20 Nisan 2015 Pazartesi 02:20

HAVA YOL

Soğuk ve yağışlı hava geliyor

Türkiye soğuk ve yağışlı havanın etkisi altına girecek. Soğuk ve yağışlı havanın cuma günü yurdu terk etmesi bekleniyor.

Soğuk ve yağışlı hava geliyor
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

AA


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan meteorolojik değerlendirmeye göre, Balkanlardan gelen yağışlı sistemler yurt genelinde etkisini gösterecek.

Hava sıcaklıklarının hissedilir derece azalacağı tahmin edilirken, kuzey kesimlerde başlayan sağanak yağışlar, bugün iç ve kuzeydoğu bölgelerde aralıklarla devam edecek.

Soğuk ve yağışlı sistemin, salı gününden itibaren yurt genelinde etkili olması bekleniyor.

Hava sıcaklıkları Marmara'da, Batı Karadeniz'de ve Türkiye'nin ic¸ ve kuzeydoğu kesimlerinde azalacak. Sıcaklık düşüşleri hafta sonuna kadar devam edecek. Hava sıcaklıklarının kuzey, ic¸ ve doğu bo¨lgelerde mevsim normallerinin altında seyretmesi bekleniyor.

Sıcaklıklar cuma gününden itibaren yükselecek

Ege ve Akdeniz'in ic¸ kesimleri, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısında bugün sağanak yağış bekleniyor. Yağışların Sivas'ın doğu ilc¸eleri, Erzincan, Tunceli, Erzurum'un kuzeyi, Kars, Ardahan, Rize, Gu¨müşhane, Bayburt ve Artvin c¸evrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Marmara, Ege, Doğu Akdeniz, Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu ile Gu¨neydoğu Anadolu'nun kuzey ve batısında ise salı günü yağış bekleniyor. Akşam saatlerinde Batı Karadeniz'in ic¸ kesimleri ile Ardahan c¸evrelerinde karla karışık yağmur şeklinde go¨ru¨lecek yağışın Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş'ın batısı, Erzurum, Kars, Ardahan, Bingo¨l, Trabzon, Rize, Artvin ve Bayburt c¸evrelerinde yerel olarak kuvvetli olacağı öngörülüyor.

Yağışlar Marmara, Karadeniz, Doğu ve Gu¨neydoğu Anadolu ile Hatay ve Osmaniye c¸evrelerinde çarşamba günü de devam edecek. Batı ve Doğu Karadeniz'in ic¸ kesimleriyle Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda akşam saatlerinde karla karışık yağmur bekleniyor.

Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Akdeniz, Doğu ve Gu¨neydoğu Anadolu ile Ankara, C¸ankırı, Karaman, Muğla, Denizli ve Afyonkarahisar c¸evrelerinde perşembe de yağış bekleniyor. Yağışların, Batı ve Doğu Karadeniz'in ic¸ kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur olacağı tahmin ediliyor.

Soğuk ve yağışlı havanın doğu bo¨lgelerde etkili olduktan sonra cuma günü yurdu terk etmesi, sıcaklıkların hafta sonuna kadar batı bo¨lgelerden başlayarak artması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Kadir Has Üniversitesi İle Atina Üniversitesi'nden İşbirliği

Kadir Has Üniversitesi ile Atina Üniversitesi’nden işbirliği


Yandex’Ten Çocuklara Haritaları Sevdirecek Keyifli Bir Hikâye Kitabı “İlk Haritam”

YANDEX’TEN ÇOCUKLARA HARİTALARI SEVDİRECEK KEYİFLİ BİR HİKÂYE KİTABI: “İLK HARİTAM”


Çocuklarla Keyifli Ve Güvenli Bir Tatil İçin Gereken Her Şey N11.Com’Da

Yaz aylarında heyecan ve mutlulukla beklenen tatiller, çocuklu aileler için ekstra bir özen ve hazırlık gerektiriyor. n11.com; ailelerin tatil keyfi hiç bitmesin, her anları mutlulukla geçsin diye, gereken tüm ürünleri bir arada bulmalarını sağlıyor.


Taycan Formula E Finalinde Boy Gösterdi

Porsche’nin tamamen elektrikli spor otomobil modeli Taycan, demo turlarının sonuncusunu New York’ta Formula E Şampiyonası'nda gerçekleştirdi.


Yeni Malatyaspor Futbol Takımı’Ndan Guılherme Costa Marques Sağlık Kontrolünden Geçti

Yeni Malatyaspor Futbol Takımı’ndan Guilherme Costa Marques, Acıbadem Fulya Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçti.


Etiketler: Doğu, Anadolu, Karadeniz, bekleniyor, c¸evrelerinde

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.