12 Kasım 2015 Perşembe 00:25

TASARIM

“Spark”, Contemporary İstanbul’da parlayacak

İstanbul’un sanat çevresinin nabzını tutan “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar belgeseli Contemporary İstanbul kapsamında 12 Kasım’da prömiyerini yapacak. Tutunmanın zor olduğu bir zeminde, dört genç sanatçı üzerinden İstanbul’daki sanat dünyasını okumaya çalışan belgesel, İstanbul’da çalışmalarını sürdüren Gizem Aksu, Hacer Kıroğlu, Furkan Nuka Birgün ve Kathryn Hamilton’ın üretimleri sırasında günlük yaşamlarına konuk oluyor. Yönetmenliğini Cengiz Tanç’ın üstlendiği belgesel Red Bull Media House tarafından, Case Productions ile hayata geçirildi.

“Spark”, Contemporary İstanbul’da parlayacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
İstanbul’un güncel sanat sahnesinde öne çıkan dört sanatçı, “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar belgeselinde buluşuyor. Tutunmanın zor olduğu bir zeminde, dört genç sanatçı üzerinden İstanbul’daki sanat dünyasını okumaya çalışan belgesel, İstanbul’da çalışmalarını sürdüren Gizem Aksu, Hacer Kıroğlu, Furkan Nuka Birgün ve Kathryn Hamilton’ın üretimleri sırasında günlük yaşamlarına konuk oluyor.


Gizem Aksu, Hacer Kıroğlu, Furkan Nuka Birgün ve Kathryn Hamilton, atölyelerinin kapılarını “Spark” için açıyor. Bu dört sanatçının yanında sanat dünyasının önemli isimlerinin röportajlarının da bulunduğu “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar, Red Bull Media House tarafından Case Productions ile hayata geçirildi. Belgeselin yönetmenliğini Cengiz Tanç üstleniyor. İstanbul’un iki yakasındaki farklı semtlerde çekimleri gerçekleşen belgeselin prömiyeri Contemporary İstanbul kapsamında 12 Kasım’da CI Dialogs Salonu’nda 18.30’da yapılacak.


Çekimlerine küçük bir ekiple, İstanbul’daki çeşitli sanat atölyelerini ziyaret ederek başlanan belgesel 6 ayda tamamlandı. Filmde birbirinden farklı dört sanatçı üzerinden sanat ortamının nabzı tutulmaya çalışılıyor.


Filmin yönetmeni Cengiz Tanç “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar hakkında şunları söyledi:

“Sanatçı olmanın tüm zorluklarına rağmen sanat, karşıtlıklardan beslenerek büyüyor ve sürekli bir değişim geçiriyor. Bu bana çok ilginç geliyor. Çekimler sırasında yeni kişilerle tanıştıkça benim için de yeni kapılar açıldı. Daha çok kişiyle görüşme olanağı bulduk. En önemli kriterimiz özellikle genç sanatçıları ön plana çıkarmaktı. Türkiye sanat dünyasının otoritelerinden de genç sanatçılar hakkında yorumlar aldık. Tutunmanın zor olduğu değişken sanat dünyasında genç sanatçıların duruşlarını pekiştirmek istedik. En başından beri isteğim mümkün olduğunca sanatsal üretimleri sırasında, sanatçıların günlük yaşamlarına dokunmadan çekim yapmaktı. Filmim dört sanatçı üzerinden İstanbul'daki genç sanat dünyasını okumaya çalışıyor.


Red Bull Media House tarafından, Case Productions ile hayata geçirilen “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar belgeselinin dağıtımını Red Bull Media House üstleniyor.

İlginizi Çekebilir

Akfen'in 'En Büyük Yeşil Enerji Kredisi'ne Ödül Yağdı Bb

Türkiye’nin 5 bölgesine 530 milyon dolar değerinde 378 MW gücünde tamamı yerli ve yenilenebilir 13 rüzgar ve güneş enerjisi santrali kurmak için yerli – yabancı 6 bankanın güçlerini birleştirip ‘Türkiye’nin en büyük yeşil enerji kredisini’ sağladığı Akfen Yenilenebilir Enerji, iki prestijli ödülün sahibi oldu.


Macaristan’Da İş Ve Yatırım Fırsatları Müsiad’Da Ele Alındı

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Uluslararası İlişkiler ve Dış Ticaret Komisyonu Başkanı Zeki Güvercin, "Macaristan'dan Türkiye'ye 2002 - 2018 döneminde yapılan doğrudan yatırımlar, 29 milyon dolar." dedi.


Mesa Ayrıcalığına Sahip Olmak İsteyenlere Sadece %15 Peşinatla Teslime Kadar Ödeme Yok !

Gayrimenkul sektöründe 50 yıllık tecrübesi ile güvenin sembolü MESA, eşsiz adalar manzarası ve tertemiz orman havasıyla MESA GÖKADA ve doğal gölün hemen yanı başında yer alan, orman manzaralı MESA Orman projelerine sadece %15 peşinatla teslime kadar ödeme yapmadan sahip olma fırsatı sunuyor.


Renault Trucks, Dünya Gıda Programı İçin Katkılarını Sürdürüyor

Son beş yıldır Renault Trucks, az gelişmiş ülkelerdeki yerel Dünya Gıda Programı ekipleriyle bilgi birikimlerini paylaşmaları için gönüllü uzmanlarını gönderiyor. On iki farklı ülkede düzenlenen on beş ayrı programda, toplam 200 kişi eğitim aldı. Kazanılan olumlu sonuçlar doğrultusunda gelecek üç yıl için de proje ortaklığı yenileniyor.


Mandarin Oriental, Bodrum Avrupa, Rusya & Cıs Bölgesinin En İyi Düğün Oteli Olma Yolunda

MANDARIN ORIENTAL, BODRUM AVRUPA, RUSYA & CIS BÖLGESİNİN EN İYİ DÜĞÜN OTELİ OLMA YOLUNDA EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR


Etiketler: spart, Contemporary İstanbul

Yorum Yazın

420
×
 

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.