12 Kasım 2015 Perşembe 00:25

TASARIM

“Spark”, Contemporary İstanbul’da parlayacak

İstanbul’un sanat çevresinin nabzını tutan “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar belgeseli Contemporary İstanbul kapsamında 12 Kasım’da prömiyerini yapacak. Tutunmanın zor olduğu bir zeminde, dört genç sanatçı üzerinden İstanbul’daki sanat dünyasını okumaya çalışan belgesel, İstanbul’da çalışmalarını sürdüren Gizem Aksu, Hacer Kıroğlu, Furkan Nuka Birgün ve Kathryn Hamilton’ın üretimleri sırasında günlük yaşamlarına konuk oluyor. Yönetmenliğini Cengiz Tanç’ın üstlendiği belgesel Red Bull Media House tarafından, Case Productions ile hayata geçirildi.

“Spark”, Contemporary İstanbul’da parlayacak
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34VOLT


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com
İstanbul’un güncel sanat sahnesinde öne çıkan dört sanatçı, “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar belgeselinde buluşuyor. Tutunmanın zor olduğu bir zeminde, dört genç sanatçı üzerinden İstanbul’daki sanat dünyasını okumaya çalışan belgesel, İstanbul’da çalışmalarını sürdüren Gizem Aksu, Hacer Kıroğlu, Furkan Nuka Birgün ve Kathryn Hamilton’ın üretimleri sırasında günlük yaşamlarına konuk oluyor.


Gizem Aksu, Hacer Kıroğlu, Furkan Nuka Birgün ve Kathryn Hamilton, atölyelerinin kapılarını “Spark” için açıyor. Bu dört sanatçının yanında sanat dünyasının önemli isimlerinin röportajlarının da bulunduğu “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar, Red Bull Media House tarafından Case Productions ile hayata geçirildi. Belgeselin yönetmenliğini Cengiz Tanç üstleniyor. İstanbul’un iki yakasındaki farklı semtlerde çekimleri gerçekleşen belgeselin prömiyeri Contemporary İstanbul kapsamında 12 Kasım’da CI Dialogs Salonu’nda 18.30’da yapılacak.


Çekimlerine küçük bir ekiple, İstanbul’daki çeşitli sanat atölyelerini ziyaret ederek başlanan belgesel 6 ayda tamamlandı. Filmde birbirinden farklı dört sanatçı üzerinden sanat ortamının nabzı tutulmaya çalışılıyor.


Filmin yönetmeni Cengiz Tanç “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar hakkında şunları söyledi:

“Sanatçı olmanın tüm zorluklarına rağmen sanat, karşıtlıklardan beslenerek büyüyor ve sürekli bir değişim geçiriyor. Bu bana çok ilginç geliyor. Çekimler sırasında yeni kişilerle tanıştıkça benim için de yeni kapılar açıldı. Daha çok kişiyle görüşme olanağı bulduk. En önemli kriterimiz özellikle genç sanatçıları ön plana çıkarmaktı. Türkiye sanat dünyasının otoritelerinden de genç sanatçılar hakkında yorumlar aldık. Tutunmanın zor olduğu değişken sanat dünyasında genç sanatçıların duruşlarını pekiştirmek istedik. En başından beri isteğim mümkün olduğunca sanatsal üretimleri sırasında, sanatçıların günlük yaşamlarına dokunmadan çekim yapmaktı. Filmim dört sanatçı üzerinden İstanbul'daki genç sanat dünyasını okumaya çalışıyor.


Red Bull Media House tarafından, Case Productions ile hayata geçirilen “Spark” | İstanbul’un Sanat Sahnesinden Anlık Manzaralar belgeselinin dağıtımını Red Bull Media House üstleniyor.

İlginizi Çekebilir

Yurtbay Şirketler Grubu Yenilikçi Tavrı Ve Öncü Tasarımlarıyla Yapı Fuarı’Nda Misafirlerini Ağırladı!

Bu yıl 42.si düzenlenen Yapı Fuar’ında Yurtbay Şirketler grubu Yurtbay Yapı Kimyasalları, Yurtbay Tuğla ve Delta Tuğla markalarıyla yer alarak sektöründe öncü ve yenilikçi tavrını sürdürmeye devam etti. Fuar hem Türk hem de yabancı katılımcıların oldukça ilgisini çekerken Orta Doğu, Asya, Avrupa ve Kuzey Afrika gibi birçok farklı coğrafyaya sahip yabancılara ev sahipliği yaparak Türkiye’deki yerli üretim ve iş hacminin sürdürülebilirliğine katkı sağlamayı çalıştı.


‘Bağdat Paktı’Nı Türkiye’De İlk Kez Vbky Yayımlıyor

Prof. Dr. Behçet Kemal Yeşilbursa “Bağdat Paktı: İngiltere ile Amerika'nın Ortadoğu Savunma Politikaları”nda, kitaba da adını veren yapılanmayı her yönüyle inceliyor. Türkiye, Irak, İran, Pakistan, İngiltere ve ABD’nin 1950’li yıllardaki siyasi hedeflerini değerlendiren Yeşilbursa, “Pakt, II. Dünya Savaşı’ndan sonra ortaya çıkan Sovyet yayılmacılığına karşı İngiltere ve Amerika’nın Ortadoğu’da oluşturmaya çalıştıkları savunma projelerinin vücut bulmuş halidir” diyor.


Şişecam Düzcam Hindistan’Da “Şişecam Tentesol” Markasını Tanıttı

Şişecam Düzcam Hindistan’da “Şişecam Tentesol” Markasını Tanıttı


Sony Yeni Fe 200 600Mm F5.6 6.3 G Oss Süper Telefoto Zoom Lensin Çıkışını Duyurdu

Sony, genişleyen full-frame FE lens yelpazesinin en son üyesi yeni FE 200-600mm F5.6-6.3 G OSS süper telefoto zoom lensi (model SEL200600G) tanıttı.


Yaz Boyunca Sizi “Anneee Çok Sıkıldım” Cümlesinden Kurtaracak Tavsiyeler.

Okul çağında çocuğu olan ebeveynler bilir; okullar kapanınca anne babaların en sık duyduğu şey, “Anneee çok sıkıldım” cümlesi olur. Yaz aylarında her anne babanın en zorlandığı konuların başında, çocukların artan boş vakitlerini eğlenirken öğrenebilecekleri aktivitelerle doldurmak geliyor. Anne babalar genellikle çalıştığı için, çocuklar ise bu boş vakitlerini daha çok evde geçiriyor.


Etiketler: spart, Contemporary İstanbul

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.