29 Nisan 2019 Pazartesi 13:47

GÜNDEM

Şişecam Topluluğu Boron 2019’Da Büyük İlgi Görgü

Düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve kimyasallar ana iş kollarında küresel bir oyuncu olan Şişecam Topluluğu, Nevşehir’de düzenlenen Uluslararası Bor Sempozyumu’nda (BORON 2019) yenilikçi ürün ve çözümleriyle yer aldı. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in ve Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) Başkanı Doç. Dr. Abdulkerim Yörükoğlu’nun ziyaret ettiği Şişecam standı, katılımcılar ve ziyaretçiler tarafından yoğun bir ilgi gördü.

Şişecam Topluluğu Boron 2019’Da Büyük İlgi Görgü
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

29.04.2019 – Cam ve kimyasallar sektörlerinde küresel oyuncular arasında yer alan Şişecam Topluluğu, Ulusal Bor Araştırma Enstitüsü (BOREN) tarafından Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirilen Uluslararası Bor Sempozyumu’nda (BORON 2019) büyük ilgi gördü. Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen sempozyumda, bor içeren ürünlerini sergileyen Şişecam Topluluğu, cam elyaf ürünlerinin yanı sıra ısıya dayanıklı borcam ve cam biberon gibi ürünleriyle dikkat çekti.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in ve Ulusal Bor Araştırma Enstiüsü (BOREN) Başkanı Doç. Dr. Abdulkerim Yörükoğlu Şişecam standını ziyaret etti. Sempozyumda, Şişecam Topluluğu Araştırma ve Teknolojik Geliştirme Başkanı Prof. Dr. Şener Oktik’in “Cam ve Cam Elyafta Bor Kullanımı” başlığıyla gerçekleştirdiği sunum, katılımcılar tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. BORON 2019'a ulusal ve uluslararası bilim dünyasının önde gelen bor konusundaki uzmanların yanı sıra teknoloji uzmanları, öğrenciler ve girişimciler de yoğun ilgi gösterdi. Sempozyumda, borun genel ve stratejik kullanım alanları konuları üzerinde bilgi paylaşımları yapıldı.

Şişecam Topluluğu Hakkında

Türkiye’nin en köklü kuruluşları arasında yer alan Şişecam Topluluğu düzcam, cam ev eşyası, cam ambalaj ve cam elyafı gibi camın tüm temel alanları ile soda ve krom bileşiklerini kapsayan iş kollarında küresel bir oyuncudur. “Düzcam”, “Cam Ev Eşyası”, “Cam Ambalaj” ve “Kimyasallar” olmak üzere dört ana iş grubunda faaliyet gösteren Topluluk, Türkiye’nin yanı sıra Almanya, İtalya, Bulgaristan, Romanya, Slovakya, Macaristan, Bosna Hersek, Rusya Federasyonu, Gürcistan, Ukrayna, Mısır ve Hindistan’da üretim yapmaktadır.

Bugün dünyanın cam ev eşyasında üçüncü, cam ambalaj ve düzcamda beşinci büyük üreticisi konumundaki Şişecam Topluluğu, dünyanın en büyük 10 soda üreticisinden biri olmasının yanı sıra krom kimyasallarında dünya lideridir.Şişecam, 80 yılı aşkın deneyimi, 22 bine yakın çalışanı, 13 ülkeye yayılan üretim faaliyetleri ve 150 ülkeyi aşan satışlarıyla uluslararası ölçekte bir Topluluk olarak ana faaliyet alanlarında dünyanın en büyük üç üreticisinden biri olma hedefiyle yoluna devam etmektedir.

İlginizi Çekebilir

B.Bulteni.....Ciftler Yılbasinda Pahali Hediye Beklemiyor...

Çiftler yılbaşında pahalı hediyeler istemiyor,


Büyük Ödül M1 Adana’Nın

M1 ADANA Alışveriş Merkezi, Türkiye’nin En Prestijli Gayrimenkul Ödülü olan Sign of the City Awards 2019’da “En İyi AVM” ödülünü aldı.


Türktraktör, Filizlerin Mucizeleri Projesiyle Toplumsal Cinsiyet Eşitliği İçin Her Alanda Çalışmalarını Sürdürüyor

TürkTraktör, Filizlerin Mucizeleri Projesi ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerindeki kız öğrencileri otomotiv sektöründe kariyer için teşvik etmeye yönelik çalışmalarını sürdürüyor.


Prontotour’Dan Avantajlı Fiyat, Bol Seçenek!

Her yıl yeni seyahat rotaları belirleyerek tatilde moda yaratan Prontotour, özel gün ve haftalarda seyahat keyfi yaşamak isteyenlere bütçe dostu alternatifler sunuyor.


Amd Karşınızda Yeni Yeni Amd Radeon™ Software Adrenalin 2020 Edition

AMD Hakkında


Etiketler: Şişecam, Topluluğu, büyük, yanı, sıra

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.