24 Temmuz 2019 Çarşamba 10:50

GÜNDEM

Şirketiniz Büyüyor Mu Yoksa Dağılıyor Mu

Şirketler, odaklanarak büyüme yerine dağınık büyümeyi tercih ederek başarısız oluyor.

Şirketiniz Büyüyor Mu Yoksa Dağılıyor Mu
Şirketiniz Büyüyor Mu Yoksa Dağılıyor Mu
Şirketiniz Büyüyor Mu Yoksa Dağılıyor Mu
Şirketiniz Büyüyor Mu Yoksa Dağılıyor Mu
Şirketiniz Büyüyor Mu Yoksa Dağılıyor Mu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Şirketler, büyüyoruz derken dağılmadıklarına emin olmalı…

Türkiye’nin de aralarında bulunduğu gelişmiş ekonomilere bakıldığında holdinglerin büyüme stratejisinin belli bir alana odaklanarak büyüme yerine çok daha dağınık bir yapı içinde olduğu görülüyor.

Bir şirket yapısının uzun vadede başarılı olması için; ARGE, inovasyon, iyi bir İK yönetimi, katma değer yaratmaya önem verme; odaklanma, istikrar, tüketici davranışlarını iyi takip ederek doğru analizler yapabilme ve sürdürülebilir finansal yönetim gibi pek çok yetkinliğin bir arada bulunması gerekiyor. Büyümenin temelini oluşturan bu kriterler, şirketlerin uzun vadeli büyümelerinin temeli oluşturan atacakları sonraki adımlara dayanak olması anlamında en değerli yetkinliklerdir.

Ülkemizde holding büyüme stratejilerinin uzun vadeli olmak yerine mevcut konjonktürlerin getirdiği fırsatlardan maksimum düzeyde faydalanma üzerine inşa edilmiş durumda olduğunu belirten Dinamo Danışmanlık Kurucu Ortağı, Kamu Özel Ortaklığı (PPP) ve Proje Finansmanı Uzmanı Fatih Kuran, "1992 yılından bu yana proje ve yatırım finansmanı ile ilgili çalışmalar yapan bir kişi olarak Yap İşlet Devret enerji yatırımları, tekstil, perakende zincirleri, AVM, otel, farklı sektörlerde PPP (Kamu Özel Ortaklığı) projeleri ve son dönemde de yenilenebilir enerji yatırımları ile devam eden bir trendi gözlemleme imkânım oldu. Gelişmekte olan ekonomilerde ülkenin gelişim potansiyeline paralel yeni fırsatların görece çok daha fazla olması holdinglerin yatırımlarındaki bu dağınık yapının önemli nedenlerinden biri durumunda" dedi.

Doğru Süreç Yönetimi ve Deneyim Önemli

Girişimcilerin karşılarına çıkan fırsatlardan faydalanmak istemesinin doğal bir durum olduğuna değinen Fatih Kuran, konuyla ilgili şunları söyledi: "Tespitlerim yapılan hataların daha ziyade süreç yönetimi ile ilgili olduğu yönünde. Ürün çeşitlendirmek isteyip kendilerine yeni bir alana girmek durumunda kalan şirketler bu süreci layıkıyla yönetemiyorlar. Bunun sonucu olarak da dağılıyorlar. Çok sevdiğim ‘Çıraklığını yapmadığınız işin ustası olamazsınız’ sözünde çok güzel ifade edildiği gibi mevcut bilgi ve deneyimleri yeni iş alanında yeterli olmayan şirketler özellikle işletme ve gelir yaratma konularında sınıfta kalmaktalar. Sektörlerindeki geçmiş deneyimleri ve başarılarının kendilerine sağlamış olduğu, çoğu zaman içi dolu olmayan, öz güvenle her işin altından tek başıma kalkarım inancı çoğu zaman başarı yerine başarısızlık getirmektedir. Konfor alanlarını teşkil eden ve başarılı oldukları alanın dışında yatırım yapacak olan şirketlerin mutlaka bu yeni alanda hangi ilave deneyim ve yetkinliklerin gerekli olduğunu çok iyi etüd etmesi gerekir. Belli boşlukların, belirsizliklerin ve bunlara bağlı ihtiyaçların olması neredeyse kaçınılmaz bir durumdur. Bu ihtiyaçlar bünyeye yeni uzmanların katılması ve/veya danışmanlık alınmak sureti ile giderilmelidir."

İlginizi Çekebilir

Bmw E36 Kazanma Fırsatı. Derby’Den, Türkiye’Nin İlk Modifiye Araç Kampanyası

Türkiye’de üretilen tek tıraş bıçağı markası Derby, bileme tekonolojisi, bıçak açıları ve bıçak yerleşimi ile artık daha konforlu ve sinek kaydı tıraş imkanı sunan Yeni Derby Samurai’nin tanıtımı için “Yakışır” kampanyasıyla tüketicileriyle buluşuyor. Derby, bu kampanya kapsamında tüketicilerine ünlü Youtube fenomeni ve otomobil severlerin çok yakından tanıdığı Doğan Kabak’ın modifiye edeceği 1994 Model BMW E36’yı çekilişle armağan ediyor. Sosyal medyada modifiye ettiği araçlarla geniş bir hayran kitlesine ulaşan Doğan Kabak, 1994 Model BMW E36’nın aracın modifiyesini Derby’nin sosyal medyadaki takipçilerinden gelen yorumlarıyla gerçekleştirecek.


Giderek Yükselen Trend “Ameliyatsız Güzelleşme”

Estetikte ameliyatsız işlemlere talep giderek artıyor. İnsanların bu alana yönelmesi hakkında açıklamalarda bulunan Esteworld Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Servet Terziler, “Yüz gençleştirme tedavilerine talep giderek artıyor. Bunda ameliyatsız işlemlere geçiş etkili oldu. İnsanlar bu yolu daha hızlı ve güvenilir buluyor.” dedi.


Kadınlar Melis Goral Tasarımları İle Yeni Yılı Şık Karşılıyor Bülten&Görseller

Melis Goral özgün tasarımları ve zarif duruşuyla yeni yıla özel şık hediye seçenekleri sunuyor


Gastronometro Çok Özel Konuklar Ve Sunumlarla Yılın En Önemli Gastronomi Etkinliklerinden Sirha'da

Restoran, otel ve yiyecek -içecek profesyonellerine yönelik, uluslararası düzeyde seçkin ve kapsamlı bir organizasyon olan Sirha İstanbul’un 14 - 16 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek etkinliğine, Metro Türkiye’nin gastronomi keşif platformu Gastronometro da katılıyor.


Harris Tweed X Eastpak

Eastpak ve Harris Tweed, zengin miraslarını ve kaliteli işçiliklerini üç klasik Eastpak tasarımını yeniden canlandırarak kutluyor. Vintage yünler ve modern naylonlar İskoç manzaralarından ilham alan renklerden oluşan bir paletle dayanıklı bir Eastpak tuvalinin üzerinde bir araya geliyor.


Etiketler: yeni, olması, büyüme, yerine, daha

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.