24 Temmuz 2019 Çarşamba 09:01

GÜNDEM

Şirketler İçin Yeni Ağ Güvenliği Modeli Sıfır Güven Yaklaşımı

SİBER GÜVENLİKTE SIFIR GÜVEN YAKLAŞIMI NEDİR?

Şirketler İçin Yeni Ağ Güvenliği Modeli  Sıfır Güven Yaklaşımı
Şirketler İçin Yeni Ağ Güvenliği Modeli  Sıfır Güven Yaklaşımı
Şirketler İçin Yeni Ağ Güvenliği Modeli  Sıfır Güven Yaklaşımı
Şirketler İçin Yeni Ağ Güvenliği Modeli  Sıfır Güven Yaklaşımı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ŞİRKETLER İÇİN YENİ AĞ GÜVENLİĞİ MODELİ:

SIFIR GÜVEN YAKLAŞIMI

Günümüzde şirketler için paradan daha değerli olan veriler, şirket ağlarında hareket ediyor ve depolanıyor. Bundan dolayı önemli verileri taşıyan ağların güvenliği de şirketler için hayati değer taşıyor. Ağları güvende tutmak için standart güvenlik modellerinin işlevsiz kalabildiğini belirten Komtera Teknoloji güvenlik uzmanları, şirketlere yeni ağ güvenliği modeli olan sıfır güven anlayışını öneriyor.

Standart güvenlik modelleri, şirket ağındaki her şeyin güvenilir olabileceği varsayımıyla çalışıyor. Ancak, eskiyen kavram ve yöntemleri içeren standart güvenlik modelleri, siber saldırganları artık eskisi kadar zorlamıyor. Saldırganların içeriden yarattığı tehditler konusunda daha gelişmiş hale gelmesiyle birlikte ağlara bir kez yayılmalarını engellemek için yeni güvenlik uygulamaları gerektiğini belirten Komtera Teknoloji güvenlik uzmanları, şirket ağlarının güvenliği için sıfır güven yaklaşımını öneriyor.

Stratejik Bir Güvenlik Modeli: Sıfır Güven Yaklaşımı

Sıfır güven yaklaşımının amacı ağları, bulut ortamlarını veya uç noktaları daha güvenilir hale getirmek değil, güven kavramını tamamen dijital sistemlerden kaldırmak. Bu fikrin temelinde, çalışan ve diğer iş ortaklarında görülen güven anlayışı farklılığının yattığını belirten Komtera Teknoloji güvenlik uzmanları, şirketlerde ağ güvenliği için güven seviyesinin kişi, durum, yönetim gibi kaynaklara karşı sıfıra getirilmesinin sağladığı faydaları 3 temel noktada ele alıyor.

1. Sıfır güven, stratejik bir güvenlik girişimidir. İhlallerin, çoğu zaman kötü niyetli veya kazayla ortaya çıkan iç nedenlere bağlı olduğunu hatırlatan Komtera Teknoloji güvenlik uzmanları, sıfır güven anlayışı ile hassas işlerin ve müşteri verilerinin, kullanıcılara işlerini yapmaları için gereken en az erişimi sağlayarak korunması gerektiği anlamına geldiğini ifade ediyor.

2. Sıfır güven, şirketlere bir metodoloji sunar. Etkili ve güvenli bir ağ kurmanın yolu, ilk önce neyin korunması gerektiği ve sistemlerin nasıl çalıştığını anlamaktan geçiyor. Sıfır güven anlayışının benimsenmesi, iş bölümlemenin kullanımını tanımlarken şirketlere de bölümlere ayrılmış bir ağ oluşturmak için gerekli bir metodoloji sunuyor. Sıfır güven anlayışının bir takım elbise dikmek gibi olduğunu belirten Komtera Teknoloji güvenlik uzmanları, özel giysilerin dikimi gibi sıfır güvenin de benzer bir işlemle şirketleri ölçüp, biçimlendirip belirli bir plan içerisinde hareket ettirdiğini açıklıyor.

3. Sıfır güven, güçlü bir önleme stratejisidir. Sıfır güven, tüm şirket genelinde uygulandığında, şirket ağlarından uç noktaya ve buluta kadar güçlü bir önleme stratejisini içerisinde barındırıyor.

Sıfır Güven Yaklaşımını İzleme Yolları

Komtera Teknoloji güvenlik uzmanları, şirketlerin hassas verilerinin ve kritik varlıklarının korunmasını kolaylaştırmak için uygulamaları gereken sıfır güven yaklaşımında izlemeleri gereken adımları şöyle sıralıyor.

