17 Ekim 2019 Perşembe 11:46

GÜNDEM

“Şirketler Hibrit Bulutun İdeal Bt Modeli Olduğunun Farkında”

Hewlett Packard Enterprise (HPE) ve Nutanix (NASDAQ: NTNX), Nisan ayında başladıkları iş birliğinin sonucunda, HPE’nin entegre hizmet olarak (aaS) hibrit bulut teklifi olan, Nutanix için HPE GreenLake ve HPE ProLiant DX çözümünün genel kullanıma sunulduğunu duyurdu. Bu iş birliği ile HPE ve Nutanix, müşterilerine ve iş ortaklarına kendi hibrit bulut stratejilerine kurmaları için tercih özgürlüğü sunuyor. Ayrıca, Nutanix için HPE GreenLake ve ProLiant DX Çözümleri şirketlerin daha hızlı hareket edebilmesini, maliyetleri düşürebilmesini ve müşterilerine daha geniş seçenekler sunabilmesini sağlıyor.

“Şirketler Hibrit Bulutun İdeal Bt Modeli Olduğunun Farkında”
“Şirketler Hibrit Bulutun İdeal Bt Modeli Olduğunun Farkında”
“Şirketler Hibrit Bulutun İdeal Bt Modeli Olduğunun Farkında”
“Şirketler Hibrit Bulutun İdeal Bt Modeli Olduğunun Farkında”
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

“Tüm dünyada şirketler hibrit bulutun ideal BT modeli olduğunun farkında ve bunu kolayca uygulayabilecekleri çözümlere ihtiyaç duyuyorlar.” diyen Nutanix Ürün ve Çözüm Pazarlamadan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Monica Kumar, “Yöneticiler böylece işleri için önem taşıyan uygulamalara odaklanabilsinler diye temeldeki bulut altyapısını görünmez kılmayı amaçlıyoruz. HPE ile iş birliği yaparak daha fazla kurumsal şirkete en doğru hibrit bulut çözümünü kolayca bulabilecekleri yollar ve ölçeklendirme olanakları sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

“Günümüzde kurumlar, müşterilerinin beklediği düzeyde hizmet sunabilmek için hibrit bulut sistemlerinden yararlanıyor. Veriyi istenilen yerde saklama esnekliği sunan hibrit bulut sistemleri, kurumlara aradıkları seviyede kontrol sağlıyor ve iş yüklerini daha verimli bir şekilde ölçeklendirme olanağı veriyor.” diyen HPE Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Pointnext Hizmetleri Genel Müdürü Pradeep Kumar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Nutanix ile birlikte sunduğumuz çözüm sayesinde müşterilerimize daha yüksek hız, esneklik, kontrol ve tercih olanaklarına sahip bulut becerileri sağlıyoruz. Müşterilerimiz böylece, işlerini ileriye taşıyacak yenilikçi dijital girişimlere odaklanabiliyorlar.”

HPE GreenLake çözümü Nutanix Enterprise Cloud OS yazılımı ve dahili AHV hipervizöründen yararlanarak, tamamen HPE tarafından yönetilen özel bir bulut sunuyor. Toplam sahip olma maliyetini düşüren ve daha hızlı değer yaratan bu çözüm, müşterilere kullandıkları hizmet başına ödeme yapma olanağı tanıyor. HPE GreenLake ile şirketler kendi istedikleri teknolojileri kullanarak BT çözümleri tasarlayabiliyor ve bunları kolayca kullanabiliyor. Ön tedariğin düşürülmesiyle yatırım giderleri yüzde 30’a kadar azalıyor, BT operasyonları elemanlarının üzerindeki destek yükünün çekilmesiyle BT kaynaklarından yararlanma oranı yüzde 40 artıyor. Böylece kritik BT projelerinden daha çabuk değer alınabiliyor.[1] Hizmet şeklinde sunulan çözüm şimdi HPE GreenLake’in sunulduğu 50’den fazla ülkede kullanılabiliyor. Nutanix için HPE GreenLake çözümü öncelikle Son Kullanıcı Bilgi İşlem girişimleri, veri tabanları ve özel bulutların müşterilerde uygulanmasını basitleştirmeye odaklanacak.

