30 Mayıs 2019 Perşembe 09:25

MODA

Sürdürülebilir Moda Satışları İki Yılda Yüzde 450 Arttı

Y ve Z jenerasyonunun çok daha fazla önemsediği sürdürülebilir moda, sektörün ve dünyamızın geleceğini belirleyecek yatırımların artmasına öncülük ediyor

Sürdürülebilir Moda Satışları İki Yılda Yüzde 450 Arttı
Sürdürülebilir Moda Satışları İki Yılda Yüzde 450 Arttı
Sürdürülebilir Moda Satışları İki Yılda Yüzde 450 Arttı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Avrupa’nın en popüler moda arama motorlarından GLAMI Türkiye, 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde endüstri ve tüketicilerin yeni nesil eğilimi hakkında bilgi veriyor. Sürdürülebilir moda akımı ekonomik, ekolojik ve etik anlamda bilinçli üretim ve operasyon süreçlerini temsil ediyor.

Google’ın verilerine göre, tüm dünyada “sürdürülebilir moda markaları” aramaları 2018 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 25, iki yıl öncesine göre yüzde 61 arttı. Bu iki yıl içerisinde sürdürülebilir moda markalarının satışları ise yüzde 450 oranında artış gösterdi. Bununla birlikte medyanın bu konuyu ele alışında da önemli bir artış görülüyor. 2018 yılında moda dergilerinde de sürdürülebilir moda teriminden bir önceki yıla kıyasla yüzde 83 oranında daha fazla bahsedildi.

Moda endüstrisi iklim değişikliğinin yüzde 8’inden sorumlu

Birçoğu sürdürülebilir olmayan malzemelerden her yıl 100 milyar parçadan fazla giyim, ayakkabı ve aksesuar ürünleri üretilirken, moda endüstrisi tüm dünyadaki iklim değişikliğinin yüzde 8’inden sorumlu olarak gösteriliyor. Şu anda tekstil üretimi kaynaklı sera gazı salınımı tüm uluslararası uçuşların toplamından salınan gazdan daha fazla. Oysa tencel gibi çok daha az suya ihtiyaç duyan kumaş türlerine yatırım yapmak ve tüketimi o yöne kaydırmak önemli bir adım olabilir.

İlginizi Çekebilir

Akut Spor Kulübü'nün 10. Yaşgünü, Sokak Oyunları Etkinliğiyle Kutlanacak

AKUT Spor Kulübü'nün 10. Yaşgünü, Sokak Oyunları Etkinliğiyle Kutlanacak


Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “Anlam Arayışı, Seçimlerimizle Oluşan Bir Yolculuktur”

BİAKADEMİ Kurucusu Dağhan Rasim Işık’ın açılış konuşması ardından Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Anlamın Parçası Olarak İnsan” başlıklı açılış konferansında anlam arayışının seçimlerimizle oluşan bir yolculuk olduğunu vurguladı.


İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Teknofest 2019'U Milli Ve Yerli Tragger T Car İle Gezdi

Teknofest 2019'u ziyaret eden İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu, alanı TRAGGER T-Car ile gezdi. Araçla ilgili detaylı bilgi alan Sayın Soylu, aracı çok beğendiğini ve yerli milli olmasının gurur verici olduğunu söyledi.


Dünya Güzellik Sektörünün İlk 10’Daki Tek Kadın Ceo’Su İstanbul’Da!

P&G Global Güzellik Kategorisi’ni yöneten Alex Keith, ülkemize gelerek pazarın detaylarını yakından inceledi. Güzellik kategorisinde ilk 10’da yer alan tek kadın CEO olarak 11.4 milyar dolarlık bir ekonomiyi yöneten Alex Keith, Türkiye’nin P&G için öneminden bahsederek güzellik kategosindeki gelişmeleri paylaştı.


Shell Deli2go Sandviçler, Bmw 4 Serisi Coupé Kazandırıyor

Shell deli2go sandviçler, BMW 4 serisi Coupé kazandırıyor


Etiketler: moda, yüzde, sürdürülebilir, daha, fazla

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.