19 Kasım 2019 Salı 09:07

GÜNDEM

Suç Ve Ceza'da Panorama "Adalet Terazisi" Ve "Beyaz Perdede Adalet"

Festival Basın Koordinasyonu

x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali bu yıl yine “Adalet” teması ile 9. kez sinemaseverlerle buluşuyor. Festival; adaletin sadece bir suç ve karşılığında ceza kavramlarından oluşmadığını, tüm toplumu ilgilendiren ve üzerinde önemle durulması gereken bir konu olduğunu gündemde tutmak, tartışmak, ülkeler arasındaki farklılıkları, sorunları gündeme getirmek, ortak çözümler aramak üzere herkese sesleniyor.

"Adalet Terazisi" ve "Beyaz Perdede Adalet"

Panorama bölümü bu yıl iki başlık altında sunulacak. Adalet Terazi’si bölümünde 11 tane dünya sinemasının seçkin örneklerinden film yer alıyor. Bu filmlerin on tanesi Türkiye Prömiyerlerini gerçekleştirecek. Beyaz Perdede Adalet bölümünde ise son yıllarda çekilmiş değerli Türk filmlerinden bir seçki izleyeceğiz. Ayrıca bu yıl sinema onur ödülümüzün taktim edildiği Yeşim Ustaoğlu sinemasından bir seçki de seyirci ile buluşacak. Adalet temalı kısa filmlerin oluşturduğu seçkiler ve kısa film yönetmenleri ile söyleşiler programın önemli bir parçasını oluşturuyor.

Festivalde iki yenilikBunlardan ilki “Altın Terazi Kısa Film Senaryo yarışması”. Bu yeniliğimizin jürisinde ise Tarık Tufan, Simona Nobile ve Maxine Williamson yer alıyor. Adalet temalı 68 senaryo içinden ön jürinin seçtiği 10 tanesi finalde yarışacak ve birinci olan senaryo festivalin sağlayacağı destekle önümüzdeki yıl film olarak gösterilecek.

Sinema sektöründe bir ilk: "Endüstri Günleri"

Festival açılışı Cemal Reşit Rey'deFestival 21 Kasım 2019 Perşembe günü Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapılacak açılış ile başlayacak. Açılışta "Soy Bağı" adlı film gösterilecek. Festival filmleri Beyoğlu Sineması ve Nişantaşı City's sinemalarında 22-28 Kasım 2019 tarihleri arasında izleyici ile buluşacak.Akademik programda önemli konular ve konuklarDokuzuncusu düzenlenen “Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali”nde bu yıl, “Adalet” teması ile dünyanın dört bir yanından “Adalet” temalı filmleri bir araya getiriliyor. Bu filmleri oluşturanları izleyici ile buluşturarak; sosyo-kültürel hayatın zenginleştirilmesine, sinema sanatının farklı kültürlerle tanışmasına aracılık ediliyor. Konuyla ilgili festival başkanı Prof. Dr. Adem Sözüer toplantıda katılımcılara şu önemli açıklamaları yaptı: “Film festivalinde film programının yanı sıra çeşitli ülkelerden akademisyenlerin katılımıyla geniş bir akademik program gerçekleşecek. 9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nin akademik programı, 22 – 28 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul Üniversitesi merkez bina doktora salonunda düzenlenecektir.

Festivalde Yeşim Ustaoğlu Seçkisi

9. Uluslararası Suç ve Ceza Film Festivali’nde bu yıl, sinema onur ödülünün taktim edileceği Yeşim Ustaoğlu sinemasından bir seçki seyirci ile buluşacak. Ustaoğlu filmleri seçkisi, festival kapsamında Beyoğlu Sineması ve Nişantaşı City's sinemalarında gösterilecek.

Festival 22 – 28 Kasım 2019 tarihleri arasında İstanbul’da

Adalet Terazisi Seçkileri

Soy Bağı

Savovi

Stitches

Gösterim

Zincirlenmiş

Love Trilogy: Chained

Gösterim

Kimliksiz

Izbrisana

Erased

Gösterim

Kayboluşun Gizemi

Di da zhi mi

The Enigma of Arrival

Gösterim

Havva, Meryem, Ayşe

Hava, Maryam, Ayesha

Gösterim

Gece Yarısı Koşucusu

Der Laufer

Midnight Runner

Gösterim

Depozito

Trygg?

The Deposit

Gösterim

Danimarka’nın Oğulları

Danmarks Sønner

Sons of Denmark

Gösterim

Boğa

Byk

The Bull

Gösterim

Adem

Adam

Gösterim

8 Numaralı Jüri Üyesi

Bae-Sim-Won

Juror 8

Gösterim

Beyaz Perdede Adalet Seçkileri

Saf

Gösterim

Kardeşler

Brothers

Gösterim

İçerdekiler

Insiders

Gösterim

Güvercin Hırsızları

The Pigeon Thieves

Gösterim

Güven

Trust

Gösterim

Daha

More

Gösterim

Aden

Eden

Gösterim

Yeşim Ustaoğlu'ndan 'Tereddüt', 'Pandora'nın Kutusu' ve 'Araf'

Festival kapsamında bu yıl sinema onur ödülünün taktim edileceği Yeşim Ustaoğlu sinemasından bir seçki seyirci ile buluşacak. Beyoğlu Sineması ve Nişantaşı City's sinemalarında gösterilecek seçki; yönetmenin, 'Tereddüt', 'Pandora'nın Kutusu' ve 'Araf' filmlerinden oluşuyor.

Tereddüt

Clair Obscur

Gösterim

Pandora’nın Kutusu

Pandora’s Box

Gösterim (Film ekibinin katılımıyla)

Araf

Somewhere in Between

Gösterim

İlginizi Çekebilir

Üsküdar’Da İlhan Şeşen Rüzgârı

İLHAN ŞEŞEN ÜSKÜDARLILARI MEST ETTİ


Paşabahçe Mağazaları’Ndan Yeni Yıl İçin Hediye Önerileri

Paşabahçe Mağazaları, yepyeni bir yılı karşılamaya hazırlanırken “Hayat En Güzel Hediye” sloganıyla en güzel yılbaşı hediyelerine mağazalarda yer vererek hediye seçme telaşını ortadan kaldırıyor. Paşabahçe Mağazaları, yeni yıl yaklaşırken hem kendinize hem de sevdiklerinize alabileceğiniz zengin ürün çeşidinin yanı sıra geniş fiyat aralığıyla da 7’den 70’e hediye önerileri sunuyor.


Güzelliğin Yeni Adresi

Sağlık ve Güzellik Özel Davette Buluştu


Erol Evgin'den Görkemli Final

EROL EVGİN’DEN GÖRKEMLİ FİNAL


Araştırma Sonuçları Türkiye’De Gönüllülük Katılım, Koşullar Ve Hukuk

İstanbul Bilgi Üniversitesi Sivil Toplum Çalışmaları Merkezi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Göç Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından yürütülen “Türkiye’de Gönüllülük Araştırması”nın sonuçları açıklandı. Araştırmaya göre; çalıştığı sivil toplum örgütünde sosyal güvenceye sahip olan gönüllülerin oranı %9. Araştırmaya katılan gönüllülerin %20’si gönüllülük yaparken psikolojik rahatsızlıklar yaşadığını belirtiyor


Etiketler: Gösterim, Adalet, Film, Ustaoğlu, Festival

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.