30 Ocak 2018 Salı 12:27

ŞEHİR

Şişli Kentsel Dönüşümü Konuşuyor

Şişli Kentsel Dönüşümü Konuşuyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Şişli Belediyesi, kentsel planlama, yenileme, alan geliştirme ve yeniden canlandırma çalışmaları kapsamında İzzetpaşa Kent Atölyesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Muhtarlıklar, sivil toplum kuruluşları (STK), mimarlar, mühendisler, şehir planlamacıları, meslek odaları, sosyologlar, antropologlar ve hukukçular gibi toplumun farklı kesimlerinin yer alacağı ve kentsel dönüşüm konusunda vatandaşları bilgilendirmeyi amaçlayan atölyeler, Türkiye’de bu kadar geniş katılımlı ilk merkez olma özelliği taşıyor.Şişli Belediyesi’nin tarihi, kentsel ve kültürel mirasa saygılı, katılımcı demokrasiyi kurum ve kurallarıyla işler hale getirmeye çalışan bir belediyecilik anlayışı benimsediğini belirten Şişli Belediye Başkanı H. Hayri İnönü, kent atölyelerinin hayata geçirilme amacını şu sözlerle ifade etti: “Kentsel gelişim anlayışımızın odağında rant değil insan yer alıyor. Bugün açılışını yaptığımız Şişli Kent Atölyesi bu anlayışımızın ürünüdür. Şişli Kent Atölyesi’nde gerçekleştireceğimiz kentsel planlama, kentsel yenileme, yerel alan geliştirme çalışmalarını tamamen katılımcı bir anlayışla, sosyal danışma süreçleriyle şekillendireceğiz. Bütün çalışmalarda Şişli halkının geniş mutabakatını aramaya devam edeceğiz. Amacımız, yapılaşmadan, ulaşıma, başta yeşil alanlar olmak üzere kamusal alanların artırılmasına kadar kentsel dokuyu geliştirmek, yaşam kalitesini artırmak olacak. Bu çalışmalar sadece STK, meslek odaları veya uzmanlara değil, ev hanımlarından, gençlere ve çocuklara kadar herkese açık olacak. Atölyemizde yapılacak çalışmalarda bölge halkını daha fazla dahil edecek. Herkes yaşadığı yer hakkında söz sahibi olacak” dedi.
Şişli’de dönüşüm ilçenin sahip olduğu değerlerle gerçekleşecekİzzetpaşa Kent Atölyesi’nin, bölge halkı ile birlikte sorunların tanımlanacağı, vatandaşların beklentilerini paylaşacağı ve çözüm önerilerinin konuşulacağı bir merkez olma özelliği taşıdığının altını çizen Şişli Belediyesi Proje Yatırım İzleme ve Koordinasyon Kurulu Başkanı Semih Şahin şunları söyledi: “Temel hedefimiz, kentsel dönüşümü Şişli’nin sahip olduğu değerlerle birlikte gerçekleştirmek. Bu atölyelerde daha yaşanılabilir Şişli’yi hep birlikte inşa edeceğiz. Şişlilileri yaşadıkları mekân üzerinde düşünmeye teşvik edecek, taleplere göre eğitim programları düzenleyecek ve hayallerini keşfetmeleri için çeşitli etkinlikler


gerçekleştireceğiz. Sosyal yenilik tasarımı yaklaşımında mahalle tasarım rehberleri oluşturarak kent gelişim modelleriyle mahalle yenileme modelleri geliştireceğiz. Mahalle tasarım rehberleriyle uyumlu yapı, yaşayan sokak, bizim mahallemiz gibi tasarım modelleriyle yol alacağız. Bu süreçlerde yerel yönetim birimleri, işletmeler, aktivistler, sivil toplum örgütleri, mimarlar, mühendisler, planlama ve tasarım ofisleri, akademisyenler, öğrenciler ve çeşitli meslek gruplarından katılım sağlayarak karşılıklı deneyimlerin paylaşıldığı bir ortam oluşturacağız.”

İlginizi Çekebilir

Lösev Gazete İlanlarınızı Hazırladı

Bildiğiniz gibi LÖSEV Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı olarak kurulduğumuz günden bu yana lösemi tanısı almış çocuklarımızın ve ailelerinin yanlarında olmaya, onları kanser ile olan savaşlarında yalnız bırakmamaya çalışıyoruz.


Genç Ve Özgür Ruhlara A|X Armanı Exchange İle Renkli Bir Yaz

İkonik İtalyan tasarımcı Giorgio Armani'nin, genç neslin stil kodlarından esinlenerek yarattığı, giyim ve aksesuar markası A|X Armani Exchange, ilkbahar yaz sezonunu kadınsı ve yenilikçi bir görünümle karşılıyor. Mini elbiselerin ön plana çıktığı yeni koleksiyonda, spor kıyafet tasarımları şıklık ve rahatlığı bir arada sunuyor.


Egemden'e Avrupa’Nın En Prestijli Yarışmasından 3 Ödül

Egemden zeytinyağları, Türk zeytinyağının uluslararası platformlarda tanıtılması adına büyük bir önem taşıyan London International Olive Oil Competitions tarafından 3 farklı ödüle layık görüldü.


Demo Day 2018 Finalinde Geleceğin Yıldız Girişimleri Seçildi!

Lüleburgaz Belediyesi’nin İnovasyon ve Tasarım Yılı ilan ettiği 2018 yılı projelerinden olan ve Lüleburgaz Belediyesi ile Lüleburgaz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün iş birliği ile hayata geçirilen “Geleceğin Yıldız Girişimcileri” projesi kapsamında 17 Mayıs 2018 tarihinde Demo Day finali gerçekleştirildi.


Uzay Makine, Silindir Üretimini Hızlandırdı

Yıllardır Aignep firmasının X serisi silindirlerini Türkiye’de pazara sunan Uzay Makina, yeniden yapılanma sonrası ELBE markasıyla piyasaya verdiği kalem silindir üretimini hızlandırdı. Bu yıl 40’ncı yıllarını kutlayacaklarını hatırlatan Uzay Makine Yönetim Kurulu Üyesi Nurhan Elbe, “Yıllar önce pnömatik devre elemanı üreticilerine silindir üretmek için yola çıktık. Yeni yapılanma sonrası satış ve imalatı ayırdık. Ara ölçüleri üretip, gelen siparişleri karşılamak için, kitlerini ithal ettiği silindiri ELBE markasıyla üretmeye başladık” diyor.


Etiketler: Şişli, kentsel, Kent, Atölyesi, tasarım

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.