30 Nisan 2019 Salı 09:03

GÜNDEM

Şirketlerin %92’Si İç Tehditlere Karşı Endişe Duyuyor

ŞİRKETLERİN SİBER GÜVENLİKTEKİ EN ZAYIF HALKASI: ÇALIŞANLAR

Şirketlerin %92’Si İç Tehditlere Karşı Endişe Duyuyor
Şirketlerin %92’Si İç Tehditlere Karşı Endişe Duyuyor
Şirketlerin %92’Si İç Tehditlere Karşı Endişe Duyuyor
Şirketlerin %92’Si İç Tehditlere Karşı Endişe Duyuyor
Şirketlerin %92’Si İç Tehditlere Karşı Endişe Duyuyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

ÇALIŞAN İHMALKARLIĞI ŞİRKETLERİN

SİBER RİSKLERİNİ ARTIRIYOR

ŞİRKETLERİN %92’Sİ İÇ TEHDİTLERE

KARŞI ENDİŞE DUYUYOR

Yapılan yeni bir araştırma sonuçlarına göre şirketlerin siber güvenlikteki en zayıf halkası ne hacker saldırıları ne de fidye yazılımları!. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs, şirketlerin %92’sinin siber güvenlik konusundaki en büyük endişesinin çalışan ihmalkarlığı olduğu vurguluyor.

Şirketler, siber güvenlik konusunda hem saldırganları daha iyi anlamak hem de savunmalarını yeterli düzeye getirebilmek için sürekli çabalıyor. Birçok sektörden şirket ve IT yöneticileri ile yapılan yeni bir araştırma sonuçları ise şirketlerin en zayıf halkasının çalışanlar olduğunu gösteriyor. Dünyada 500 milyondan fazla kullanıcıyı koruyan Bitdefender Antivirüs’e göre şirketlerin, siber güvenlik planlarında iç tehditleri daha çok göz önünde bulundurması gerekiyor.

Şirketlerin %92’sinin Zaaf Noktası İç Tehditler

KnowBe4 şirketinin finans, teknoloji, sağlık, enerji, kamu hizmetleri, eğitim ve ulaştırma gibi kilit sektörlerden 350 şirketin IT yöneticileri ile gerçekleştirdiği anketi değerlendiren Bitdefender Antivirüs, şirketlerin %92’sinin çalışanları üzerinden gerçekleşebilecek bir siber saldırıdan endişe duyduklarını ve iç tehditler konusunda zaafları olduğunu belirtiyor.

Çalışan İhmalkarlığı Siber Tehditlere Davetiye Çıkarıyor

Ankete katılan IT yöneticilerinin, çalışan ihmalkarlığının şirketlerine önemli zararlar verdiği endişesi duydukları görülüyor. Çoğu zaman şirket savunmasını tehlikeye atan durumun kimlik avı saldırısı ile geçekleştiğini belirten Bitdefender Antivirüs, e-postalar, bağlantılar, ekler, web sayfaları kullanılarak yapılan saldırılar ile etkileşime giren çalışanların, siber saldırıların bir parçası haline geldiğini ve şirketlerin siber güvenlikleri için savunma stratejilerini, çalışanlarının ihmalkarlıklarına göre de oluşturması gerektiğini vurguluyor. IT yöneticilerinin %59’unun üst düzey yöneticilerden destek görmemesi ve şirketlerin %75’inin siber güvenliklerini sağlamlaştırmak için yeterli bütçe ayıramamaları da anketin dikkat çeken bulguları arasında.

Şirketlerin Ağ Trafiklerini Güvende Tutmaları Gerekiyor

Bitdefender Antivirüs’e göre çalışanların ihmallerinden doğabilecek zararları en aza indirebilmek için çözüm arayan şirketlerin öncelikle ağ trafiklerini güvenli tutmaları gerekiyor. Şirketler, katmanlı bir güvenlik stratejisine sahip olup yapay zeka ve makine öğrenmesinden yararlanarak içeriden gelebilecek tehditleri önemli ölçüde azaltabilirler. Ağ trafiklerini güvende tutabilmek için de mevcut güvenlik uygulamalarıyla kusursuz bir şekilde uyum sağlayan ve yalnızca tehdit avcılığını kolaylaştırmakla kalmayıp, aynı zamanda uyumluluk çabalarına da yardımcı çözümler sunan ağ trafiği güvenliği analitiğinden faydalanabilirler.

Laykon Bilişim ve Bitdefender Hakkında:

2016 yılının 3. çeyreğinden itibaren Bitdefender’in Türkiye Distribütörü olarak hizmet veren Laykon Bilişim, bilişim güvenliği alanında profesyonel ürün ve çözümleri ile çözüm ortaklarına satış ve destek veren bir teknoloji firmasıdır. Aynı zamanda 2018 yılı itibari ile lider güvenlik duvarı ve UTM sağlayıcısı WatchGuard’ın distribütörlüğünü üstlenen Laykon Bilişim, bilişim sektöründe 10 yılı aşkın süredir müşteri sadakati ve bayi kanalı yapılanması çalışmalarında bulunmuş uzman kadrosu ile güvenlik ve iş sürekliliği çözümleri tarafında kullanıcılarına yeni teknolojileri götürmeye devam etmektedir.

Bitdefender, 100’den fazla ülkeye değer katan anlaşmalar, distribütörler ve satış ortakları üzerinden çözümler sağlayan global bir güvenlik teknolojisi şirketidir. 2001 yılından bu yana, ödüllendirilen kurumsal ve bireysel bilişim güvenliği çözümleri üreten Bitdefender, sanallaştırma ve bulut teknolojisi alanında liderlik eden bir güvenlik sağlayıcısıdır.

İlginizi Çekebilir

Axess Mobil İle İstanbulkart’Ta Yetersiz Bakiye Dönemi Sona Eriyor!

Akbank müşterileri artık Axess Mobil ile ek ücret ödemeden, kolay ve hızlı bir şekilde İstanbulkartlarına bakiye yükleyebiliyor. Üstelik otomatik yükleme talimatı veren Axessliler 90 TL’ye varan kaybolmayan chip-para kazanıyor.


Duba'nin Çılgın Kanal Projesi 735 Milyon Dolara Maloldu

Duba'nin çılgın kanal projesi 735 milyon dolara maloldu


Harley Davidson Footwear’In Yol Arkadaşı Fatma Turgut Boyner’De Sevenleriyle Buluşuyor

HARLEY-DAVIDSON FOOTWEAR’IN YOL ARKADAŞI


İdo Eskihisar Topçular Hattında Kadına Şiddete Hayır Semineri

Jandarma komutanlığından anlamlı proje


Gastronomi Turizminin Liderleri Turizm Yatırımcıları Forumu Tıf’De Buluşuyor

Gastronomi Turizminin Liderleri


Etiketler: Bitdefender, güvenlik, şirketlerin, siber, Antivirüs

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.