HPE ProLiant DX çözümü, HPE fabrikalarında Nutanix yazılımı önceden yüklenmiş HPE ProLiant ve Apollo sunucuları üzerine kuruldu. HPE ProLiant DX, sektör lideri Nutanix yazılım ve sunucu teknolojisini anahtar teslim bir çözüm halinde sunarak kurumsal şirketlerin modern veri merkezi mimarilerine uyumunu hızlandırıyor.

“HPE ProLiant sistemleri üzerinde çalışan Nutanix Enterprise Cloud yazılımları, BT ekibim için kurulumu kolay, esnek ve güvenilir bir çözüm oldu.” diyen San Fransisco Bölge Savcılığı CIO’su Herman Brown, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çözümü kullanmaya başladığımızdan itibaren ekibim altyapı yönetimiyle daha az ilgilenerek yeni uygulamalar ve hizmetler sunmaya daha fazla fazla vakit bulabildi.”

“Hem HPE hem de Nutanix’in iş ortağı olan PQR, Nutanix ile HPE çözümlerinin bir araya geleceği günü bekliyordu. Şimdi o an geldi. Ortak çözümün HPE GreenLake üzerinden bir hizmet olarak da sunulmasından özellikle memnunuz.” diyen PQR Ticari Direktörü Marco Lesmeister, ardından şunları söyledi: “PQR olarak her zaman müşterilerimize anlaşılabilir ve sade teklifler sunmaya çalışıyoruz. Müşterilerimizin tüm BT altyapı yönetimi sorumluğunu alıp bunu kullanım başına ücretlendiriyoruz. GreenLake çözümü bize bunu yapma fırsatı veriyor. PQR’a veya müşterilerimize hiçbir risk oluşturmadan ölçeğimizi kolayca ayarlayabiliyoruz.”

Summit Partners LLC Büyük Ortağı Jon Lankert ise şöyle konuştu: “HPE ile Nutanix arasındaki iş birliği bizi çok heyecanlandırıyor. Nutanix Enterprise Cloud yazılımı ve HPE donanımları bir araya gelerek müşterilerimize geniş ölçeklendirme olanağına sahip, kolayca geliştirilebilen bir çözüm sunuyor. Nutanix yazılımını HPE teknolojisiyle birlikte HPE GreenLake üzerinden satma olanağı bizim için çok iyi bir fırsat. Bu iş birliğiyle müşterilerimiz HPE ve Nutanix’in avantajlarına birlikte kavuşurken, hiçbir ön ödeme yapmadan yalnızca kullandıkları çözümlerin aylık ücretini ödeyecek.”

HPE hakkında

HPE, müşterilerin veriyi sınırdan buluta kadar kusursuz şekilde yakalamasını, analiz etmesini ve veriye göre hareket etmesini sağlayan akıllı çözümler geliştirmeye odaklı bir global teknoloji lideridir. Yeni iş modelleri geliştiren, yeni müşteri ve çalışan deneyimleri oluşturan ve bugünkü ve gelecekteki operasyonel verimi artıran HPE, müşterilerin iş sonuçlarına daha hızlı ulaşmasını sağlıyor. Daha fazla bilgi için www.hpe.com adresini ziyaret edebilir veya @HPE Twitter hesabından bizi takip edebilirsiniz.

Nutanix hakkında

Bulut yazılımı ve hiper-bütünleşik altyapı çözümlerinde tüm dünyada lider konumda olan Nutanix, altyapıyı görünmez kılarak, BT yetkililerinin işletmelerine güç katacak uygulama ve hizmetler üzerine yoğunlaşabilmesini sağlıyor. Nutanix Enterprise Cloud OS yazılımını, genel, özel ve sınır bulutların tümünde tek tıkla uygulama yönetimi ve mobilite sağlayabilmek adına dünyanın her yerinden pek çok işletme kullanmaktadır. Nutanix sayesinde işletmeler, çarpıcı seviyede düşük toplam sahip olma maliyetleriyle, her ölçekte her uygulamayı çalıştırabilmektedir. Sonuç olarak kurumlar, uygulama sahiplerine gerçek bir bulut benzeri deneyim yaşatabilen, yüksek performanslı BT ortamlarını talep üzerine sağlayabilmektedir. Daha fazla bilgi için www.Nutanix.com adresini ziyaret edebilir veya @Nutanix Twitter hesabından bizi takip edebilirsiniz.

