12 Kasım 2015 Perşembe 00:25

TASARIM

“Spark”, Contemporary İstanbul’da parlayacak

İstanbul’un sanat çevresinin nabzını tutan “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar belgeseli Contemporary İstanbul kapsamında 12 Kasım’da prömiyerini yapacak. Tutunmanın zor olduğu bir zeminde, dört genç sanatçı üzerinden İstanbul’daki sanat dünyasını okumaya çalışan belgesel, İstanbul’da çalışmalarını sürdüren Gizem Aksu, Hacer Kıroğlu, Furkan Nuka Birgün ve Kathryn Hamilton’ın üretimleri sırasında günlük yaşamlarına konuk oluyor. Yönetmenliğini Cengiz Tanç’ın üstlendiği belgesel Red Bull Media House tarafından, Case Productions ile hayata geçirildi.

“Spark”, Contemporary İstanbul’da parlayacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
İstanbul’un güncel sanat sahnesinde öne çıkan dört sanatçı, “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar belgeselinde buluşuyor. Tutunmanın zor olduğu bir zeminde, dört genç sanatçı üzerinden İstanbul’daki sanat dünyasını okumaya çalışan belgesel, İstanbul’da çalışmalarını sürdüren Gizem Aksu, Hacer Kıroğlu, Furkan Nuka Birgün ve Kathryn Hamilton’ın üretimleri sırasında günlük yaşamlarına konuk oluyor.


Gizem Aksu, Hacer Kıroğlu, Furkan Nuka Birgün ve Kathryn Hamilton, atölyelerinin kapılarını “Spark” için açıyor. Bu dört sanatçının yanında sanat dünyasının önemli isimlerinin röportajlarının da bulunduğu “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar, Red Bull Media House tarafından Case Productions ile hayata geçirildi. Belgeselin yönetmenliğini Cengiz Tanç üstleniyor. İstanbul’un iki yakasındaki farklı semtlerde çekimleri gerçekleşen belgeselin prömiyeri Contemporary İstanbul kapsamında 12 Kasım’da CI Dialogs Salonu’nda 18.30’da yapılacak.


Çekimlerine küçük bir ekiple, İstanbul’daki çeşitli sanat atölyelerini ziyaret ederek başlanan belgesel 6 ayda tamamlandı. Filmde birbirinden farklı dört sanatçı üzerinden sanat ortamının nabzı tutulmaya çalışılıyor.


Filmin yönetmeni Cengiz Tanç “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar hakkında şunları söyledi:

“Sanatçı olmanın tüm zorluklarına rağmen sanat, karşıtlıklardan beslenerek büyüyor ve sürekli bir değişim geçiriyor. Bu bana çok ilginç geliyor. Çekimler sırasında yeni kişilerle tanıştıkça benim için de yeni kapılar açıldı. Daha çok kişiyle görüşme olanağı bulduk. En önemli kriterimiz özellikle genç sanatçıları ön plana çıkarmaktı. Türkiye sanat dünyasının otoritelerinden de genç sanatçılar hakkında yorumlar aldık. Tutunmanın zor olduğu değişken sanat dünyasında genç sanatçıların duruşlarını pekiştirmek istedik. En başından beri isteğim mümkün olduğunca sanatsal üretimleri sırasında, sanatçıların günlük yaşamlarına dokunmadan çekim yapmaktı. Filmim dört sanatçı üzerinden İstanbul'daki genç sanat dünyasını okumaya çalışıyor.


Red Bull Media House tarafından, Case Productions ile hayata geçirilen “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar belgeselinin dağıtımını Red Bull Media House üstleniyor.

İlginizi Çekebilir

Çocuklarda Kahvaltı Alışkanlığı Akademik Başarıyı Artırıyor

Toplumda sağlıklı yaşam bilincinin gelişmesine katkı sağlamak için birçok önemli projeyi hayata geçiren Sabri Ülker Vakfı, çocukların sağlıklı gelişimlerinin devamı ve okul başarılarına olan etkisi nedeniyle büyük önem taşıyan kahvaltı öğününün önemini vurguluyor.


Boyner, İstiklal Caddesi’Nde 5 Katlı Yeni Mağazasını Açtı

Boyner, İstiklal Caddesi’nde 5 katlı yeni mağazasını açtı


Top Cilt Bakımında Rutin Değişiyor! & Görseller

Çevresel Strese Karşı The Organic Pharmacy’den Kesin Çözüm


Almanya’Da Yükseköğrenim Fuarı Ayöf İelev’De Gerçekleşti

İstanbul Erkek Liseliler Eğitim Vakfı (İELEV) Özel Lisesi tarafından düzenlenen Almanya’da Yükseköğrenim Fuarı (AYÖF) bu yıl kapılarını ikinci kez ziyaretçilerine açtı. Fuarda, 8.000 Türk yükseköğrenim öğrencisine ev sahipliği yapan Almanya’nın üniversite eğitimine dair tüm merak edilenler konuşuldu.


D&R İstinyepark’Ta Murathan Mungan Rüzgarı Esti

D&R İstinyePark’ta Murathan Mungan rüzgarı esti


Etiketler: spart, Contemporary İstanbul

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.