30 Mayıs 2019 Perşembe 09:25

MODA

Sürdürülebilir Moda Satışları İki Yılda Yüzde 450 Arttı

Y ve Z jenerasyonunun çok daha fazla önemsediği sürdürülebilir moda, sektörün ve dünyamızın geleceğini belirleyecek yatırımların artmasına öncülük ediyor

Sürdürülebilir Moda Satışları İki Yılda Yüzde 450 Arttı
Sürdürülebilir Moda Satışları İki Yılda Yüzde 450 Arttı
Sürdürülebilir Moda Satışları İki Yılda Yüzde 450 Arttı
x

Aşağıdaki kodu kopyalayıp sitenize ekleyebilirsiniz


Video Boyutunu otomatik algıla (Mobil Uyumlu) :    X 


Video otomatik başlasın

34volt » 34Volt


Haberin Adresi www.34Volt.com Haberin Adresi www.34Volt.com

Avrupa’nın en popüler moda arama motorlarından GLAMI Türkiye, 5 Haziran Dünya Çevre Günü öncesinde endüstri ve tüketicilerin yeni nesil eğilimi hakkında bilgi veriyor. Sürdürülebilir moda akımı ekonomik, ekolojik ve etik anlamda bilinçli üretim ve operasyon süreçlerini temsil ediyor.

Google’ın verilerine göre, tüm dünyada “sürdürülebilir moda markaları” aramaları 2018 yılında bir önceki yıla kıyasla yüzde 25, iki yıl öncesine göre yüzde 61 arttı. Bu iki yıl içerisinde sürdürülebilir moda markalarının satışları ise yüzde 450 oranında artış gösterdi. Bununla birlikte medyanın bu konuyu ele alışında da önemli bir artış görülüyor. 2018 yılında moda dergilerinde de sürdürülebilir moda teriminden bir önceki yıla kıyasla yüzde 83 oranında daha fazla bahsedildi.

Moda endüstrisi iklim değişikliğinin yüzde 8’inden sorumlu

Birçoğu sürdürülebilir olmayan malzemelerden her yıl 100 milyar parçadan fazla giyim, ayakkabı ve aksesuar ürünleri üretilirken, moda endüstrisi tüm dünyadaki iklim değişikliğinin yüzde 8’inden sorumlu olarak gösteriliyor. Şu anda tekstil üretimi kaynaklı sera gazı salınımı tüm uluslararası uçuşların toplamından salınan gazdan daha fazla. Oysa tencel gibi çok daha az suya ihtiyaç duyan kumaş türlerine yatırım yapmak ve tüketimi o yöne kaydırmak önemli bir adım olabilir.

İlginizi Çekebilir

50 Kadın Daha Yönetim Kurullarına Hazır

Yönetim Kurulunda Kadın Derneği (YKKD)’nin 2012’den bu yana yürüttüğü Şirketler Arası Mentorluk ve Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeliği Sertifika Programı’nın Ocak 2018’de başlayan ve 18 ay süren üçüncü dönemi tamamlandı.


Namık Kemal’Den Cengiz Han’A Tarih Dizisi Vbky’De

Türkiye’de ilk kez yayımlanan eserler


Türk Hekim Paratiroid Naklinde Yeni Yöntem Geliştirdi

Paratiroid organ yetmezliği nedeniyle uzun yıllar tedavi gören İlknur Yeşil, Yeditepe Üniversitesi Hastaneleri Paratiroid Nakli Kliniği’nden Endokrin Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Erhan Ayşan tarafından hayata geçirilen yeni yöntemle sağlığına kavuştu. Karın içine uygulanan paratiroid doku nakli Uluslararası Patent Enstitüsü tarafından onaylandı ve tıp literatürüne girdi.


Düzeltme Güneydoğu’Daki Kobi’Lerin “Kapsayıcı İş Eğitimi” İstanbul’Da Devam Ediyor

Güneydoğu iş dünyasının temsilcileri, İstanbul’da STK, akademi ve iş insanları ile buluşuyor


Alışveriş Merkezleri Ve Yatırımcıları Derneği Güçlü Yönetim Kadrosu İle Yeni Döneme Hazır

AVM endüstrisine sorumlu liderlik yapmak ve sektörün sağlıklı gelişimine katkıda bulunmak amacıyla kurulan AYD (Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği) Prof. Dr. Hüseyin Altaş başkanlığındaki ilk Yönetim Kurulu toplantısını yaptı.


Etiketler: moda, yüzde, sürdürülebilir, daha, fazla

Yorumlar 0 adetYorumunuz Kaydedildi.

Editörlerimizin yoğunluğuna göre onaylanmasına çalışılacaktır.

Teşekkür ederiz.