© 2019 Nutanix, Inc. Tüm hakları saklıdır. Nutanix, Nutanix logosu ve burada adı geçen diğer Nutanix ürün ve hizmetleri, Nutanix Inc. şirketinin ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markaları veya ticari markalarıdır. Burada belirtilen diğer tüm marka isimleri sadece tanıtım amaçlıdır ve ilgili sahiplerinin ticari markaları olabilir.

[1] HPE GreenLake Flex Capacity’nin toplam ekonomik etkisi, Forrester, Mayıs 2018

İlginizi Çekebilir

2019 İhracat Şampiyonları Belli Oldu

ELEKTRİK-ELEKTRONİK SEKTÖRÜNÜN 2019 İHRACAT ŞAMPİYONLARI BELLİ OLDU


Haftanın Teknolojik Ürünleri Tüm A101 Marketlerinde Satışta

Evinizde ihtiyaç duyduğunuz bir çok teknolojik ürün uygun fiyatlarla A101 marketlerinde tüketicilerle buluşuyor.


“Sürdürülebilir Tarım Modelimiz İle Çiftçilerimizin Masrafı Azalıyor, Gelirleri Artıyor”

Barilla Gıda, Boğaziçi Üniversitesi Tarım Platformu tarafından bu yıl 2'nci kez düzenlenen Tarım ve Gıda Değer Zinciri Zirvesi’nde Türkiye’deki çalışmalarını paylaştı. Barilla Gıda Genel Müdürü Piero Mirra, “Durum Buğdayı Tarımında Sürdürülebilir Bir Dönüşüm” oturumunda şirketin Türkiye’de hayata geçirdiği sürdürülebilir tarım çalışmaları ve teknolojinin de desteğiyle ulaşılan sonuçları paylaştı. Mirra, Barilla'ya özgü sürdürülebilir tarım modeli ile geleneksel yöntemlerin sonuçlarını karşılaştırdıklarında, gelirler yüzde 6 artarken, maliyetlerin yüzde 7, ekolojik ayak izinin yüzde 8, karbon ayak izinin ise yüzde 19 azaldığını açıkladı.


Cihaz İadesinin Şekli Tüketici Mevzuatına Aykırı! Avukat Cevat Kazma

İnternet sağlayıcıları ve TV platformları, aboneliklerini sonlandıran kullanıcılardan modem, uydu cihazı, kumanda gibi ekipmanları şubelerine teslim etmesini istiyor. Şirketler, teslim edilmeyen cihazlar olduğunda ise yüksek bedelli faturalandırma yapıyor. Avukat Cevat Kazma, sürecin tüketici mevzuatına aykırı olduğunu belirterek, cihazların kullanıcı tarafından teslim edilmek zorunda olmadığını ve tahsil edilen cihaz bedellerinin fahiş bedeller olduğunu söylüyor.


Durmazlar Raylı Sistemler Türkiye’Den Dünyaya İlk Tramvay İhracatını Gerçekleştirdi & Görseller

Türkiye’nin teknoloji üreten önde gelen kuruluşlarından olan Durmazlar Makine’nin gücü ve teknolojik desteğiyle Türkiye’de ilk defa tramvay üretimini gerçekleştiren Durmazlar Raylı Sistemler, Polonya’nın önde gelen şehirlerinden olan Olsztyn Belediyesi’nin açtığı ihaleyi kazanarak Türkiye’nin ilk tramvay ihracatını gerçekleştirdi.


Etiketler: Nutanix, daha, GreenLake, için, bulut

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.