12 Ocak 2019 Cumartesi 10:18

GÜNDEM

Sosyal Medya’Nın Ünlü Anneleri,Mammashow Hassas Anne Sohbetlerinde Buluştu

Sosyal Medya’da Hassas Anne olarak bilinen yazar Ece Kumkale’nin assas Anne isimli kitabında hayatlarından kesitlere yer verdiği anneler, hikayelerini mammashow kapsamında düzenlenen ‘Hassas Anne Sohbetleri’nde paylaştılar.

Sosyal Medya’Nın Ünlü Anneleri,Mammashow Hassas Anne Sohbetlerinde Buluştu
Sosyal Medya’Nın Ünlü Anneleri,Mammashow Hassas Anne Sohbetlerinde Buluştu
Sosyal Medya’Nın Ünlü Anneleri,Mammashow Hassas Anne Sohbetlerinde Buluştu
Sosyal Medya’Nın Ünlü Anneleri,Mammashow Hassas Anne Sohbetlerinde Buluştu
Sosyal Medya’Nın Ünlü Anneleri,Mammashow Hassas Anne Sohbetlerinde Buluştu
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Mammashow etkinlikleri kapsamında Sosyal Medya’da Hassas Anne olarak tanınan yazar Ece Kumkale, Hassas Anne kitabında yer verdiği ve çocukları ile başlarından geçen hikayeleri anlatan anneler ile mammashow kapsamında düzenlenen sohbet etkinliğinde bir araya geldi. Kumkale’nin moderatörlüğünde gerçekleşen etkinliğe kitapta hikayelerini anlatan ve sosyal medyada da oldukça ilgi odağı olan anneler Ayşegül Dede, Başak Kıran Büşra Uysal, Hatice Beyza Bulut ve Kadriye Altınbaşak katıldı.

Oyun terapistinden destek aldık

Hassas Anne kitabında ‘Boşanmış Anne’ başlığı altında hikayesini anlatan, 13 yaşında oğlu, 8 yaşında bir kızı bulunan eğitimci, masal anlatıcısı Ayşegül Dede, boşanma anında bir kriz yaşandığını ama sonrasında bunun bir kabullenişe dönüştüğünü belirtti. Dede, boşanma konusunu çocukları ile nasıl aştığını ise hikayesini ise şöyle anlattı: “Boşanma sonrası kızımda bir güvensizlik duygusu oluştu. Çünkü her yere kendisini benim karnımda çizmeye başladı. Bunun için hem psikoloğumuzdan hem de oyun terapistinden destek aldık. Onun için evde hikaye temelli oyun alanları kurduk. Kızım bu şekilde kendini iyleştirdi. Özellikle okul öncesi dönemde çocuklar oyun oynayarak kendilerini psikolojik olarak iyileştirebiliyor. Boşanma sırasında oğlum daha büyüktü. O bunun için kendini sorguladı ve suçladı. Çünkü ona göre o doğduktan sonra boşandığımıza göre, suç bende, dedi. Yine bir hikaye oluşturduk ve kimsenin kendisini suçlamasına gerek olmadığını ve şartların bunu gerektirdiğini anlattık. Sonra, tamam, anladım, suç ben de değil, dedi.”

Besin alerjisi toplumsal bir mücadele

Alerjik Anne başlığı altında hikayesini anlatan yazar Büşra Uysal, ebeveynlere özellikle annelere özel mesajlar verdi. Oğlunun cevize alerjisi olduğunu söyleyen Uysal, “Komşumuzun yaptığı cevizli baklavanın şerbetini tatması sonucu oğlumuzun cevize alerjisi olduğunu öğrendik. Bu nedenle tanımadığınız çocuklara, tanıdığınız bile olsa ebeveynlerine sormadan sağlıklı bile olsa hiç birşey ikram etmeyin.” uyarısında bulundu. Alerjisi olan çocukların okul kantinlerinde yemek yiyemediklerini, doğum günü partilerine katılamadıklarını ifade eden Uysal, “Bu çocukların tek olmadığını göstermemiz lazım aslında besin alerjisi toplumsal bir mücadele. “ dedi.

