12 Kasım 2015 Perşembe 00:25

TASARIM

“Spark”, Contemporary İstanbul’da parlayacak

İstanbul’un sanat çevresinin nabzını tutan “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar belgeseli Contemporary İstanbul kapsamında 12 Kasım’da prömiyerini yapacak. Tutunmanın zor olduğu bir zeminde, dört genç sanatçı üzerinden İstanbul’daki sanat dünyasını okumaya çalışan belgesel, İstanbul’da çalışmalarını sürdüren Gizem Aksu, Hacer Kıroğlu, Furkan Nuka Birgün ve Kathryn Hamilton’ın üretimleri sırasında günlük yaşamlarına konuk oluyor. Yönetmenliğini Cengiz Tanç’ın üstlendiği belgesel Red Bull Media House tarafından, Case Productions ile hayata geçirildi.

“Spark”, Contemporary İstanbul’da parlayacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
İstanbul’un güncel sanat sahnesinde öne çıkan dört sanatçı, “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar belgeselinde buluşuyor. Tutunmanın zor olduğu bir zeminde, dört genç sanatçı üzerinden İstanbul’daki sanat dünyasını okumaya çalışan belgesel, İstanbul’da çalışmalarını sürdüren Gizem Aksu, Hacer Kıroğlu, Furkan Nuka Birgün ve Kathryn Hamilton’ın üretimleri sırasında günlük yaşamlarına konuk oluyor.


Gizem Aksu, Hacer Kıroğlu, Furkan Nuka Birgün ve Kathryn Hamilton, atölyelerinin kapılarını “Spark” için açıyor. Bu dört sanatçının yanında sanat dünyasının önemli isimlerinin röportajlarının da bulunduğu “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar, Red Bull Media House tarafından Case Productions ile hayata geçirildi. Belgeselin yönetmenliğini Cengiz Tanç üstleniyor. İstanbul’un iki yakasındaki farklı semtlerde çekimleri gerçekleşen belgeselin prömiyeri Contemporary İstanbul kapsamında 12 Kasım’da CI Dialogs Salonu’nda 18.30’da yapılacak.


Çekimlerine küçük bir ekiple, İstanbul’daki çeşitli sanat atölyelerini ziyaret ederek başlanan belgesel 6 ayda tamamlandı. Filmde birbirinden farklı dört sanatçı üzerinden sanat ortamının nabzı tutulmaya çalışılıyor.


Filmin yönetmeni Cengiz Tanç “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar hakkında şunları söyledi:

“Sanatçı olmanın tüm zorluklarına rağmen sanat, karşıtlıklardan beslenerek büyüyor ve sürekli bir değişim geçiriyor. Bu bana çok ilginç geliyor. Çekimler sırasında yeni kişilerle tanıştıkça benim için de yeni kapılar açıldı. Daha çok kişiyle görüşme olanağı bulduk. En önemli kriterimiz özellikle genç sanatçıları ön plana çıkarmaktı. Türkiye sanat dünyasının otoritelerinden de genç sanatçılar hakkında yorumlar aldık. Tutunmanın zor olduğu değişken sanat dünyasında genç sanatçıların duruşlarını pekiştirmek istedik. En başından beri isteğim mümkün olduğunca sanatsal üretimleri sırasında, sanatçıların günlük yaşamlarına dokunmadan çekim yapmaktı. Filmim dört sanatçı üzerinden İstanbul'daki genç sanat dünyasını okumaya çalışıyor.


Red Bull Media House tarafından, Case Productions ile hayata geçirilen “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar belgeselinin dağıtımını Red Bull Media House üstleniyor.

İlginizi Çekebilir

Aston Martin Ve Total Güçlerini Birleştirdi...

Aston Martin ve Total 2016’dan bu yana devam ettikleri işbirliklerini yeniledi. Bu kapsamda motorsporlarında yapılan işbirliği, Ar-Ge ve modellerin ilk yağ dolumlarında Total QUARTZ motor yağları ürün serisinin kullanılmasını da içeriyor.


Yalıkavak Marina’Da Her Şey Çocuklar İçin!

Yalıkavak Marina, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı, Y-KIDZ markası çatısı altında UNICEF Türkiye Milli Komitesi iş birliği ile özel bir etkinlikle kutladı.


Elektrikli Araçlar Kendi Haftalarını İlan Etti

ELEKTRİKLİ ARAÇLAR KENDİ HAFTALARINI İLAN ETTİ


Türkiye’Nin İlk “İş Sağlığı Ve Güvenliği Laboratuvarı” Üsküdar Üniversitesinde Açıldı

Türkiye’nin ilk “İş Sağlığı ve Güvenliği Laboratuvarı”


Elite World Chefs, Minik Şefleri Ağırlıyor 23 Nisan Elite World Hotels Etkinliği

Elite World Chefs, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel düzenlediği ‘Pizza Yapımı’ atölyesine 6-14 yaş arası çocukları bekliyor.


Etiketler: spart, Contemporary İstanbul

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.