30 Kasım 2019 Cumartesi 09:01

GÜNDEM

Sürdürülebı·lı·r Bas¸arı I·çı·n Adı·l Yönetı·m Şart

Üst düzey yönetici araştırma şirketi Egon Zehnder'in kıdemli ortağı, toplumsal cinsiyet eşitliği savunucusu, "Eyvah CEO Doğuruyor" kitabının yazarı Murat Yeşildere, kurumsallaşma ve kurumsal yönetimde sürdürülebilir başarı için gerekli yöntemler hakkında bilgi verdi.

Sürdürülebı·lı·r Bas¸arı I·çı·n Adı·l Yönetı·m Şart
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Hayatımızın büyük bir kısmını işyerlerinde geçiriyoruz. Zorlu saatler boyunca sorumluluklar, görevler alıyoruz, karşılığında ücretlendiriliyoruz, gelişimimizle paralel ek görevler üstleniyoruz, ödüllendiriliyoruz ve hatta zaman zaman da açık açık ya da dolaylı olarak cezalandırılıyoruz. Bütün bu is¸ süreçlerinin adil olarak icra edilmesi is¸ ortamlarında huzuru ve bunun sonucunda da sürdürülebilir başarıyı beraberinde getirdiğini söyleyen Murat Yeşildere: “Sadece adaletin dağıtılması değil, fırsat eşitliğinin sağlanması ve her seviyede çalışanların kendi seslerinin ve görüşlerinin dillendirilip seslendirildiğinden emin olmaları da is¸ hayatında adaletin sağlanması için ön şartlar. Başka bir deyişle, toplumsal eşitliğin ve buna bağlı huzurun mikro düzeyde gerçekleştiği yer çalışma ortamı. Bu şartların sağlandığı az sayıda kurumda ise, çalışanların işverene ve onun çalıştırdığı sisteme duyduğu güvenden bahsedebiliyoruz” dedi.

Yeşildere, “Adil yönetilen ve çalışanların sisteme güven duyduğu kurumlar, çoğunlukla sürdürülebilir başarıyı sağlayarak öne çıkıyor. Bu bağlamda adaletin sağlandığı kurumların is¸ hayatında artması; toplumsal eşitliğin, başta cinsiyet olmak üzere her boyutta sağlanmasına da katkıda bulunuyor. Adil yönetimin, çalışanların motivasyonunu ve bağlılığını artırması ve katkısını azamiye çıkarması için önemli bir şart olduğunun altını çizmemiz gerekli, zira sahip olduğu varlıklarının, kaynaklarının tamamını kullanamayan organizasyonların gelişebilmesi, sürdürülebilir başarıyı sağlayabilmesi mümkün değil. ‘Adil yönetim’ kavramının kurumların kültürü ve değerlerinin arasına girmesi her şeyden daha önemli” diye vurguladı.

Kurumsallaşma ve kurumsal yönetim modellerinde sürdürülebilir başarı için en önemli noktanın saygı olduğunu belirten Murat Yeşildere: “Çalışanın işverenine duyduğu saygı, işverenin çalışana duyduğu saygı; işverenin, müşterisine, tedarikçisine, rakibine duyduğu saygı; işverenin düzenleyici kurumlara, kanun koyucuya duyduğu saygı; çalışanın meslektaşlarına, çalışma arkadaşlarına, astına, üstüne duyduğu saygı. Her birimizin kendimize duyduğumuz Saygı, zira kendimize saygı duymadan, çevremizdekilere de saygı duyabilmemiz mümkün değil” diye ekledi.

MURAT YEŞİLDERE KİMDİR?

Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Murat Yeşildere, Manchester'da işletme ekonomisi yüksek lisansı yaptı. Uzun yıllar finans sektöründe çalıştıktan sonra 2000 yılında üst düzey yönetici araştırma şirketi Egon Zehnder'e katıldı. Son 8 yıldır toplumsal cinsiyet eşitliği için çalışan Yeşildere, Bağımsız Kadın Direktörler, Yönetim Kurulunda Kadın, PWN Professional Women's Network ve Yanındayız gibi çeşitli inisiyatif ve derneklerde kurucu olarak ya da yönetim kurulunda görev alıyor. Eyvah CEO Doğuruyor kitabı da iş hayatındaki gözlemlerinden ortaya çıktı. Kitabın geliri Yanındayız Derneği'ne bağışlanıyor.

İlginizi Çekebilir

Kral Selman Ve Veliaht Prens Muhammed Bin Selman’Dan Erdoğan’A Elazığ Mesajı

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz ve Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman bin Abdülaziz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Elazığ’daki deprem sonrasında meydana gelen ölüm ve yaralanmalardan dolayı taziye mesajı gönderdi.


Yeni Jeep Wrangler Rubicon Mayıs'ta Türkiye'de!

Jeep, Wrangler Rubicon’un yeni neslini Türkiye’de satışa sunmaya hazırlanıyor. Ocak ayı itibarıyla ülkemizde ön satışa açılan yeni Jeep Wrangler Rubicon’a kısa sürede 5 sipariş geldi. Jeep Wrangler Rubicon’un yeni nesil versiyonu, Mayıs ayında ülkemiz yollarına çıkmaya başlayacak.


Aston Martin Lagonda Finansman Desteği İle 36 Ay Vadeye Yüzde Sıfır Faiz

ASTON MARTIN LAGONDA FİNANSMAN DESTEĞİ İLE


‘Plastik Aşklar’ 28 Ocak Salı Trump Sahne’De

Usta oyuncu Oya Başar ve başarılı oyuncu Begüm Birgören, ‘Plastik Aşklar’ oyunuyla, 28 Ocak Salı günü saat 20:30’da Trump Sahne’de izleyiciyle buluşacak.


Avukatların Ödeme İçin Yaşadıkları Zaman Kaybı, Barokart Sms Uygulaması İle Son Buldu

Her gün binlerce dava ile uğraşan avukatlar artık BaroKart veya Param Kart sayesinde hiç sıra beklemeden, nakit veya kart taşıma gereği duymadan adliyelerdeki tüm veznelerde ve icra müdürlüklerinde, cep telefonlarından SMS yoluyla ödeme yapabiliyor.


Etiketler: saygı, duyduğu, sürdürülebilir, çalışanların, için
Bu haberi okuyanlar bunları da okudu
Gündem   -  - Genel Elazığ Depremi Uyardı  Riski Tespit Edin!
Elazığ Depremi Uyardı Riski Tespit Edin!

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.