Engelli çocuklarımızı saklamamalıyız

Bir engelli annesi olan yazar Hatice Beyza Bulut, “1 oğlum, 1 kızım var. Kızım 24. haftada 660 gram doğdu. 8 ay küvezde kaldı ve doğumundan kısa bir süre sonra kızımız beyin kanaması geçirdi. En fazla 2-3 yaşında kadar ve engeli olur dedi doktorlar. Ama biz inandık ve kızım 8 yaşında.” dedi. Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar nedeniyle zaman zaman, çocuğunu kullandığı yönünde eleştiriler aldığını söyleyen Bulut, “Yıllarca bu çocuklar saklandı. Utanılası, sıkınılası bir durumdu. İnsanlar engelli çocuklarını dışarıya çıkarmaya utanırdı. Aslında hala bile var. Çok içler acısı bir durum. Çocuklarımızı saklamamalıyız. Onlarda sosyal yaşamın içinde olmalılar. İnsanların algısını değiştirmeliyiz.” diye konuştu.

Kan bağı değil önemli olan kalp bağı

Hikayesi ile dinleyenleri göz yaşlarına boğarak duygusal anlar yaşanmasına neden olan 2 kız annesi influencer Kadriye Altınbaşak, “İlk eşimden boşandığımda 8 aylık bir bebekle kala kalmıştım. Mesleğim yoktu, para kazanmak ne demek bilmiyordum. Nasıl yaşarım diye arayışa girdim, birçok iş yaptım. Pazarda mantı bile sattım. O zamanlar bunu söylemeye utanıyordum ama şimdi gurur duyuyorum. Bu yaşamın içinde bir gün kızım avuçlarını açıp, baba – amin, dedi. O zaman kızımın bir babaya ihtiyacı olduğunu anladım. Şimdi ki eşimle evlenirken biz ilk kızımın odasını yaptık. Rahatsızlığında, uykusuzluğunda hep başında oldu ve olmaya da devam ediyor. Tabii ki kızımın onu seven bir gerçek babası var. Ancak kan bağı o kadar önemli değil, önemli olan kalp bağı. Biz bunu başardık.” diyerek konuklar arasında yer alan eşi için bir alkış istedi.

Anne ve babalar donör olmalılar

2014 yılında kızlarının lösemi olduklarını öğrendiklerini söyleyerek sözlerine başlayan Başak Kıran, doktorların hastalığın tedavisinde moralin çok önemli olduklarını söylemesi üzerine çocuklarına lösemi olduğunu söylemediklerini kaydetti. Tedavi sırasında maske takılmasına rağmen löseminin bulaşıcı bir hastalık olmadığını sözlerine ekleyen Kıran, Kızımız şu an çok sağlıklı. Ancak bir isteğim var: Tüm ane ve babalar dönör olmalılar. İlik bekleyen o kadar çok kişi var ki” diyerek öenmli bir hatırlatma da bulundu.

CBME, UBM Turkey tarafından organize edilmektedir. Haziran 2018 itibariyle Informa PLC ile birleşen UBM, dünyanın önde gelen B2B bilgi hizmetleri grubu ve en büyük B2B etkinlik organizatörü olmuştur. Daha fazla bilgi için www.ubm.com ve www.informa.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.www.ubmistanbul.com

İlginizi Çekebilir

Mıt İktisat Profesörü Daron Acemoğlu Uludağ Ekonomi Zirvesi’Nde Basin Bulteni

Hepsiburada’nın sponsorluğunda gerçekleşen oturumunda Prof. Daron Acemoğlu, dünyada önümüzdeki 20 yılda ‘yüksek kaliteli büyüme’nin önem kazanacağını belirtti.


Uludağ Ekonomi Zirvesi’Nde 2023 Milli Teknoloji Hamlesi Konuşuldu Basin Bulteni

Zirvede bir konuşma yapan TC Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, Türkiye’nin teknolojide yakaladığı ivmeyi örneklerle anlattı.


Videolu Haber “Gokhanyavas Delivered By Dhl” Defilesi Gerçekleşti

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un ana sponsoru DHL, moda sektörünün yurt dışına açılmasına destek olma hedefiyle bu moda haftasında da gelecek vadeden genç modacı Gökhan Yavaş’ı destekledi.


Duru Bulgur Lezzetlerine Uzak Doğu'da Yoğun İlgi

Dünyanın en önemli gıda fuarlarından Foodex Japan 2019’a katılan Duru Bulgur ürünleri, Uzak Doğu’da büyük beğeni topladı. Türk bulgurunun geleneksel ve yenilikçi lezzetlerini tanıtan Duru Bulgur, fuar katılımcılarından tam not aldı.


Nars Beauty Report Ceren Ocak Aw19

NARS BEAUTY REPORT


Etiketler: Anne, olan, dedi, için, anlatan
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel 8. Uludağ Ekonomi Zirvesi Sona Erdi
8. Uludağ Ekonomi Zirvesi Sona Erdi

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.