018 Cuma 10:47

GÜNDEM

Sinema Afişleri Dijitalleşti

Sistem 9 Hakkında Merkezi İstanbul’da bulunan Sistem 9, uçtan uca Dijital Signage (DS) entegrasyon çözümleri ve Dijital Ev dışı (DOOH) reklam kanalları konusunda lider bir firmadır. Şirket, Kurumsal Çözümler ve Reklamcılık olmak üzere iki ayrı alanda faaliyet gösteriyor.Sistem 9, DS alanında; yazılım, donanım, kurulum,teknik servis ve içerik yönetimi de dahil olmak üzere anahtar teslimi çözümler sunuyor.

Sinema Afişleri Dijitalleşti
Sinema Afişleri Dijitalleşti
Sinema Afişleri Dijitalleşti
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Teknolojideki hızlı değişim, sinema afişlerini de dönüştürdü. Sistem 9, Türkiye’deki birçok sinemanın gişe üstü ve salonlara koyup yönettiği dijital afişlerle, seyirciye filmin fragmanından görseline, gösterilme saatinden oynatılacağı salona kadar birçok bilgiyi aynı anda görme imkânı sunuyor.

Sinema sanatı, belli bir yaşın üzerindeki kesimde kahkahadan gözyaşına, maceradan hayale kadar önemli izler bırakmayı başardı. Seyrine doyulmaz filmlerin oynadığı ‘Beyaz Perde’ sayesinde çoğumuz hayal dünyamızda birbirinden farklı yolculuklara çıktık. Bazıları ise eski günlerin özlemini, o filmlerin kağıt afişleriyle gideriyor.

Türkiye’de 2005 yılından itibaren açılan AVM’lerdeki sinemaların dijitalleşmesiyle oyunun kuralları değişti. Hayatımızın her alanına hızla giren dijitalleşme, sinemaları ve afişlerini de dönüştürdü. Türkiye’deki dijital sinema sayısının 2 bine yaklaştığını belirten Sistem 9 Pazarlama Müdürü Harun R. Akol, “Kâğıt afişlerin yerini filmin adı, gösterileceği salon ve saatlerini gösteren dijital ekranlar alıyor. ‘Dijital afiş’ diye adlandırdığımız ekranlara multimedya hizmetler kapsamında profesyonel şekilde hazırlanan video kurgu ve montaj hizmetlerini ekliyoruz. Öne çıkan görsellik, seyircinin sinema salonlarına ilgisini artırıyor” diyor.

Aralarında AFM, Agora, Arcadium, CanPark, Cineatlas, Cinefly, Cinemaximum, Cinemo Grand Pera, Cinetech, Favori, Site, Capitol Spectrum gibi markaların bulunduğu sinema salonlarını dijital afişlerle tanıştırdıklarını hatırlatan Akol şu bilgiyi verdi: “Bu markalardan sadece Cinemaximum'un 100 sinema salonundaki 2 bin 500 dijital ekranı tek merkezden yönetiyoruz. Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde hizmet verdiğimiz diğer markaların sinema salonlarında kurup yönettiğimiz dijital ekran sayısı ise toplamda 5 bini aşıyor.”

Dijital Afişler kime ne sunuyor?

Sistem 9'un, Türkiye'nin 81 ili ve 20 farklı ülkede, perakende, restoran, ulaştırma, konaklama, ulaştırma, bankacılık, sinema ile kamu sektöründe kurup yönettiği dijital yayın ve bilgilendirme ekranlarının sayısı 40 bini aştı. Sistem 9'un Kurumsal TV Sistemleri, Dijital Menuboard Sistemleri, Videowall Sistemleri, İnteraktif Uygulamalar, Toplantı Odası ve Otomasyon Sistemleri ile LED Ekran Sistemleri gibi alanlarda da özel uygulamaları bulunuyor.

Dünya ve Türkiye’nin en çok bilinen şirketleri ile çalışan Sistem 9'un yüzde 51 hissesini önde gelen yatırım fonlarından National Bank of Kuwait (NBK CAPITAL), 25.11.2014 tarihinde devraldı. Şirket yönetimi, kurumsal çözümler hizmetlerinin yanı sıra, özellikle açıkhava reklam alanlarını daha da büyütmek için yeni yatırımlar yapıyor. Bu alandaki kendilerine ait bir reklam ağına yatırımlarını, yeni markaları "LOOK! screens" ile gerçekleştiriyor.

İlginizi Çekebilir

Planet Ve Basf’Den Avrupa’Da Tarımı Destekleyecek Teknoloji İş Birliği & Görseller

Entegre havacılık ve veri analitiği şirketi olan Planet ve dünyanın lider kimya şirketi BASF, tarımla ilgili kararların daha etkili bir şekilde alınmasını sağlamak üzere Avrupalı çiftçilere uydu görüntülerinin ve verilerin zamanında ulaştırılmasıyla ilgili bir ticari anlaşma imzaladıklarını duyurdu. BASF, dijital tarım platformu markası xarvio™ için tarla ölçütleri ve bilgilerine destek sağlamak üzere analitik bilgiler geliştirmek için Planet’in günlük, global uydu görüntülemesini kullanacak.


Ofix.Com Hizmet Kalitesini Belgelerle Tescillemeye Devam Ediyor

Başarılı bir yılı geride bırakan Ofix.com, üst üste aldığı kalite belgeleriyle de adından sıkça söz ettirmeye başladı. 40 bin aktif müşterisiyle Ofis sarf malzemeleri tedariki pazarının önemli bir oyuncusu olan Ofix.com, sektörde en fazla kalite belgesine sahip olan şirketlerden birisi konumunda.


Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’Nden Potansiyel Otomotiv Yatırımcılarına Çağrı

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi, Türk otomotiv sanayinin potansiyeli ve iş fırsatlarının değerlendirildiği bir yatırım etkinliği düzenledi. Türkiye’nin ihracat lideri Ford Otosan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte, Türkiye’de henüz yatırımı bulunmayan, ancak buna yönelik istişareleri yürüten firmalar da yer aldı.


Düzeltme Beklenen Xbox One Oyunu Crackdown 3 Oyun Severlerle Buluştu

Beklenen Xbox One oyunu Crackdown 3 oyun severlerle buluştu


Basın Bülten Çocukluk Çağı Kanserlerinde Umut Veren Gelişmeler

15 Şubat Uluslararası Çocukluk Çağı Kanseri Günü


Etiketler: sinema, dijital, Türkiye, Sistem, Sistemleri

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.