1. Riski en aza indirin. Şirketler, kritik varlıklarının erişimini, rol ve bilinmesi gerekenler temelinde kısıtlayarak korumalılar. Uygun trafik ve veri akışı tanımlanarak uygulamaya, kullanıcıya ve akışlara görünürlük kazandırılabilir.

2. İşlemleri basitleştirin. Kullanıcı kimliği ve uygulama kimliği etrafında tasarlanan yeni nesil bir güvenlik duvarı ile ağ dağıtımı ve uygulanmasını basitleştirin. Böylece şirketler, güvenlik ekiplerinin politika kurallarını, veri davranışına, kullanıcının veya bu verilerle etkileşime giren uygulamaların davranışına göre yazmalarını sağlayabiliyor.

3. Uygulamayı hızlandırın. Şirket içi, bulut içi ve ortak ekosistemler arasında dağıtım, yönetim ve entegrasyon süresini azaltmanın önemli olduğunu ifade eden Komtera Teknoloji güvenlik uzmanları, şirketlerin sıfır güven yaklaşımı ile olay hacmini en aza indirerek ve kritik olaylar için yanıt ve düzeltme süresini azaltarak, uyumluluk ve denetimi kolaylaştıracak sınırlı kaynakları etkin bir şekilde kullanması gerektiğini öneriyor.

Komtera Teknoloji Hakkında:

Komtera Teknoloji, 20 yılı aşkın tecrübesiyle, bilginin güvenliği ve gizliliği konusunda mevcut/potansiyel zafiyetleri ve risk/tehdit unsurlarını ortadan kaldırmak üzere alanında uzman bilgi güvenlik çözümleri üreticilerinin distribütörlüğünü yürütmektedir. Bu çözümler birbirleriyle entegre olabilen ve KOBİ’lerden büyük işletmelere kadar farklı ihtiyaçları karşılayabilecek çözümlerdir.

Bu bağlamda Komtera Teknoloji çatısı altında; Firewall, uç nokta güvenliği, web uygulama güvenlik duvarı, mobil cihaz kontrolü, e-posta güvenliği, web güvenliği, saldırı önleme, kimlik yönetimi ve iki faktörlü doğrulama, veri tabanı güvenliği, veri şifreleme, zafiyet yönetimi, kullanıcı denetimi ve kontrolü, veri sızıntısı önleme, ağ erişim kontrolü, güvenlik olay yönetimi gibi farklı çözümler bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

İbb, “Kadın Sığınma Evi” Açacak

Önümüzdeki günlerde Kadın Sığınma Evi açacaklarını belirten İBB Daire Başkanı Yavuz Saltık, “Amacımız insan odaklı; kadına, çocuğa, hayvan dostlarına, engellilere ve yaşlılara dost bir belediye olmaktır” dedi.


‘Romantizma’ 13 Kasım Çarşamba Trump Kültür Ve Gösteri Merkezi’Nde

Janset Paçal ve Gökçe Özyol’un rol aldığı sezonun iddialı oyunları arasında bulunan ‘Romantizma’, 13 Kasım Çarşamba günü saat 20.30’da Trump Kültür ve Gösteri Merkezi’nde sahneleniyor.


Fairmont Quasar İstanbul’Un İletişim Danışmanlığı Ajansı Golın İstanbul Oldu

Merkezi konumu, modern mimarisi ve çağdaş iç dizaynı ile dikkat çeken Fairmont Quasar İstanbul, Fairmont’un tüm dünyada ilke edindiği “güçlü yerel bağlantılara önem verme” prensibinden yola çıkarak sunduğu hizmet ve mekanlarıyla, misafirlerine unutulmaz deneyimler yaşatıyor.


‘Trafik Dedektifleri’ Jandarma İle Büyümeye Devam Ediyor

“OPET TRAFİK DEDEKTİFLERİ” PROJESİ KAPSAMINDAKİ


Desıgn Week Turkey Tanıtım Toplantısı Tasarım Dünyasını Bir Araya Getirdi

Türkiye’de tasarım kültürünün oluşmasına ve Türk tasarımcıların dünyaya tanıtılmasına büyük katkı sağlayan Design Week Turkey 2019 (Türkiye Tasarım Haftası) Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından 14-17 Kasım 2019 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. 12 Kasım Salı akşamı Çırağan Kempinski’de TİM Başkanı İsmail Gülle’nin ev sahipliğinde düzenlenen Design Week Turkey tanıtım toplantısına Türk tasarımcılar, iş dünyası ve hafta boyunca konuşmalarıyla tasarım dünyasının yeniliklerini aktaracak yurtdışından ünlü tasarımcılar katıldı.


Etiketler: güvenlik, güven, için, Komtera, Teknoloji

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.